GÜZELLEŞME YAŞAM SEVİNCİNİZİ ARTIRIR

blog yazısı ekle !

GÜZELLEŞME YAŞAM SEVİNCİNİZİ ARTIRIR

Güzelleşmenin tarihi bekli de tarih öncesine kadar gider; ama Eski Mısır'da M.Ö. 3000 yıllarında yaşlı bir adamı gençleştirmek için hazırlanmış bir asit peeling reçeline rastlanması tarihi bir başlangıç sayılır. Kadının güzelleşme tutkusunun başlangıcı son Mısır Kraliçesi ve Firavunu Kleopatra'ya atfedilir. Asırlar öncesinin bu güçlü ve etkileyici kadınının, güzelleşmek uğruna bugünkü uygulanan peeling yerine Ölü Deniz'in siyah çamurunu kullandığı, keçi sütü ile banyo yaptığı, yılan ve kaz yağından, arının balmumumdan, en nadide bitkilerden güzellik malzemeleri yaptırdığı bilinmektedir.

Ankara'da Peeling için nerelere gidebilir?
Ankara Peeling


Güzel kadın olmak için, yaygın tanımıyla 90.60.90 ölçülerinde kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmak gerekmez. Kilolu kadın çirkin kadın değildir. Kilolu olup çok güzel çekici yüze sahip kadınlarda pek çoktur. Önemli olan güzel olma tutkusunu yitirmeden yaşama sevincini sürdürebilmektedir. Yüz güzelliği kaşlar, saçlar, kirpikler, dudaklar, cilt ve boyun da dâhil olmak üzere bir bütündür. Hiç kuşku yok ki, yüz güzelliğinizi yansıtan unsurların başında ilk dikkati çeken kaşlardır.

Yüzün adeta vitrinidir kaşlar. Bakışlarınızın fark edilmesini sağlar. Öncelikle yüzünüze uyan en uygun kaş modelini mutlaka bir uzman yardımıyla keşfetmelisiniz. Yüzünüzün güzelliğini tamamlayan ikinci unsur kirpiklerdir. Kirpiklerin bakımı rimel uygulamalarından önce özenle yapılmalıdır. Yüzünüzün güzelliğini tamamlayan üçüncü unsur dudaklardır. Dudaklarında düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Dudaklar özel karışımdan oluşan ovalama merhemleri olan scrublarla fırçalanarak temizlenmeli ve takiben özel dudak merhemleriyle(lip balmlarla) nemlendirilerek canlı kalmaları sağlanmalıdır.

Yüz güzelliğinizin dördüncü unsuru cilt bakımıdır. Cilt bakımı pahalı kozmetiklere, kremlere bağlı kalmadan doğal yöntemlerle yapılan bakımla cildin genç kalması sağlanabilir. Bunun için her sabah ve akşam yüzünüzü 5-6 PH değerine sahip sabunla masaj yaparak yıkamalısınız. Gün içinde etkili güneşe maruz kalacaksanız güneşe çıkmadan yarım saat önce mutlaka SPF değeri 25 faktörün üstünde koruyucu krem kullanmalısınız. Ancak bunlarla birlikte haftada bir kez bir uzmana kese veya asitli peeling uygulatarak, cildinizi yapışkan gözenek kirinden, ölü derilerden arındırmalısınız.

Yapabiliyorsanız evinizde bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak bu işlemde kullanılacak kimyasal solüsyonun içeriğinde yer alacak asitlerin seçimi ve kullanım oranı çok önemlidir. Bu konuda bilgi ve deneyiminiz yeterli değilse, bir güzellik salonu uzmanından yardım almanızı salık veririz. Şayet yüzünüzde yerleşik leke, sivilce, yara izleri, derin kırışıklıklar varsa bunların giderilmesinde derin peelig yöntemi uygulanır. Bunun da ancak ameliyathane koşullarında anestezi uygulanarak yapılması gerekir.

Yüzünüzün güzelliğini tamamlayan beşinci unsur saçlardır. Saçlar temiz, bakımlı olduğu kadar yüzün şekline uygun tarzda kesilmiş, şekil verilmiş olmalıdır. Saçların bakımının yanında sağlıklı kalabilmesi için dökülen saçların geri dönüşümü de çok önemlidir. Saçların günde 50-100 tel dökülmesi normaldir. İyi bakılan saçlarda bunların yerine 1,5-2 ay içinde daha gür yenileri çıkacaktır. Saçların bu şekilde dökülmesinden kaygılanmadan düzenli olarak belirli periyotlarda bir uzmana bakım yaptırmanızda yarar vardır.

Yüzünüzün güzelliğini tamamlayan altıncı unsur boyundur. Bir kadının yüz güzelliği kaş, kirpik, cilt, dudaklar ve saçlarla bitmez. Yüzünden sonra kadının güzelliği boynunda devam eder. Boyun da yüz cildi kadar düzenli bakım ister. Boyun derisi narin olduğu kadar yağ oranı nispeten daha azdır. Özen gösterilmediği, egzersizlerle çalıştırılmadığı, düzenli nemlendirilmediği takdirde erken kırışmaya meyilli bir yapısı vardır. Boyunda genelde yatay çizgiler göze batar. Boyun derisinin özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının zararlarına karşı koruyucu krem ve nemlendiricilerle günlük bakımının yanında düzenli olarak belirli periyotlarda bir uzman marifetiyle bakım kürleri tatbik ettirmenizde yarar vardır.

Tüm vücudun, münhasıran cildin, tırnak ve saçların canlı kalmasında doğru beslenmenin doğrudan etkisinin olduğu unutulmamalıdır. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, kötü beslenme vücudun her organını olumsuz etkilemektedir. Bunların başında yağlı ve baharatlı yiyecekler gelmektedir. Saçların uzun süre doğallığını(sağlığını) koruyabilmesi için düzenli, dengeli bir beslenmeye ihtiyacı vardır. Bunun için protein, çinko, B12 vitaminleri, folik asit, demir, bakır vb. besinlerin düzenli alınması gerekir.

Tırnakların sağlıklı kalabilmesi için bakımın yanında doğru beslenmenin de çok etkisi vardır. Tırnaklar içinde beslenme içeriğinde demir, kalsiyum, potasyum, çinko, B vitamini türevlerinin de bolca bulunmasına dikkat etmek gerekir. Bunların eksik veya yetersiz bulunması halinde saçlarda erken döküleme, azalma; tırnaklar da ise kırılmalar baş gösterecektir. Saç ve tırnaklarınızı günlük kişisel bakımlarının yanında belirli periyotlarda bir uzman yardımıyla bakımlarını yaptırmanızda yarar vardır.

Güzel yaşamak kadar kendinizi güzel hissetmek sizin en doğal duygusal hakkınızdır. Güzelleşme tutkunuz geliştikçe yaşama sevinciniz, daha çok başarma ve mutlu olma motivasyonunuz artacaktır. İhtiyaç duyduğunuzda Ankara Güzellik Salonu adıyla ve Ankara Güzellik Uzmanı olarak itibar görmüş yetkin danışmanlarımızla şimdilik sadece Ankara merkezli güzellik salonumuzda sizlere her zaman yardımcı olmaya, hizmet etmeye hazırız. Özellikle deneyimsiz ve yetersiz olduğunuz konularda mutlaka bir uzmana başvurmanızı tavsiye eder; bize teveccüh edecek ziyaretinizden ziyadesiyle memnuniyet duyarız. Ruhunuzu saran güzelliğinizin yüzünüzden hiç eksilmemesi dileği ile.