GÜZELLİĞİNİZ İÇİN ZEYTİNYAĞI

blog yazısı ekle !

GÜZELLİĞİNİZ İÇİN ZEYTİNYAĞI

Ankara 'da bulunan güzellik ve estetik merkezi uzmanları aslında zeytinyağının direkt olarak da cilt güzelliği için kullanılabileceğini ve bunun nasıl olabileceği ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorlar.

Zeytin ağacı Akdeniz bölgesinin her zaman yeşil kalan bir ağaçtır. Üzerinde yetişen zeytinler de soluk sarı renkten koyu yeşile kadar değişiklik gösterebilir. En saf hallerinden bir açık sarı rengiyle sızma zeytinyağıdır. İçerisinde çok fazla sayıda antioksidan özelliği barındırır. Zeytinyağı UV ışınları absorbe eder, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve mevcut hücrelerin zarar görmesini engeller. Zeytinyağı bütün cilt tipleri için iyileştirici ve düzenleyici özelliğe sahiptir.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları
Zeytinyağının içerisinde çok fazla miktarda E vitamini bulunur. Zeytin ve zeytinyağını tek başına yemek bile kan basıncını düzenler, bazı kanser türlerinin gelişimini engeller, astım rahatsızlıklarını hafifletir ve kilonuzu korumaya bile yardımcı olabilir. Tüm bunların yanında zeytinyağını vücudunuza da sürmek pek çok faydayı size sağlayabilir. Günümüzde de artık zeytinyağı içeriğinde ki E vitamini nedeniyle birçok kozmetik ürününün de içerisine girmiştir.

SAÇ BAKIMI

Saç bakımı için 1 çorba kaşığı zeytinyağını saç kreminizin içerisine karıştırınız. Her kullanımdan önce iyice karıştırınız. Saç kremini her zaman ki gibi kullanınız. Böylece sadece saçlarınızın parlamasını ve aynı zamanda kolay şekil almasını da sağlayacaktır.

GÖZ BAKIMI

Zeytinyağı göz çevreniz için de oldukça yararlıdır. Her gece bir miktar zeytinyağını parmak uçlarınıza alınız ve yavaşça gözlerinizin kenarlarına, göz kapaklarınıza ve gözaltlarınıza masaj yaparak uygulayınız. Elbette bu sırada gözünüzün içine bulaştırmamaya dikkat ediniz. Aynı zamanda benzer işlemi kaşlarınızı almadan önce veya sonra da rahatlatmak için kullanabilirsiniz.

DUDAK BAKIMI

Parmak uçlarınıza alacağınız az miktarda zeytinyağını dudaklarınızın üzerine sürerek nem ve parlaklık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

TIRNAK BAKIMI

Gece yatmadan önce bir miktar zeytinyağı ile tırnaklarınızı ve özellikle başlangıç yerleri olan kütikül bölgesini ovabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız daha nemli ve deriniz daha yumuşak kalacaktır.

AYAK BAKIMI


Ayak bakımınız için 1 çorba kaşığı zeytinyağını ayak banyonuzun içerisine karıştırınız. Ayaklarınızı bu karışımın içerisinde 10 dakika bekletiniz ardından sadece hafifçe kurulayıp bekleyiniz.

Gördüğünüz gibi genel bakımınız için yukarıda bahsedilen yöntemleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bütün bunları gerçekleştirebilmek için de tek ihtiyacınız olan şey bir zeytinyağı.