HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA LAZER EPİLASYON ETKİLİ MİDİR?

blog yazısı ekle !

HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA LAZER EPİLASYON ETKİLİ MİDİR?

Ülkemizde yıllardır uygulanan lazer epilasyon son senelerde oldukça yaygın uygulanmaktadır. Son teknolojik cihazlar ile kesinlikle kalıcı ve etkileyici çözümler ile tedavinizi sonlandıracağınızı söyleyebilirim. Tabi ki bunun için en uygun ve en güvendiğiniz güzellik merkezlerine gidip bu alanda uzman dermatologlar tarafından yapıldığından emin olmanız gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyon uygulamaları uzman doktorlar tarafından değil de acemi kişiler tarafından yapıldığında cildinizde lekeler ve yanık izleri oluşma ihtimali yükseltmektedir.Lazer epilasyon tedavisini hormon tedavisi gören kişiler yaptırabilir mi? Sorusunu sorar gibisiniz. Lazer epilasyon tedavisini uygulayan doktorlar tarafından hormon tedavisi gören kişilere lazer epilasyon yaptırılması uygun görülmemektir.

Ayrıyeten hormon tedavisine başlamanızı sağlayan doktorunuzda emin olun lazer epilasyon tedavisini hormon tedaviniz bittikten sonra yapmanızı önerecektir. Bunun sebebi Lazer epilasyon uygulaması sırasında lazer ışınlarının gönderileceği bölgedeki tüy köklerine etki etmektedir. Bununla birlikte hormon tedavisi gören bir kişinin hormonlarının değişmesini sağlayacak ilaçlar kullanacağından ötürü lazer epilasyonu uygulamasında başarılı olma olasılığı oldukça düşmektedir.

Lazer epilasyonu sırasında gönderilecek olan lazer ışınlarının pek etkisi olmayabilir. Ve böylelikle gideceğiniz seanslara boşa gitmiş olabilirsiniz. En sağlıklı sonuçlardan biri kesinlik ile hormon tedavinizin bittikten sonra lazer epilasyon yaptırmak olacaktır.

Hormon tedaviniz bittikten sonra gönül rahatlığı ile lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerinizden kurtulup hayatınız kalitesini artıracağınızı söyleyebilirim. Genellik ile bütün kadınların sıkıntısı olan istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için oturduğunuz semtin en yakınında ki güzellik merkezlerine gidip dermatoloji alanında uzman olan hekiminizle konuşmaktır. Kesinlik ile güzellik merkezi gibi yerleri tercih etmeyiniz.

Oralarda ki lazer epilasyon kampanyalarına inanmamanızı tavsiye etmekteyim. Unutmayın sağlığını her şeyden önemlidir. Lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınlarınızdan korunabilmeniz için koruyucu gözlük takmanız gerekmektedir. Ayrıyeten lazer epilasyonu yapacak olan uzman hekiminizin de bu gözlükten kullanması gerekmektedir. Tekrar etmem gerekirse eğer hormon sorunu yaşayanlar hormon tedavisi gördüğü sürece lazer epilasyon yaptırmasını uygun görülmemektedir. Lakin lazer epilasyon uygulamasını hormon tedavinizin bittikten sonra gönül rahatlığı ile yaptırarak istenmeyen tüylerinizden kalıcı ve etkili olarak kurtulabileceğinizi söyleyebilirim. Kaliteli bir hayat sizin de hakkınız olduğunu unutmayınız.