GÜZELLEŞEREK KİLO VERİN

blog yazısı ekle !

GÜZELLEŞEREK KİLO VERİN

İdeal bir kiloya ulaşmak için boynunuzun da kilonuza orantılı bir şekilde olması gerekir. İdeal kiloda olmak daha iyi bir yaşam ve daha mutlu olmanızı sağlar eğer ideal kiloda iseniz herhangi bir kilonun tetiklediği alakalı bir hastalığa yakalanma riskiniz neredeyse sıfıra iniyor. İdeal kiloda olmak yaşam sürenizi de arttırıyor. Bayanlar ve erkeklerin ideal kilo oranları birbirlerine göre farklıdır. Diğer ülkelerde de her ülkenin insanlarının boy oranları farklı olduğu için ideal kilo oranı değişmektedir.


devamını oku... Adres: Vatan cad. No:25/8 Demetevler-Ankara (demetevler metro yakını)

Essi Güzellik

Çayyolu

Essi Güzellik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3316. Sokak No:2-10/A Çayyolu-Ankara

Mira Güzellik Salonu

Kızılay

Mira Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Mira Güzellik Salonu Ankara'nın Kızılay semtinde bulunan ve sizin konforunuz için tasarlanmış, güzelliğinizi profesyonel kişiler tarafından açığa çıkartabileceğiniz, kendinizi bulabileceğiniz ve dinginliğe erişebileceğiniz, yıllardan beridir edindiği tecrübeler ile piyasaya yön verebilen ve aynı zamanda piyasayı, teknolojiyi yakından takip eden bir kuruluştur.

Mira Güzellik Salonu'nun çalışan kadrosunu alanında eğitimlerini almış ve almaya devam eden, tecrübeleri ile eğitimini harmanlayarak alanında uzmanlaşmış kişiler oluşturmaktadır. Uzman çalışanlarımızın size göstereceği birebir hizmet anlayışı sayesinde bütün hizmetler sadece size özel olarak verilecek ve sizin için en uygun olan hangisiyse ona uzmanlarımız karar verecektir. Örneğin zayıflamayla ilgili bir rahatsızlığınız var ise kapıdan giren ve zayıflama problemi olan herkese aynı uygulamayı vermek yerine analiziniz yapılıp, size uygun olan hangisi ise o işleme alınır.

Salonumuzda konforlu olacağınızdan hiç şüpheniz olmasın çünkü salonun tasarımı da tamamen konforunuzu ve rahatlığınızı düşünerek tasarlandı. Bu konfor sayesinde de günlük hayatın getirdiği stresten ve yorgunluktan arınabilecek, dinginliğe ulaşabileceksiniz.

Ankara'nın havası buğuludur. Sizi bu boğukluktan kurtarmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Siz kendinizi nasıl hissederseniz hissedin biz biliyoruz ki siz güzelsiniz. Çünkü güzellik bakım gerektirir, ve bakımını gerekli şekilde yaptıran kişi toplum içinde güzel olarak adlandırılır. Bu yüzden şimdiye kadar herhangi bir bakımı profesyonel alanlarda yaptırmadıysanız da içiniz kararmasın. Çünkü Mira Güzellik Salonu'yla tanıştıktan sonra Kızılay'a her geldiğinizde aklınıza gelecek ilk yer burası olacak.

Bu güzellik hizmetlerini aynı zamanda hijyenik yapmamız, salonu daima steril tutmamız gerekir. Ve bu konuda da kuşkunuz olmasın, çünkü çalışanlarımız ekstra bir gayret sarf etmekte ve sizin sağlığınız açısından önemli olan her faktörü göz önüne alarak uygulamaları gerçekleştirmektedir. Her hangi bir güzellik hizmetimizden yararlanırken aklınızda soru işaretleri kalmasını istemeyiz.

Mira Güzellik Salonu'nda bir güzellik salonunda arayabileceğiniz her şey mevcut. Konfor arıyorsanız salonumuzda en iyisine layık olacaksınız, profesyonellik istiyorsanız alanında uzman kişiler tarafından karşılanıp hizmet göreceksiniz, veya ekonomik olarak kaygılarınız varsa size bu konuda da oldukça yardımcı olabiliyoruz. Sonuçta güzellik bütün kadınların hakkı.

Siz de bu hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız sadece Ankara Kızılay'da bulunan salonumuza gelmeniz yeterli.

devamını oku...
Adres: Meşrutiyet Caddesi No:3/6 Kızılay-Ankara

Gözde Sarıakçalı Sağlıklı Yaşam & Diyet Merkezi

Çayyolu

devamını oku... Adres: West Gate Residence A/135 Dumlupınar Bulvarı No:391 Konutkent-Çayyolu-Ankara

Ata Estetik

Çayyolu

Ata Estetik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Diyetisyen Merve Emek Hacıfazlıoğlu

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. 1267. Sok No:1/2 Balgat-Ankara

Dietci Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı - Ayşegül Öztürk

GOP

devamını oku... Adres: Kazım Özalp Mah. Reşit Galip Cad. No: 54/9 GOP-Ankara

Diyetisyen Rabia Nur Kocamış Beslenme ve Diyet Uzmanı

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Next Level A Blok Kat:16 No:81 Çukurambar-Ankara

Diyetisyen Songül Kanımtürk

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı No:185 Kat:5 Kavaklıdere - Ankara

WOOPlus Güzellik Salonu

Tunalı

WOOPlus Güzellik Salonu - Tunalı Hilmi Ankara

Güzellik sektörüne yeni giren WOOPlus Güzellik Salonu Ankara'nın Tunalı Hilmi Caddesi'nde hizmetlerinde devam etmektedir.

Amacımız sizlere dürüst, kaliteli, hijyenik, sağlıklı ve konforlu bir hizmet sunabilmektir. Güzellik sektöründe bir marka olmayı amaçlıyor ve bu yolda adımlarımızı atıyoruz.

Sizlere güvenilir bir hizmet sunuyor ve asla maddi amaçlar güderek uygulamalara tabi tutmuyoruz.

WOOPlus Güzellik Salonu'nda estetik ve medikal uygulamaların hepsinde uzmanlaşmış hekim ve estetisyenler bulunmakta ve bu uygulamalar son teknoloji tıp ürünleri kullanılarak uygulanmaktadır. İşlemler aynı zamanda tamamen steril ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Salonumuz klinik olarak güvenilirliğini kanıtlamış, sonuçları hakkında net bilgilere sahip olduğumuz uluslararası onay almış cihazlar ve ürünler kullanmaya önem gösteriyor ve estetik alanındaki teknolojik yenilikleri de bir o kadar yakından takip ediyor, her daim en yeni ve en kaliteli teknolojiyi kullanıyoruz.

Salonumuza geldiğinizde sizlere birebir hizmet anlayışı içerisinde bir hizmet sunuyor ve her zaman müşteri memnuniyeti ön planda tutuyor, müşteri haklarınızı bizzat biz koruyoruz. Bu kapsamda sizlere maddi amaç güderek bir hizmet sunmak yerine doktorhasta ilişkisi gibi, ne rahatsızlığınız varsa ve neye ihtiyacınız varsa bunu saptayıp bu bağlamda sizlerin ihtiyacı olduğu hizmeti sunuyoruz.

Salonumuz tamamen sizin konforunuz düşünülerek tasarlanmış olup geldiğinizde sizleri günlük hayatın stresinden ve yorgunluğundan arındırmayı planlıyoruz.

Güler yüzlü personelimiz ve hekimlerimiz sayesinde samimi bir ortam yaratıyor ve bu bağlamda sizlerin de kendinizi rahat hissedebilmenizi, Salonumuza olan güveninizi sağlıyoruz. WOOPlus Güzellik Salonu'nda asla kendinizi yalnız hissetmeyecek, aksine zamanınızı geçirmek için bile gelmeyi isteyeceğiniz bir yer olacaktır.

Salonumuzda bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey mevcuttur. Ankara'nın nezih bayanlarına elimizdeki güzellik, gençlik fırsatlarını vermeyi kendimize bir amaç edindik. Ve bu yolda sizlere maddi ve manevi her konuda yardımcı olabilmenin de sevincini duyuyoruz.

Güzelliğin sırrı doğuştan gelen değildir. Bu algı çok eski zamanlara ait bir düşüncedir. Günümüz milenyum çağında vücudumuz nasıl dış etmenlerden etkileniyorsa, aynı zamanda dış etmenler ile daha da güzelleşebilir. Günümüzdeki güzel kadın algısı doğuştan gelen güzelliği terkedip, yerini bakımlı kadına bırakmıştır. Siz de alanında uzman kişiler tarafından güzelliğinizi korumak, güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız Ankara Tunalı Hilmi Caddesi'nde bulunan WOOPlus Güzellik Salonu2na gelebilirsiniz.

CİLT GENÇLEŞTİRME

Cilt Gençleştirme Nedir?

Cilt gençleştirme yöntemlerinin piyasada çoğu kadın tarafından uygulanmasının sebebi daha sağlık ve daha genç bir cilde sahip olmaktır. Yaştan dolayı cildin yaşlanmasının ve güneş etkisi ile oluşan cilt lekelerinden, damar lezyonlarından arıtılmış daha diri, parlak, sıkı ve genç bir cilt oluşturmak amacıyla uygulanan tüm bu işlemleri cilt gençleştirme olarak adlandırıyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda teknolojiden de son derece yararlanarak yapılan birçok cilt gençleştirme yöntemi vardır.

Cilt gençleştirme programlarının kişiye özel olarak hazırlanması gerekmektedir. Bunun sebebi ise herkesin farklı bir cilt yapısı, şekli ve farklı cilt sorunları olmasıdır. Cilt gençleştirme işlemlerine başlamadan önce ayrıntılı bir cilt muayenesi yapılmalı ve program kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Cildin ihtiyaçları bu muayene ile saptanır ve kullanacak ürünler, cihazlar kişinin ihtiyacına göre belirlenir.

devamını oku...
Adres: Bestekar Sok. 74/9 Tunalı / Ankara

Ivente Beauty

Çayyolu

Ivente Beauty - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Prof. Ahmet Tamer Kışlalı Mahallesi 2873. Sokak Çayyolu-Ankara

Babor Beauty SPA

Çukurambar

Babor Beauty SPA Çukurambar SPA Havuz Masaj Wellness Çukurambar Güzellik Salonu

Babor Club Çukurambar, (Babor Beauty SPA) siz değerli misafirlerimize cilt bakımı ve güzellik alanın da eşsiz hizmetler sunmaya devam ediyor. Cilt Bakımlarınızı,yapılan analizlerden sonra Babor'un %98 doğal olan ürünleriyle,uzman ellerde ve cilt dokunuza en uygun yöntemlerle gerçekleştiriyoruz.

Babor Beauty SPA zayıflama alanında da sizleri yalnız bırakmıyor.İncelme konusunda fark yaratan bir uygulama olan LPG uygulaması ile,isteyenmeyen yağlarınızın vücuttan atılmasına yardımcı oluyoruz. LPG ünitemiz, vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya ve dilediğiniz ölçülere kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Tüm bunların yanı sıra Babor Club Sağlıklı Yaşam olarak gündelik hayatın yorgunluğunu ve stresini atıp rahatlayabileceğiniz ,çeşitli masaj ve terapi uygulamaları ile de sizlere hizmet vermekteyiz. Çukurambar'da bulunan Babor Beauty SPA verilen hizmetler siz değerli konuklarımızın memnuniyeti için düşünülmüş olup pürüzsüz bir cilt ve harika bir görünümün yanı sıra hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar ile güzelliğin minik sırlarını birlikte keşfediyoruz.
devamını oku...
Adres: 1470 sok. Gökteşehir sitesi No:2 Çukurambar-Ankara

Essi Güzellik Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Rabindranath Tagore Caddesi No:52 Çankaya-Ankara

Diyetisyen Gülden Özçini Uz

Tunalı

DİYETİSYEN GÜLDEN ÖZÇİNİ UZ

2010 yılında Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur.
2014 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme Diyetetik bölümünde yükseklisansa başlamıştır.

DENEYİMLERİ

2010-2012 yılları arasında Kastamonu Özel Uğurlu Hastanesinde görev almıştır. Ayrıca Kastamonu Spor kulübüne uygun haftalık menü planlaması uyguladı. ''Sağlık ve Yaşam'' dergisine yazıları bulunmaktadır.

2012 yılında İstanbulda Ataşehir Avicenna Hastanesinde 2 yıl kadar hizmet vermiştir.

Mayıs 2014- Kasım 2015 yılında ise Ankara Özel Yüzüncü Yıl Hastanesinde çalışmıştır.

2015 Kasım ayından itibaren kendi ofiside danışanlarını kabul etmektedir.

KATILDIĞI MESLEKİ EĞİTİMLER, KURSLAR VE KONFERANSLAR

 • IX. Uluslararası Beslenme Ve Diyetetik KONGRESİ 2-5 Nisan 2014
 • Spor Diyetisyenliği Kursu Katılım Sertifikası,20-23 Şubat 2014
 • 'Acıbadem Sağlıklı Yaşam Günleri'' Katılım Sertifikası,20-23 Şubat 2014
 • Çocuk Hastalıklarında Beslenme Sempozyumu,Ankara TDD,8-9 Kasım 2013
 • 3.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu,Ankara Başkent Üniversitesi,28-30 Mart 2013
 • KardiyolojiDiyetisyenliği Kursu, Ankara Başkent Üniversitesi.28-30 Mart 2013
 • Hipertansiyon Tedavisinde Başarısızlık Nedenlerinden Biri ''Tuz Tüketimi' Toplantısı 2013
 • Diyet Programlarına Besin Destekleri Yaklaşımı ve Yaşam Koçluğu Sertifika programı,GNC,İstanbul,17 Mart 2013
 • Yaşam Koçluğu ve Besin Destekleri Sertifika Programı,GNC ,20 Ocak 2013
 • 'Güncel Bilşgiler Işığında Diabet ve Beslenme Tedavisi' Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, İstanbul,3 Kasım 2012
 • İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali, 9-11 Şubat 2012
 • 18th European Congress on Obesity, İstanbul, 25-28 Mayıs2011
 • 1. Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi, Kayseri, 2007
 • Erciyes Üniversitesi öğrencilerin besin ve sıvı tüketimlerinin saptanması
 • Kayseri ve Çevresinde Yaşayan Adölasanların Büyüme Eğrisinin Belirlenmesi
A VİTAMİNİ

A vitamini yağda eriyen bir vitamindir ve tanınan ilk vitamindir. A vitamini farklı çeşitlerde bulunur ve vucuda faydaları da birbirinden farklıdır. Bu farkı öğrenip beslenme düzenini ona göre planlamak gerekir.

A VİTAMİNİ ÇEŞİTLERİ

REİNOİDLER

Hayvansal gıdalardan alınan A vitamini '' retinoid'' olarak tanımlanır. Retinoidlerin emilimi % 70-90 arasında değişir.

KAROTENOİD

Çoğunlukla bitkisel gıdalrda olmasına rağmen hayvansal gıdalarda da bulunur. Karotenoidler vucutta retinole dünüştürülür.

A VİTAMİNİN GÖREVİ

A vitamini deri ve organları sarann koruyucu epitel dokunun bütünlüğü için gereklidir.
Gözün ışığa duyarlı retina tabakasında alacakaranlıkda görmeyi sağlayan pigmentlerin yapısında yer alır.
Embriyonik dönemde beyin,omurga,gözler,kalp,kulaklar gibi organların ve kemiklerin gelişimde önemli rol oynar.
Bağışıklık sistemini destekeler. Bazı virüs ve tümör karşıtı doğal öldürücü hücre düzeyini korur.bazı kanser türlerine karşı koruyucu etkisi vardır.
Antikor oluşumunu artırarak enfeksiyonlara karşı direnci artırır.
Demir metabolizması ve troid hormonlarıyla bağlantılıdır. Troid hormonlarından T4 'ün T3'e dönüşümünde rol oynar.
Kemiklerin ve dişlerin gelişimi ve sağlığı,büyüme,görme ve üreme olaylarının oluşumu için gereklidir.

A VİTAMİNİ YETERSİZLİĞİNDE

Gece körlüğü
Gözde kuruma ve bulanık görüş
Gözde bitot lekesi oluşumu
Deri kuruluğu (follukuler hiperkeratosiz)
Enfeksiyonlara karşı dayanıklığın azalması
Kemiklerin ve dişlerin yeterince sertleşememesi
Çocuklarda büyümenin yavaşlaması gibi belirtiler görünür.

A VİTAMİNİ GERENSİNMESİ

A vitamini gereksinmesinin saptanmasında kandaki retinol mikatrına bakılarak belirlenir. Kandaki retinol miktarı 20mcg/dl nin altında depolerın yetersiz olduğu, 10 mcg/dl altında ise depoların boş olduğu kabul edilir.

ABD Tıp Enstitüsü Besin ve Beslenme Komitesi tarafından önerilen tüketimstandardı aşağıdaki gibidir.

Yaş Mcg RAE/Gün (RAE=retinol aktivite eşdeğeri)
Bebek
0-6 ay 400
7-12 ay 500
Çocuk
1-3 yaş 300
4-8 yaş 400
Ergen-erkek
9-13 yaş 600
14-15 yaş 900
Ergen-kız
9-13 yaş 600
14-15 yaş 700
Yetişkin
19yaş+ erkek 900
19 yaş+kadın 700
Gebe 770
Emzikli 1300

ince barsaklarda emilim bozukluğunda,çinko yuetersizliğinde,gebelik ve emziklilik döneminde,çocukluk döneminde,hipertiroidizmde A vitamini gereksinimi değişmektedir.

A VİTAMİNİ KAYNAKLARI

Ciğer ve yumurtanın sarısı başta olmak üzere süt,peynir gibi hayvansal gıdalarda;
Yeşil yapraklı sebze,havuç,şeftali,marul,kuru kayısı gibi bitkisel gıdalarda bulunur.

A VİTAMİNİ FAZLALIĞI

Fazlalığı toksik etki gösterir. Doğal yolla alınan A vitaminin çok kullanılan destek preparatlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Toksik etkini il belirtileri başağrısı,baş dönmesi,kusma ve ishal gibi sindirim sistemi bozukluklarıdır. Kronik toksik belirtileri ise merkezi sinir sistemi,karaciğer ve kemik bozuklukları ile ilgilidir.

Kaynak: Beslenme Kitabı Prof. Dr. Ayşe Baysal

Dyt. Gülden Özçini Uz

DİYETE EKMEK OLUR MU ?

Tabiki olur ve olamalıdır.Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programında, enerjinin %55-60'ı karbonhidratlardan, %15-20'si proteinlerden, %25-30'u yağlardan sağlanmalıdır. Ekmeğin de yer aldığı Karbonhidratın 1 gramı vücuda ortalama 4 kalori enerji sağlar.Ayrıca beynimizin temel enerji kaynağı karbonhidratlardır.

Görüldüğü gibi beslenmemizin büyük bir bölümünü kaplayan karbonhidratlar basit ve kompleks olmak üzere iki grubu ayrılır.

Basit karbonhidratlar şeker, beyaz ekmek, kurabiye, reçel, kek, çikolata, keşkü, baklava gibi tatlılardır. Bu grubun glisemik indeksi 70'in üstündedir yani kana hızla karışır. Böylece kan şekerini hızlı yükseltip birden düşmesine neden olur.

Kompleks karbonhidratlar ise bulgur, tam tahıllı ekmekler,kuru baklagiller,kepekli makarna gibi besinlerdir. Glisemik indeksi 55'in altındadır ve kan şekerini yavaş yükseltirler. Sindirimi yavaştır.

Sağlıklı ve kaliteli beslenmek için ekmek mutlaka tüketimelidir. Tabiki beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek, yulaf ekmeği,çavdar ekmeği veya tam buğday ekmeği tercih edilmelidir.

Ekmek yerine geçen farklı tahıl gruplarıd vardır. Burda ölçülerine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca tercihleriniz kan şekerinizin kontrolünü bozan pirinç pilavı,beyaz undan yapılmış makarna, tatlı gibi besinlerin yerine bulgur,karabuğday,kinoa,kepekli pirinç, kepekli makarna gibi tam tahıllar olmalıdır. Kilo kontrolü sağlamak istiyorsak değişim listesinde bu tahıl grubunun mikatrlarını öğrenmeniz ve öğünlerde birden fazla tahıl grubu tüketilmemeniz gerekir. Unutulmamalıdır ki pilav, makarna,börek, kek, kurabiye, patates, gibi ekmek dışı tahılların tüketiminde ekmeğe göre porsiyon kontrolü yapmak daha zordur. Buda kilo verme sürecini de kişiyi zoryabilir.

Sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı için;

• 3 ana ve 3 ara öğün şeklinde beslenmeye dikkat etmeli,
• Kızartma yöntemiyle pişirilmiş yiyeceklerden uzak durulmalı
• Sabah uyandıktan en geç 1 saat içerisinde mutlaka kahvaltı yapılmalı,

• Günlük 2.5- 3 litre su tüketimi ihmal edilmemeli
• Tahıl grubunda ekmek tercihiniz yoğunlukda olmalı

DİKKAT
Sağlıklı bir beslenme programı kişinin yaşına, cinsiyetine, beden kitle endeksine, fiziksel aktivite düzeyine, kan tahlillerine ve detaylı vücut analiz cihazı ölçüm sonuçlarına göre ayarlanmalıdır. Ayrıca fiziksel aktivite de artırılmalıdır.


devamını oku...
Adres: Kennedy cad.23/5 Tunalı Hilmi-Ankara


İdeal Kiloya Nasıl Sahip Olunur

İdeal kiloya sahip olmak için kendinize ufak bir matematiksel işlemler sayesinde test yapabilirsiniz. Bu testler ise şu şekilde yapılmaktadır.

· Boyunuzu ölçün ve 150 cm den çıkarınız

· Çıkan sonucu dört'e bölünüz ve 100 ekleyiniz

· Buradan elde ettiğiniz sonucu ise boyunuzdan çıkararak ideal kilonuzun kaç olduğunu bulabilirsiniz.

· Bayanlarda da ise yine aynı formül kullanılmaktadır ancak bayanların formülünde son bir adım daha vardır o adım ise şöyledir. En son boyunuzdan çıkararak elde ettiğiniz sonuçtan tekrar 5 çıkarıp ideal kilonuzu bu basit işlemlerle bulabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse

182 boyunda bir erkeği göz önüne alınız

Erkeğin boyundan 150 sayısını çıkarınız 182-150=32

Çıkan sonucu 4'e bölünüz 32/4=8

Bu işleminden de ardından çıkan sonuca 100 ekleyiniz 100+8=108

Son olarak ta erkeğin boyundan tekrar bulduğumuz sayıyı çıkarınız 182-108=74 kilo olarak çıkmaktadır.

Eğer sizde bu testi deneyip ideal kilonuzun üstünde iseniz sizde Ankara'daki Ankara Güzellik Salonu giderek bu konu üzerine iddialı olan Güzellik uzmanlarının yardımı ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir size özel programlar yapılabilir ve ayrıca size özel ayrıcalıklar tanıyan ve kilo verirken de bu kurum sizi güzelleştirecektir.

Ankara Güzellik uzmanı gibi yerlere gittiğinizde bu konuda uzman olan güzellik uzmanları sizi bekliyor olacaklardır. Sizi ideal kilo testine tabi tutup daha sonrada size özel bir program ayarlayarak sizinle her zaman temas halinde olup programınızın gidişatının hakkında sorular sorup size tavsiyeler vererek sizi daha mutlu daha sağlıklı bir yaşam için bir adım daha ön plana çıkaracaktır. Çünkü kilo vermek insan hayatında inanılmaz bir şekilde yaşam kalitesini arttırmakta ideal kiloda olmanın yararları şunlar gibidir.

Eğer ideal kiloda olursanız;

Kan basıncınızda ideal bir şekilde normal değerlerinde olacaktır.

Şeker hastalığına yakalanma riskiniz daha azdır

Fazla kilonun etki edebileceği ölümcül nedenlere davetiye çıkarmaz

Kolesterolünüz ve trigiliserid değerlerininiz normal olacaktır.

Ankara güzellik merkezine gidemiyorsanız kendinizde ufak çaplı bir şeyler yaparak ideal kiloya düşmenize adım adım yaklaşabilirsiniz.

· Yemek yerken sık sık yemeğinize ara verininiz hızlıca yemeğinizi yemeyiniz

· Her gün ölçülü bir şekilde doyacağınız miktarı kendiniz deneme yanılma yöntemi ile belirleyiniz

· Günlük su tüketim miktarınız 2 veya da 3 litre arasında olmalıdır.

· Akşamları yemekten sonra yürüyüşe çıkabilirsiniz

· Sebze meyve tüketimine önem veriniz

· Beyaz mamullerden uzak durunuz ayrıca meşrubat vb. içeceklerde kullanmamalısınız

Sizde yukarıda verilen ufak ipuçları ile kilo vermeye, ideal kiloya ulaşmayı hedefleyebilirsiniz.