GÜZELLİK SIRLARI

blog yazısı ekle !

GÜZELLİK SIRLARI

Güzellik, özellikle kadınların en önem verdiği konulardan birisidir. Elbette güzelliğin kişilere, hatta kültürlere göre değişiklik gösterdiği doğrudur. Ancak her kadın kendisini güzel ve bakımlı hissetmek, çevresinden bunun izlenimini almak ister. Aslında her bayanın hatta her insanın kendisine has bir güzelliği vardır. Önemli olan bu güzelliği ön plana çıkaracak ipuçlarına sahip olmaktır.

Ankara Cilt Gençleştirme için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cilt Gençleştirme


Güzelliğin temel ölçütlerinden biri de sağlıklı ve canlı görünüme sahip bir cilttir. Cildin doğal ve genç görünmesi kişinin de sağlıklı ve güzel görünmesinde oldukça etkilidir. Ancak cildin güzel görünmesinin önüne geçen pek çok faktör vardır. Güneşin zararlı ışınları, sağlıksız beslenme ve yetersiz su tüketimi, stres, hava değişimi gibi sebepler cildin sağlıklı görünmesinin önüne geçebilir.

Bunların dışında cilt güzelliğini etkileyen faktörlerden bir kısmı da kişisel faktörlerdir. Düzenli olarak cildin temizlenmemesi, nemlendirilmemesi, güneş koruyucu kullanımının ihmal edilmesi, makyaj ve kozmetik ürünlerin kullanımı, yanlış cilt bakım ürünleri seçimi de kişinin kendi cilt sağlığını tehdit eden sebepler arasında gösterilebilir.

Pek çok kişi sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için maskeler yapar ve profesyonel merkezleri ziyaret eder. Cilt bakımının yapılacağı yerin özenle seçilmesi gerekir. Başkent olan Ankara cilt bakımı ve güzelliği konusunda oldukça yol almış olan bir ildir. Ankara güzellik salonu ve Ankara güzellik uzmanı pek çok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir. Cildimiz en kıymetli hazinemizdir ve bakımının da profesyonel olmayan ellere teslim edilmesi son derece sakıncalıdır. Bilgili, cilt bakımı konusunda eğitimli ve uzman kişiler özellikle tercih edilmelidir.

Profesyonel merkezlerin yanı sıra evde de uygulayabileceğiniz pek çok cilt bakım tarifi bulunmaktadır. Cildinize sağlık ve ışıltı sağlayacak tariflerden birisi de bitkisel peeling tarifidir. Peeling ciltten ölü hücrelerin atılmasında, cildin sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmasında oldukça etkilidir. Düzenli olarak yapılan peeling sayesinde gençlikle ve sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz peeling için; 1 adet kabukları soyulmuş salatalığa, 6 gr demlendikten sonra süzme işlemi gerçekleştirilmiş papatya çayına ve aynı ölçüde aynı şekilde hazırlanmış yeşil çaya, 1 paket aroma içermeyen jelatine ve son olarak da 3gr jel forma sahip aloe veraya ihtiyacınız olacak. Tüm bu malzemeler ile uygulayacağınız peeling tarifi ise oldukça pratik ve kolay!

Tarifi hazırlamaya başlamak için yapacağınız ilk iş rendelenmiş salatalıkların suyunu süzdükten sonra ufak bir tencere içine almak. Daha sonra çayları ve jelatini ekleyip 20-25 dakika gibi bir zaman dolapta bekletebilirsiniz. Bu bekletme işlemi peeling kıvam almasında etkilidir. Yoğun bir kıvam alan karışımı yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak uyguladıktan sonra 20 dakika cildinizde bekletebilirsiniz. Cildinizde oldukça katı bir hal alan peelingi soyarak çıkarabilir ve ardından yüzünüzü ve boynunuzu ılık su ile yıkayabilirsiniz.