HAYATINIZ BOYUNCA İHTİYACINIZ OLACAK GÜZELLİK TAVSİYELERİ

blog yazısı ekle !

HAYATINIZ BOYUNCA İHTİYACINIZ OLACAK GÜZELLİK TAVSİYELERİ

Güzellik adına tavsiyeleri aşağıda bulabilirsiniz. Devam edin ve güzelleşin!

Eyeliner'ınızı dondurun

Eyelinerınız sürekli olarak dökülüyor mu? O halde kullanmadan önce 15 dakika boyunca dondurucuda bekletin. Bu şekilde istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Düzeltici ile tıraş edin

Eğer tıraş kreminiz bittiyse, sabun yerine düzelticiyi bacaklarınıza sürün. Daha kolay tıraş olmanızı sağlar ve aynı zamanda bacaklarınızın ipeksi olmasını sağlar.

Saçlarınızı birayla ya da sirke ile durulayın

Bira sayesinde buklelerinizde nem kalırken, sirke sayesinde daha parlak olmaları sağlanır. Birkaç dakika saçlarınızı ıslatın ve soğuk suyla durulayın.

Sıcaklığı arttırın

Daha kıvrak ve daha iyi bir kirpikler için maskarayı beş sekiz saniye kurutma makinesine tutun ve kirpiklerinizi kıvırın.

Yağ, akne ve kırışıklıkları köşeye sıkıştırmak için buz küpleri kullanın.

Buz küpünü yüzünüzde eriyene kadar masaj yapın. Her gece uyumadan önce bunu yapın ve böylece yağ hücreleri, akne ile kırışıklıklar kontrol altına alınsın.

Manikürünüzün daha fazla kalıcı olmasını sağlayın

Oje sürmeden önce, tırnaklarınıza aseton bazlı temizleyici ile temizleyin. Tırnaklarınızdaki kiri, yağı ya da nemlendiriciyi temizlemek ojeyi uygun bir şekilde sürmenize yardımcı olur. İpuçlarını kullanın ve manikürünüz bir buçuk hafta sürsün.

Midenizi ve yüzünüzü sakinleştirin

Pepto-Bismol sadece karnınızı sakinleştirmez. Aynı zamanda yüz maskesi olarak da kullanılır. İçinde bulunan bismuth subsalicylate yüz kremlerinde de bulunur. Yüzünüze süreceğiniz bu kremi 15-30 dakika kurumaya bırakın ve daha sonra temizleyin.

Güneş kremini günlük olarak kullanın

Güneş kremini her gün kullanın. Hava durumu ister yağmurlu isterse güneşli olsun. Hatta bulutlu olduğunda bile kullanın. Yapılan araştırmaya göre güneş ışınlarının yüzde sekseni bulutlardan geçmektedir.

Dirseklerinizi ihmal etmeyin

Dirseklerinizi unutmak kolaydır; ama onlar da vücudunuzun diğer parçaları gibi korunmaya ve ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden de kuru dirseklerinize masaj yapın. En az iki günde daha yumuşak dirseklere sahip olacaksınız.

Saçlarınızı sarıpapatya ve limon suyu ile hafifletin

Saçlarınızı şekillendirici yerine sarıpapatya ve limon suyu ile durulayın. Güneşte oturup saçlarınızın kurumasını sağlayın ya da saç kurutma makinesi ile kurutun. Isı saçlarınızı hafifletecektir.

Çiğ patatesle gözlerinizin şişmesine engel olun

Gözlerinizi dinlendirmek için çiğ patates dilimlerini gözleriniz için kullanın. Gözünüzün alındaki halkaların azalmasına yardımcı olan enzimler vardır ve aynı zamanda su alımını da azaltmaktadır. Öncelikle bir patatesi yıkayın ve soyun. İki dilim kesin ve her bir gözünüzde 10 dakika bekletin. Uzanın, rahatlayın ve patatesin sihrini yapmasına izin verin. Ilık suyla da gözlerinizi kibar bir şekilde yıkayın.

Saçlarınızın kabarıklığının ömrünü uzatın

Kuaförden saçlarımız kabarık bir şekilde yürürüz. Ama bu kabarıklığın sönmemesini sağlamak için ne yapmalıyız? Bunun için önceden plan yapmanız gerekmektedir. Saçınız doğal olarak yağ salgılar. Bu yüzden de kuru şampuanla saçınızın köküne uygulayın. Bu şekilde de şampuan nemi içine çekecektir. Bu anlamda hem de saçınızı nemden korumaya çalışın (yağmur elbette saçınıza zarar verecektir) ve sabah kurutma makinesi ve yuvarlak fırça ile saçlarınıza dokunun. Bu sayede saçlarınızın hacmi artacaktır.