HER ZAMAN FÖNLÜ GİBİ GÖRÜNEN SAÇLAR – BREZİLYA FÖNÜ

blog yazısı ekle !

HER ZAMAN FÖNLÜ GİBİ GÖRÜNEN SAÇLAR – BREZİLYA FÖNÜ

Düz, fönlü saçları ile salına salına yürüyen bir kadın herkesin ilgisini çeker. Çünkü bir kadının en dikkat çekici ve güzelliğin olmazsa olmaz unsuru bakımlı, güzel görünen saçlardır. Ancak çoğumuz hayatın hızlı akışı içinde her gün fön çektirmeye zaman bulamıyoruz ne yazık ki. Hatta hemen hepimiz "keşke saçımın her zamana fönlü gibi görünme şansı olsaydı" diye geçirmişizdir içimizden. Hayalleriz Brezilya fönü ile gerçek oluyor!

Tam 6 ay boyunca yeni fön çekilmiş gibi görünen saçlar!

Brezilya fönü uygulaması ile tam 6 ay süresince yeni fön çekilmiş gibi görünen ve dümdüz saçlara sahip olabilirsiniz. Elbette saçın yapısına, yani inceliği, kalınlığı, yıpranmışlığı gibi farklı kriterlere bağlı olarak saçta kalma süresin değişiklik de gösterebilir Brezilya fönünün.

Ankara'daki tüm Kuaförler için tıklayınız
Ankara Kuaförler


Brezilya fönü üç aşamada uygulanıyor

Brezilya fönü uygulaması 3 aşamadan oluşuyor.

  1. Şampuanlama

Bu aşamada Brezilya fönü uygulanacak saça özel bir şampuan uygulanılarak saçın cinsine ve yapısına göre 3 ile 5 dakika arasında bekleniyor. Bu işlemin amacı saçtaki pulcukları açmak.

  1. Keratin sürme

Keratin saçın doğal yapısında bulunan bir proteindir. Bu aşamada saça aynı boya sürülürken olduğu gibi parça parça ayırarak keratin uygulanır ve sürme işleminin ardından ısı verilerek keratinin saça iyice işlemesi sağlanır. Isı verme işlemiyse yine saçın yapısına göre farklı zaman alabilir. Ancak ortalama olarak bekleme süresi yarım saat ile 45 dakika arasındadır. Bekleme süresi bittikten sonra saçlar iyice yıkanarak durulanır.

  1. Düzleştirme

Son aşama saçların düzleştirilmesi aşamasıdır. Saçlar aynı normal fönde olduğu gibi enseden başlayarak parça parça alınıp saçın cinsine uygun ısı ile ayarlanmış özel bir presle düzleştirilir. Bu işlem esnasında titanyum ya da seramik presler kullanılır. Ancak genellikle daha güvenli ve garantili olduğu için titanyum pres ile yapılır Brezilya fönü uygulaması.

Siz de her zaman fönlü gibi görünen saçlara sahip olmak istemez misiniz?

Siz de her zaman yeni fön çekilmiş gibi dümdüz görünen sağlara sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Ankara'da bulunan güzellik salonlarını ziyaret etmek ve bir güzellik uzmanına Brezilya fönü uygulaması yaptırmak.