GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN 10 ÖNEMLİ MAKYAJ ÖNERİSİ

blog yazısı ekle !

GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN 10 ÖNEMLİ MAKYAJ ÖNERİSİ

Göz bozukluğu artık birçok kişinin karşılaştığı sorunların başında yer almaktadır. Bu sebeple gözlük kullanmak fazlası ile can sıkıcı olabiliyor bazen. Aslında gözlük, kadınları olduğundan daha seksi gösteren bir aksesuardır. Modaya uygun olarak satışa sunulan gözlük çerçeveleri ile hem kendi tarzınızı yansıtabilir hem de makyajınızı daha iyi yansıtmayı başarabilirsiniz.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj


Gözlük kullanmak durumda iseniz eğer, ilk olarak yaşınıza uygun bir gözlük tercihinde bulunmanız gerekir. Örneğin, şu sıralar oldukça moda olan kemik gözlükler, bayanların çok daha sevimli görünmelerini sağlıyor. Yüzünüze tam olarak uyan bir kemik gözlük ve uygulayacağınız hafif tonlarda makyaj ile hem etkileyici hem de sempatik bir görünüm kazanmanız mümkün. İşte güzellik uzmanlarının gözlük kullananlar için makyaj önerileri:

1- Göz makyajı yaparken gözlüğün çerçevesinin kalınlığı önemli bir rol oynamaktadır. Kalın çerçeveli gözlük kullanıyorsanız eğer kalın eyeliner çekmeniz gerekir. Çerçevesiz gözlükler için ise ince bir eyeliner tercih edilmelidir.

2- Gözlük çerçevesi kadar gözlük camı da uygulayacağınız makyajda önemlidir. Gözleri küçük ya da büyük gösteren bir cam var ise göz makyajınızı da buna uygun yapmalısınız.

3- Gözlük kullanan kişiler de buğulu göz makyajını rahatlıkla tercih edebilirler. Bu size çok daha çekici bir görünüm kazandıracaktır.

4- Gizemli bir görünüm elde etmek için eyelinerı hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz.

5- Gözleriniz küçükse eğer tüm göz çevrenize göz kalemi çekebilir ve gözünüzün alt çizgisine sürdüğünüz kalemi biraz dağıtabilirsiniz. Göz içine beyaz renk kalem kullanmakta gözleri olduğundan büyük gösterir.

6- Büyük gözlere sahipseniz gözünün alt ve üst kısmına ince bir şekilde siyah göz kalemi sürebilirsiniz.

7- Uzun ve gür kirpikler gözlük kullananlara da büyüleyici bir görünüm kazandırır. Bu yüzden rimeli bol kullanabilirsiniz.

8- Kullanacağınız gözlüğün kaşlarınızı kapatmaması gerekir. Kaşlarınızı kaş farı ya da kalemi ile doldurabilir ve daha etkili bakışlar yakalayabilirsiniz.

9- Ruj seçiminizi canlı renklerden yana kullanabilirsiniz. Bu abartı durmayacak aksine gözlük ile birbirini dengeleyen bir görünüm yakalanacaktır.

10- Allık tercihinizi sıcak ve hafif tonlardan yana kullanabilirsiniz.

Her yüz şekline uygun makyaj önerileri sunan Ankara güzellik uzmanı, bakımlı olmayı seven bayanlara bu konuda yardımcı olmaktadır. Ankara güzellik salonu, güzellik adına her ayrıntıyı sizlerle paylaşıyor.