KADINLAR İÇİN MAKYAJ YAPMANIN 4 TEMEL NEDENİ

blog yazısı ekle !

KADINLAR İÇİN MAKYAJ YAPMANIN 4 TEMEL NEDENİ

Genellikle makyaj konusunda kadınlara karşı olan iki önemli görüş vardır: 1) "Profesyonel görünüyorlar ve güne hazırlar;" ya da, 2) "Onlar 'zor olmaya çalışıyorlar" ve kendi görünümleri için gereğinden fazla zaman harcıyorlar. Neden daha doğal bir görünüm için uğraşmıyorlar o halde?"

Peki, kadınları savunmak istiyorum. Kimin daha sık makyaj yaptığını ya da hangi ürünleri tercih ettiğini anlatmaya çalışmayacağım elbette. Bunun yanında kendim de bir makyaj aşığı olarak size bazı nedenleri yazacağım. İtiraf etmek gerekirse sabah kalkar kalkmaz ilk işi makyaj olan kişilerdenim. Bu yüzden de makyaj yapmanın nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


1. GERÇEKTEN, BİZ SADECE KENDİMİZ İÇİN YAPIYORUZ.

Tamam, beni yanlış anlamayın. Gerçekten kızların makyaj yaparken tek hedeflerinin erkekleri etkilemek ya da hemcinslerini kıskandırmak olmadığını biliyorum. Elbette bazen bu amaçlar doğrultusunda da davrandığımız doğrudur. Ancak, çoğumuz sabah sabah sadece kendi görüntümüzü telafi etmeye çalışırız. Uyandığımızdaki o solgun görüntü yerine ışıldayan bir görüntü görmek isteriz. Bu nedenle de tek amacımız kendimiziz. Makyaj yaptığımda, kendimi iyi hissediyorum. Makyaj olmadan çirkin hissetmiyorum; ama makyaj yapınca kendimi daha motive olmuş hissediyorum.

2. SEVİMLİ

Makyaj bir sanattır. Arkadaşlarım bana makyaj yaptığında gerçekten bu durumu sanatsal hissediyorum. Şahsen zaman içerisinde makyaj konusunda deneyim kazandım. Kendime veya arkadaşlarıma makyaj yapmayı seviyorum. Ancak makyaj yapmanın bir sınırı var gibi hissediyorum. Bunun nedeni de yaptığınız makyajın boşa gitmesidir. Çünkü yüzünüzde hoş görünmeyen makyajı hemen silmeniz gerekecektir. Bu yüzden de sil baştan makyaj yapmanız daha doğru olur. Bu anlamda da farklı teknikler denemenizi tavsiye ederim.

3. BİZ HER ZAMAN KENDİMİZ İÇİN DOĞRU OLAN ŞEYİ DÜZELTİRİZ.

İtiraf zamanı: göz çevrelerinde korkunç halkalar oluşabilir. 13 yaşımdan beri göz çevremdeki halkalar konusunda bilinç kazandım. Kapatıcının gücünü keşfedince, bir mucizeye tanık olduğum için çok şaşırdım. Mahzun gözlerim bir anda parlak ve mükemmel olmuştu. Makyaj aynı zamanda akne, lekeler ve siyah nokta konusunda da çözümler sunar. Eğer makyaj konusunda deneyimliyseniz bu sizin sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

4. YARATICI OLMAK İÇİN BİR YOL

Yüzünde düzgün bir şekilde kullanılmış allıkla, elmacık kemiklerini belirginleştiren bir kadın gördüğüm zaman, o kadının kendini yansıttığını hissediyorum. Bazı kızlar doğal bir görünüm için makyaj yaparlar ve bazıları da makyaj yaparak seksi olmak için çaba harcarlar. Her iki şekilde de, yaptıkları makyajla kişilikleri konusunda neyi yansıtmaya çalıştıklarını anlayabilirim. Örneğin ablam sessiz bir insan ve o yüzden makyajı ölçülü kullanıyor. Diğer taraftan, ben de tam tersiyim. Açık sözlü ve çılgın bir yapım var. Bunu da makyajıma yansıtıyorum. Elbette makyajla tamamen kişilik analizi yapmak mümkün değildir.

Elbette söylemeye gerek yok. İster makyaj yapın ister makyaj yapmayın güzelsiniz. Kimsenin baskısı altında kalmadan istediğiniz şekilde makyaj yapın. Hayatınızın bir parçası ve güzelliğinizin bir uzantısı olarak makyajla harikalar yaratın.