GÜNAYDIN MAKYAJI

blog yazısı ekle !

GÜNAYDIN MAKYAJI

Sabahları işe, okula gitmek için erkenden uyanmanın yanında bir de işe, okula gitmeden yapılacak makyaj için saatlerce önce kalkılması gerekiyor. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler de bir de yol trafiği de eklenirse geç kaldığınız kesinleşebilir ve hatta tatsız bir gün yaşayabilirsiniz. Gün içinde tatsız yorumlar almamak ve hoş gözükmek adına uykudan en az yarım saatlik kısmından vazgeçiliyor.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj SalonlarıMakyaj yapmak eğlenceli bir uğraş olsa da sabah yapıldığında çok tatsız bir hal alabiliyor. Ankara güzellik salonu gibi salonlar kısa makyaj için detaylar ve ipuçları vermektedirler. Ankara güzellik uzmanı gibi uzmanların çoğunlukta olduğu bir yerde iseniz bu sorunu çok dert etmeyeceksinizdir. Peki, en azından sabahları için makyajın süresini aşağıya çekip biraz daha uyku uyunmasını sağlayacak makyaj için 5 yöntem aşağıda gösterilmiş ve bu sayede kısa zamanda hazırlanılmasına yardımcı olacağı düşünülmüştür.

1. BB KREM: Fondöten kullananlar için sabahlar gerçekten çok uğraş gerektiren bir şey olduğunu hemen hemen herkes bilir. Fondöten hem uzun süre alması hem de ne kadar kaliteli olsa dahi sivilce ve lekeleri tam kapamaması üstelik cildinize vereceği zararlarıyla terk edilmesi gereken bir çözüm olarak görünüyor. Onun yerine daha kullanışlı bir krem olan BB krem sayesinde çok daha hızlı hazırlanabilirsiniz

2. BRONZER & ALLIK: Sabah ilk uyanmanızdan dolayı da olması nedeniyle tek renk soluk ve yorgun bir hava katar. Bunu önlemek adına allık ve bronzer ile renk katabilirsiniz.

3. NUDE FARLAR: Basit parmak hareketleriyle 1 dakikanızı almayacak şekilde açık pembe ya da açık kahverengi tonunda farlarla kıyafetinize bir uyum sağlayabilir ve gün içinde gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

4. RİMEL: En çok zaman harcanacak bir makyaj malzemesi olan rimel olmazsa olmazların arasına kesinlikle girer. Gün içinde fardan önce sürmekle birlikte çok çeşitli olması ile de en çok kullanılan makyaj malzemesidir.

5. PEMBE RUJ: Rujun kalıcı ve tatlı olanı makbul olduğu bir gerçektir. Böyle olunca gün içinde iş hayatında ya da okul hayatında kendini göstermek adına pembe ruj vazgeçilmez bir tercih olur. Bunun yanında mat rujlar hem zaman kaybettirdiği hem de günlük hayatta kullanılmayışı yönünden sabah kullanılmayacağını belli eder.

Güzel bir günün geçmesini istemek için güzel bir sabaha başlamak gerekir. Bunu sağlamanın yolu da güzel bir uyku ve ardından hızlı makyaj ile kendinizi yansıtabilirsiniz. Far ve rujların renklerini açık olarak değiştirirseniz aynı kişi olmanızı önler ve buda dikkat çekici olmasına neden olur.