HAYATINIZI KÂBUSA ÇEVİREN ÇATLAKLARINIZDAN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI

blog yazısı ekle !

HAYATINIZI KÂBUSA ÇEVİREN ÇATLAKLARINIZDAN KURTULMANIN PÜF NOKTALARI

Çatlaklar hemen hepimizin bildiği gibi bayanların vücut güzelliklerini olumsuz yönde etkileyen sorunların başında gelmektedir. Genel olarak kalça, göbek, basen ve göğüs bölgelerinde oluşan çatlakların nedenleri hızlı kilo alıp vermek, hamilelik ya da boy uzaması gibi sebeplerdir.

Ankara'da Çatlak Bakımı için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Çatlak Bakımı

Özellikle hamilelik döneminde kadınların birçoğunun vücut hacimleri ciddi oranda büyümeye başlar. Pek çok vücut bunu kaldıramaz ve çatlaklar meydana gelir. Ancak bazı bayanlar bu konuda hemcinslerine oranla oldukça şanslıdır. Çünkü çatlak oluşumuna karşı hiçbir önlem almasalar dahi vücutlarında çatlaklar meydana gelmeyebilir. Bunun nedeni kollajen liflerinin vücutlarında yeteri kadar yer almasıdır. Bayanların bazıları ise ne önemle alırlarsa alsınlar vücutlarında çatlak oluşmasına engel olamamaktadır.

Çatlaklar ilk olarak kılcal damarların tesiri ile pembe ve bazen de mor renklerde oluşsa da zamanla birlikte bölgede yer alan kılcal damarlar görevlerini bitirerek ölürler. Bu nedenle de çatlakların renkleri beyazlaşmaya başlar. Söz konusu çatlaklar Ankara Güzellik Uzmanı görüşlerine göre güneş nedeni ile bile bronzlaşmamakta hatta tam tersi çok daha belirgin bir hal almaktadırlar. Bunun nedeni de deride pigmentasyonu sağlamakla görevli olan melaninin eksikliğidir.

Peki, Kadınların Yaşamını Kâbusa Çeviren Çatlaklardan Kurulmanın Yolları Nelerdir?

Çatlakların önüne geçmek için uygulanabilecek pratik yöntemler hakkında Ankara Güzellik Uzmanı görüşlerini sizler için paylaşıyoruz.

1- Bol Su Tüketin;

Su gerçekten insan vücudu için oldukça büyük bir önem taşımaktadır ve bu nedenle Ankara Güzellik Salonu uzmanları bol su tüketmek gerektiğinin altı çizilmektedir. Suyun en önemli faydalarından biri de cildin nem dengesini sağlamak ve cildin kurumasını önleyerek çatlakların önüne geçmektir. Bu nedenle günde en az 2 litre su içmek büyük önem taşır.

2- Hızlı Kilo Verdiren Diyetlerden Uzak Durun ve Düzenli Spor Yapın;

3- Duşlarınızda Kese Yapın;

4- Sağlıklı ve Düzenli Beslenmeye Dikkat Edin.

5- Sık sık bitkisel yağlar ile vücudunuza masaj yapın.

6- Lazer cilt soyma işlemi ile çatlaklarınız ile vedalaşın

7- Kimyasal peeling için uzmanlarına danışın.

8- Gerekli olması halinde Mezoterapi ya da Abdominoplasti mucizesi için bir uzmandan yardım alın.