HERKES TARAFINDAN BİLİNMESİ GEREKEN MAKYAJ ESASLARI

blog yazısı ekle !

HERKES TARAFINDAN BİLİNMESİ GEREKEN MAKYAJ ESASLARI

Herkes Tarafından Bilinmesi Gereken Makyaj Esasları

Güzel makyaj yapmak için belli tüyolara ihtiyacımız vardır. İyi malzeme kullanmak, doğru tüyoları uygulamak ve yüz tipine uygun makyaj yapmak sizi hem olduğunuzdan daha güzel hem de daha doğal gösterebilir. Tamda bunun için sizler için bu temel esasları araştırdık. İşte sizin için araştırdığımız 5 temel makyaj esası.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları
1-Cildiniz sizin kıyafetinizdir o'na iyi bakın!

Cildiniz her zaman sizin için en önemli ve dikkat edeceğiniz yeriniz olmalı. Makyaj yaparken de cildinize temelde iyi bakmanız gerekir. Makyaj yapmadan önce ilk olarak cildinizi PH oranı uygun olan bir temizleyici jel veya köpükle temizlemeniz gerekir. Cildiniz temizlendikten sonra ise cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Bu sayede cildinizi makyajın olumsuz etkilerinden biraz olsun korumuş olursunuz. Nemlendirici yaklaşık 15 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra artık fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Aksi halde fondöten nemlendiricinin yağlı yapısı yüzünden kusma yapabilir ve cildinizde hoş olmayan bir görüntü oluşur.

2-Uygun ton seçimi

Hiç kimse yüzü ve dekoltesi arasında uçurumlar yaratacak bir ton farklılığı istemez öyle değil mi? İşte tamda bu yüzden temiz bir cilde güneş ışığında denediğiniz bir fondöten ve kapatıcı tercih etmelisiniz. Bu sayede daha doğal bir görüntünüz olur.

3-Gözlerin ve dudakların uyumu

Bir sahne yıldızı değilseniz eğer hem gözlerinizi hem de dudaklarınızı aynı anda ortaya çıkarmanıza gerek yoktur. Bu durum sizi güzel ve doğallıktan uzaklaştırıp demode bir hale sokacaktır. Bunu engellemek için koyu renk rujları kullandığınız zaman yalnızca ince bir eyeliner uygulayabilir veya sadece rimel sürebilirsiniz. Gözlerinizde smoke bir görüntü görmek istiyorsanız eğer daha naif ve uçuk renkler kullanmalısınız.

4-Uzun ve gür kirpikler

Kim istemez ki takma kirpik etkisini? Bunun için yapmanız gereken 2 kat rimel sürmek. Öncelikle kirpik uçlarına rimel uygulamalısınız. Böylelikle daha gür ve uzun görünen kirpikleriniz olur. 2. Kat olarak süreceğiniz dipten uca uygulamayla tamamen etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

5-Doğal elmacık kemikleri

Doğru tekniklerle elmacık kemiklerimizi olduğundan daha çıkık ve hoş göstermemiz mümkün. Bunun için öncelikle fırçamıza çok fazla allık sürmemeliyiz. Nude renkler genel cilt tiplerine hep uyumludur. Şeftali ve pembe tonları her zaman için doğal bir görüntü sağlamanıza yardımcı olur.

Eğer hala bu bilgilerin sizin için yeterli olmadığını ve daha profesyonel birinden uygulamalı olarak görmek istiyorsanız Ankara'da size yardımcı olacak bir yer biliyoruz. Ankara güzellik salonu tam da aradığınız yer olabilir. Daha detaylı bilgi ve randevular için Ankara güzellik uzmanıyla iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın makyaj kadının kıyafeti gibidir ve her kadın bu kıyafetin en iyisini hak eder.