GÜZELLİK AŞAMALARI

blog yazısı ekle !

GÜZELLİK AŞAMALARI

Güzellik bir bütündür. Bir kadının sırf yüz hatlarının orantılı olması güzel sıfatını kazanabilmesi için yeterli değildir. Kadına eşlik eden parlak canlı saçlar, bakım yapılmış duru bir cilt, ölçülü makyaj ve kıyafetler olmadan hiç bir kadın yeterince güzel sayılmaz. Hepsine harcanması gereken bir emek ve bilgi birikimi vardır. Ankara güzellik salonu bir kadını bütünleyen parçaları bir araya şu şekilde getiriyor:

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı
Cilt bakımı

Zamanın etkilerine azaltmak için cilt bakımının düzenli yapılması şarttır. Cilt kendi ölü hücreleri ve dışarıdan gelen toz ve kimyasallarla sürekli baş etmek zorunda kalır. Gözenekleri kapanan cilt nefes alamaz. Bu bakımdan cilt tipine göre ayda 1 ile 4 arası peeling bir o kadar da güzellik maskesi yapmak hem cildi temizler hem de besler. Evdeki malzemelerle hazırlayacağınız maske ve peelingler çok daha sağlıklı olduğundan Ankara güzellik uzmanı dışarıdan kimyasal içeren ürünleri kullanmamanızı önerir.

Maskelerin cilt tiplerine göre hazırlanması gerektiği de unutulmamalıdır. Peeling işlemi sonrasında güneşli günlerde dışarıya korumasız çıkmak doğru değildir. Makyajın amacı kusurları kapatmak güzel yanları ortaya çıkarmaktır. Bu anlamda makyaj gece saatleri için yapılmıyorsa doğal görünmelidir. Yatmadan sabunlu su veya temizleyicilerle silinmelidir. Cilt tipine uygun bir nemlendirici sürülüp yatılırsa canlı ve genç görünüm uzun yıllar korunabilir.

Saç bakımı

Saç bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Ayda 3 kere saç derisine uygun bir maske yapmak, belli aralıklarla uçlarında oluşan kırıkları aldırmak oldukça faydalı işlemlerdir. Saçları yıpratan, sık boyama, perma ve fön çekmekten mümkün olduğunca uzak durulması saçların canlılığını koruyabilmesinde önemli rol oynar. Dip boyası yapmayı sık gerektiren renklerden de uzak durmak çok faydalı olacaktır. Saçın model ve renginde değişiklik yapılırken ten rengi ve yüz hatlarının dikkate alınması önemlidir.

Diş ve Kişisel bakım

Genel vücut temizliğine dikkat edilmeli, tenle uyumlu bir parfüm az miktarda kullanılmalıdır. Tırnaklar çok uzatılmamalı ve düzgün şekillendirilmelidir. Ojelerin gece yatmadan önce çıkarılması gerekir. Elleri yıpratıcı etkilerden korumalı temizlik işlerinde eldiven kullanılmalıdır. Ellerin düzenli nemlendirilmesi de önemlidir. Dişler düzenli fırçalanmalı ve yılda en az bir kere kontrole gidilmelidir. Güzel bir gülümseme gibisi yoktur. Ayaklarda oluşan deri sertleşmeleri hoş görünmez. Bunların temizlenmesine dikkat edilmelidir.

Tüm bakımları yaptıktan sonra size yakışan renk ve stilde giyinmeniz güzelliğinizi tamamlayacaktır. Ankara güzellik salonu giyinmenin kişiliği yansıtmanın kestirme yollarından biri olduğunu düşünmektedir.