GÜZELLİK İÇİN 30 İPUCU

blog yazısı ekle !

GÜZELLİK İÇİN 30 İPUCU

Losyonuzu mikro dalgaya koyun

Spa günlerini kim sevmez? Elbette maliyeti oldukça fazla olabilir. Bunun yerine losyonunuzu 10 saniye boyunca mikrodalgaya koyun. Çok sıcak olmamasına ve dağılmamasına önem verin. Cildinize sürün ve mutlu olun.

Günlük olarak pul pul dökün

Pul pul dökmek önemli ve aynı zamanda da ölü delilerden kurtulmanın en kolay yoludur. Böylece cildiniz doğal bir parlaklığa sahip olur.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları


Size uygun gölgeyi bilin

Fondöten seçerken, çenenize yakın bir yerde ürünü deneyin. Doğal bir görünüm yarattığına dikka edin. Bu yüzden de yüzünüzdeki renkle boynunuz arasında renk farkı olmamasına dikkat edin. Gölge ten renginize uygun olmalıdır.

Eski maskaraların kullanımı

Eski maskara fırçalarını atmayın. Bunları kullanmanız hala daha mümkün olacaktır. Temizleyin ve kaş fırçası olarak kullanın. Hem de evde kolaylıkla elinizde olabilir. Temizlik için bile kullanabilirsiniz.

Külotlu çorap ya da tayt giyinmek

Bacaklarınızı almak için vaktiniz yokken etek giyinmekten daha kötü ne olabilir? Hepimiz bunu yaşadık. Bu yüzden de külotlu çorap ya da tayt giyinmek uygun olacaktır. Böylece kıllarınızı saklamak kolay olacaktır.

Epilasyon yapma ipuçları

Epilasyon yapmadan önce cildinizi pamuk yardımıyla ılık suyla ya da kremle ıslatın ve derinizi yumuşatın. Epilasyona başlayınca da kılların uzadığı yöne doğru alın.

Beyaz saçları kamufle etmek

Eğer beyaz saçlarınızdan bir anda kurtulmak istiyorsanız, maskarayı beyaz saçlarınıza uygulayın. Sarışınsanız pudra kullanabilirsiniz.

Pedikürden sonra tırnakları kesmek

Günlük olarak yapacağınız bakımlar konusunda birikim yapın. Ayaklarınızı ponza taşıyla temizleyin. Eğer ayaklarınız kurursa nemlendirmek için krem kullanın. Bu şekilde de pedikürsüz de dışarı çıkabilirsiniz ve ayaklarınız da sağlıklı ve mantarsız kalacaktır.

Kuru şampuan kullanın

Kuru şampuanları seviyoruz. Fazladan yağı alır ve aynı zamanda saçlarınızın temiz görünmesi mümkün olur. Eğer kuru şampuanınız yoksa, sadece yağın olduğu yeri yıkayın. Normal şampuanınızla şampuanlayın ve hemen durulayın.

Karbon ayak izlerinizi azaltın

Güzel olun ve aynı zamanda da çevresel olarak da temiz olun. Güzellik ürünlerini geri dönüşüme yollayın.

Maskaranızı hızlı bir şekilde kabından çekmeyin

Uzmanlara göre maskaranızı hızlı bir şekilde kabından çıkarmamanız gerekmektedir. Çünkü içine hava girmesine ve maskaranın kurumasına neden olur.

Bronzlaştırıcıyı kullanın

Bronzlaştıcıyı ya da losyonu kullanmadan önce, nemlendirici kremle bir iki damla solisyon damlatın. Daha sonra yüzünüze sürebilirsiniz. Aynı zamanda yüzünüzün nemlendirilmesine neden olacaktır.

Cildinize yağ kullanın, yağlı olduğunda bile

Bu muhtemelen çılgınca gelecektir. Ama yüzünüzdeki kiri ya da makyajı çıkarmanın en uygun yoludur. Bu sayede de cildiniz daha fazla yağ üretir.

Bozulmuş ojeden kurtulun

Tırnaklar için iki seçenek vardır. Ojeli olması ya da olmaması. Bunun arasında kalmayın. Kimsenin sizi görmeyeceğini düşünebilirsiniz. Ama emin olun birisi görecektir.

Düzenli olarak nemlendirin

Bazen daha azı daha fazladır. 10 dakika içinde cildiniz nemi içine hapsedecektir.

Karşıtlık boyut oluşturur

Ünlülerin yüzü gibi güzel bir yüze sahip olmanın hilesi karşıtlık oluşturmaktır (Angelina Jolie'nin yanakları). Yüzünüz üç boyutludur ve bu yüzden de tek renkte fondöten sürmek yüzünüzün düz görünmesini sağlar. Yüzünüzün aydınlatmak için aydınlatıcı kullanın. Ama çene kemiği ve yanaklarınızı da yeterince gölgelendirin.

Makyaj süngerlerine hoşça kal diyin

Makyaj süngerleri sayesinde makyaj yapmanız kolaylaşır. Ama elbette bunun da bedeli vardır. Yüzünüze süreceğiniz makyajdan daha fazla fondöteni emer ve bu yüzde yeni bir fondöten almak zorunda kalırsınız. Bunun yerine fondöten fırçası alın. Sorununuz bu şekilde de azalmış olur.

Çok fazla allıktan kaçının

Kendinize doğal bir görünüm kazandırın. Bu yüzden de fazla allıktan kurtulun. Her zaman burnunuzdan iki parmak geriden yüzünüze allık sürün ve sadece elmacık kemiklerinize uygulayın. Bu şekilde doğal bir görünüm elde edersiniz.

Kaşlarınızın düzgün olmasını sağlayın

Eski diş fırçasını ya da temiz maskarayı kullanın. Bu şekilde de kaşlrınızı fırçalayın ve istediğiniz gibi şekil verin. Hatta en zor şekil verilen kaşlar da aynı hizada duracaktır.

Yanlış kirpikleri uygulamak

Ekstradan kirpiklerinizi uzatın. Öncelikle yanlış olanları çıkarın ve daha sonra da düzeltin. Güzel bir görünüm kazanın.

Diş macunu sivilceleri yok eder

Uyumadan önce biraz diş macunu uygulayın ve sabah ılık suyla yıkayın. Diş macunu sayesinde sivilce üzerinde kapalı olan gözenekler ve kuru deriler ortadan kalkar.

Fazladan yağı kurutun

Yağlı bir yüzünüz varsa kurutma kağıtları işinize yarayacaktır. Pudra kullanmayın. Gün içerisinde makyajınızın üzerine pudra yüzünden bir daha makyaj yaptığınız için kötü bir görüntü oluşturursunuz . Kurutma kağıdı ile ekstra yağı yüzünüzden alın.

Makyaj temizleyiciniz yok mu? Bunun yerine losyon kullanın.

Eğer makyaj temizleyiciniz bittiyse, makyajdan kurtulmak için losyon kullanın. Özellikle maskara üzerinde etkisi büyüktür.

Daha dolgun dudaklar elde edin.

Eğer ince dudaklarınız varsa, daha dolgun görünmesi için nötr tonda dudak kalemi kullanın. Ama dudaklarınızı aşırı dolgun yapmamak konusunda emin olun.

Uzun kirpikler

Daha uzun kirpikler için maskaradan önce ve sonra kirpiklerinizi kıvırın. Sadece kıvırırken çok fazla baskı uygulamadığınıza dikkat edin.

Sivilcelerinizi patlatmayın

Hayır! Sivilcelerinizi patlatmak hem yüzünüzde daha fazla bakteri oluşmasına hem de daa fazla sivilce oluşmasına neden olur.

Saç renginizin solmasına engel olun

Eğer saçlarınızı boyadıysanız, isteyeceğiniz son şey saç renginizin solmasıdır. Bu yüzden de ayda bir kez bakım yaptırmanız gerekmektedir. Diplere uygulacağınız şekillendirici ile renk solmayacaktır.

Dalgalar oluşturmak için düzleştirici kullanın

Düzleştiriciler birçok kullanıma uygundur. Sadece saçlarınızı düzleştirmez aynı zamanda da kıvırcık ya da yumuşak romantik dalgalar da oluşturur.

Dudaklarınızı pul pul dökün

Kuru, çatlamış dudaklar lipstik için en zor durumlardır. Bu yüzden de parlatıcı kullanmadan önce dudaklarınızı pul pul dökün. Bunu yapmak için dudaklarınıza balsam sürün. Ve daha sonra da diş fırçası ile temizleyin. Elbette sert bir şekilde davranmayın.