HER KADININ BİLMEYE İHTİYAÇ DUYACAĞI 10 MAKYAJ HİLESİ

blog yazısı ekle !

HER KADININ BİLMEYE İHTİYAÇ DUYACAĞI 10 MAKYAJ HİLESİ

Hepimiz makyaj yapıyoruz( en azından bazı zamanlarda bunu gerçekleştiriyoruz). Ama uyguladığınız teknik en iyi olası sonuca sizi götürüyor mu? Burada Bobbi Brown'da sanat yönetmeni olan Kimberly Soane bizim için bazı basit yöntemler önerecektir. Bu noktada da kapatıcıdan, bronzlaştırıcıya ve maskaraya kadar her şeyi doğru kullanıp kullanmadığımızı anlamış olacağız.

Kapatıcı: Asla kapatıcı ya da fondöteni göz kapaklarınızın üzerine taban olarak kullanmayın. Bu uygulama yüzünden göz kapaklarınıza uyguladığınız makyajın kırışmasına neden olacaksınız. Bu yüzden bu uygulamadan kaçının

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

Fondöten: Düz bir görünüm sağlamak istiyorsanız, fondöteni parmaklarınız ile uygulayın. Ve daha parlak ve ortalama bir kapatma istiyorsanız, mutlaka fırça kullanın.

Pudra: Pudrayı her zaman öncelikle en parlak olan yüz kısmınıza uygulayın. Bu en parlak kısım genellikle T-bölgesidir ve çok yumuşak bir uygulama ile bu görüntüyü yumuşatmanız mümkün olacaktır.

Bronzlaştırıcı: Bronzlaştırıcıyı boynunuza, yüzünüze ve eğer göğsünüz ile renk farkı olacak göğsünüze de kullanmalısınız. Bir adım geriye atıp emin olun ve her şeyin aynı renkte olduğu konusunda emin olun.

Allık: Allığı sürdüğünüzde öncelikle gülümseyin ve daha sonra da yanağınızın elmacık kemiklerinden başlayın. Allığı sürerken de kulağınıza doğru sürmeye devam edin ve aynı zamanda da çene alt kemiğinize doğru devam edin.

Kaş: Kaşınızın üst kısmına uygun olacak şekilde kaş kaleminizi ya da pudrayı her zaman uygulayın ve bu şekilde kaşlarınızın daha kalkık olması sağlanacaktır.

Lipstick (Parlatıcı): Parlatıcınızın üst dudağınızı fazlasıyla vurgulamadığından emin olmak istiyorsunuz ve aynı zamanda parlatıcının dudağınızın dışına taşması konusunda da emin olmak istiyorsunuz. Uygulamayı yaparken sert bir şekilde bastırdığınızdan emin olun.

Göz farı: Her zaman için göz farı için bir tabaka kullanarak başlayın. Aynı zamanda da herhangi bir pırıltının yüzünüzün en hafif tonu ile eşleşmemesine dikkat edin. Ve bununla birlikte bu farı tüm göz kapağınıza kaşınıza kadar uygulayın. Bu farla birlikte bu farın daha koyusunu kullanarak uygulamalısınız. Böylece uygulanan farlar birbiriyle uyum içerisinde bir görüntü oluşturmalıdır.

Göz kalemi: Aynaya düz bir şekilde bakmak yerine, aynaya olabildiğince yakın bir şekilde durmaya çalışın. Başınızı dik tutmanız gerekmektedir ve aynı zamanda da çenenizi aynaya dayamanız sizin için iyi çözüm olacaktır. Uygulamaya başlar başlamaz da aşağıya bakmak isteyeceksiniz. İç köşeden başlayarak ve bu şekilde dış kısmına gelecek şekilde göz kalemini çekmeye özen gösterin. Çektiğiniz çizginin düz olması konusunda da net bir fikre ulaşmak için kontrol edin. Aynı zamanda gözünüzü kapatıp gözünüzün üzerine de kalem çekin.

Maskara: Maskarayı uygularken hızlı ve yumuşak hareketler istemezsiniz. Bunun yerine kirpiklerinizin dibine fırçayı bastırın ve zikzak hareketleri yukarı doğru uygulayın. Bu da daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlar.