GÜZELLİKLE İLGİLİ DOĞRU SANILAN YANLIŞLAR

blog yazısı ekle !

GÜZELLİKLE İLGİLİ DOĞRU SANILAN YANLIŞLAR

Atalarımızdan, anneannelerimizden, çevremizden güzellikle ilgili birçok şey duyarız. Araştırma konusunda da çok üşengeç olduğumuz da bir gerçektir. Ankara güzellik salonu çalışanları ve Ankara güzellik uzmanı arkadaşlarımız, güzellik için doğru bildiğimiz ama yanıldığımız birçok yanlışı sizler için araştırdı ve sizlerle paylaştılar. Nedir bu yanlışlar bakalım öğrenelim.

Rimel sürmek kirpikleri döker: Birçok firma o kadar kaliteli ve güzel rimeller üretiyor ki böyle bir durumun oluşması imkânsız gibi bir şey. Ama sürdüğünüz rimelle uyuyorsanız o zaman durum değişir. Çünkü rimelle uyumak alerjik hastalıklara neden olduğu gibi kirpikleri de kırar.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları

Sık duş almak cildi kurutur:°C'yi geçmemeli. Ayrıca banyoda kalma sürenizde 20 dk üzerinde olmamalı. Onun dışında nemlendirdiğiniz cildin kuruması için bir neden yok.

Oje kullanmak zararlıdır: Makyajın hepsi insana zarar verir bu gerçek am abu ön yargıyı oje için yapmayın lütfen. Çünkü birçok oje artık protein ve akriller içeriyo. Bir tırnağın sağlığı için çok ideal maddeler bunlar. Asıl kullanılırken dikkat edilmesi gereken aseton. Sert asetonları kullanmak yerine, aseton maddesini içermeyen oje silicileri kullanmak tırnağınızın ömrünü uzatır.

Saçları sık sık kestirmek saçları gürleştirir: Saçları sık kestirmenin gürleştirmeye hiçbir artısı yoktur. Dolgun görünüm için saçınızın sağlıklı olması daha önemlidir. Bunun içinde kestirme işlemi yerine yağ bakımı yaptırabilirsiniz ya da 6 ayda bir saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırabilirsiniz.

Güneş kremi içeren fondöten kullandığınızda güneş kremi kullanmaya gerek kalmaz: Hiçbir makyaj malzemesi güneş kremi kadar etkili ve güneş kremi seviyesinde olamaz. Tam tersi cildiniz zarar görür. Bazı durumlarda lekelenme bile gözlenir.

Selülit sadece şişman kadınlarda vardır: Selülitin oluşma nedeni kilo değil, kadındaki bağ dokusundan kaynaklanır. Bunun tek çözümü spor yapmaktır.

Saçlar her gün yıkanabilir: Eğer saçlarınız yeteri kadar yağlanmadan yıkarsanız saçlarınız nemini kaybettiği için zayıflar ve kurur.

Alt göz kapağına eyeliner sürülmez: Gözleriniz ufaksa kesinlikle sürmeyin ama onun dışında size ekstra bir zararı olmaz. Sonuçta göz kalemi de kullandığınız eyeliner da kimyasal.

40 yaş üzeri insan pırıltılı far kullanamaz: Pırıltılı far ışığı yansıtır ve yaşlılık çizgilerinizi gizler. Her yaşta çekici gösterir.

Siyah nokta bantları yararlıdır: Bu bantlar kıl köklerini ve gözeneklerdeki kiri çeker. Siyah nokta için derinlemesine bir temizlik uygulaması gerektirir.

Bacak bacak üstüne atılırsa varis oluşur: Damarların çatlamasından kaynaklanarak varis oluşur.

Yağlı ciltler kesinlikle krem kullanmalı: Kesinlikle yanlış bir tespit. Her cildin kreme ihtiyacı vardır. Nem ve yağın farklı anlamları olduğunu unutmayalım.