GÜZELLİĞİNİZ İÇİN YAPMANIZ GEREKEN EN ÖNEMLİ 10 UNSUR

blog yazısı ekle !

GÜZELLİĞİNİZ İÇİN YAPMANIZ GEREKEN EN ÖNEMLİ 10 UNSUR

Güzel ve çekici görünmek için makyaj tek başına yeterli değildir. Makyaj yapmadan da sağlıklı bir cilde sahip olarak her daim güzel görünmeyi başarabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. İşte güzelliğinize güzellik katacak öneriler;

1- Yüzüstü asla uyumayın: Her zaman sırtüstü yatmaya özen gösterin. Çünkü yastıkların cildinizle fazla temas etmesi daha çabuk kırışmasına sebep olur.

Ankara'daki tüm Saç Bakımı yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Bakımı
2- Her gece cilt temizliğinizi ve bakımınızı yapın: Yatmadan önce yapılan cilt bakımı çok önemlidir. Gece kesinlikle makyajınız ile uyumayın. Bu gözeneklerinizin tıkanmasına neden olacağı gibi sivilce oluşumuna da davetiye çıkartmaktadır. Bu sebeple mutlaka uyumadan önce gece makyajınızı temizleyin ve cilt bakımınızı yapmayı ihmal etmeyin.

3- Şekerli gıdaları hayatınızdan uzaklaştırın: Gereğinden fazla şeker tüketmek cildin elastik yapısını kaybetmesine sebep olmaktadır. O yüzden şekeri mümkün olduğunca az tüketmeye çalışın.

4- Boynunuza da nemlendirici kullanın: Vücudun en erken kırışmaya başlayan bölgesi boyundur. Bu sebeple boynunuza da düzenli olarak nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

5- Sporu hayatınızdan eksik etmeyin: Spor hem ruh hem de beden sağlığı için oldukça önemlidir. Çok yoğunsanız ve spor yapmaya fırsat bulamıyorsanız eğer ofiste çalışırken dahi belli bir kaç küçük hareket ile spor yapabilirsiniz. Günlük hayatınızda mümkün olduğunca hareket etmeye çalışın.

6- Her gün en az 6 bardak su içmelisiniz: Metabolizmanın çok daha hızlı çalışmasını sağlayan ve pırıl pırıl bir cilt için de gerekli olan suyu mümkün olduğunca çok tüketin. Bol su içmek kilo vermede de size yardımcı olacaktır.

7- Çok fazla güneşe maruz kalmayın: Güneş ışınları cilt için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Bu sebeple hem yazın hem de kışın güneş kremi ile cildinizi korumanız gerekir. Böylece cildinizde leke oluşumunu engelleyebilirsiniz.

8- Uyku düzeninizi bozmayın: Cilt güzelliği için uyku çok önemlidir. Günde 8 saat uyku uyumaya çalışın. Cilt kendini gece siz uyurken yeniler. Bu yenileme süreci de saat 00.00 ile 3.00 arasında olmaktadır.

9- Her ay cildiniz ve saçınız için ayrıntılı bakım uygulayın: Her ay cildiniz ve saçınız için uygun maskeler kullanarak derinlemesine bakım uygulayabilir ve daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

10- Sivilce oluşumunu engellemek için çinko kullanın: Sivilce sorunu ile başınız dertteyse eğer takviye olarak çinko alabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan evvel bir uzmana görünerek sivilce oluşumunun asıl nedenini öğrenin ve buna uygun bir tedavi şekli uygulayın.