KAHVERENGİ GÖZLER SANDIĞINIZDAN ÇOK DAHA GÜZELLER

blog yazısı ekle !

KAHVERENGİ GÖZLER SANDIĞINIZDAN ÇOK DAHA GÜZELLER

Gözler her insanın dünyaya açılan penceresidir. Karşı karşıya oturduğumuz vakit birbirimizin gözlerinin içine bakarız biz insanlar. Büyük gözler, çizgi şeklinde gözler, kahverengi gözler ve herkesin rüyası mavi, yeşil, ela renkli gözler... Makyaj yapılırken en çok özen gözlere gösterilir. Daha büyük dursun, çekici bakışlar olsun... Mavi gözlere hep imrenilir ya da yeşil hayran hayran bakılır. Ancak kadınların unuttuğu bir şey var ki bu büyük hatadır onlar için.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Renkli gözlere her renk yakışmaz, koyu renkler gitmez mesela bronz tonlar olmaz pek. Kahverengi gözler bu konuda çok daha şanslıdır. Ruj ve allığınızı doğal tonlardan seçerken gözlerinizin ne denli etkili olacağını görebilirsiniz. Ankara içinde uzman ellere ulaşabilirsiniz ya da kendiniz bazı yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Bazı hilelere başvurmak şarttır. Eğer gözleriniz küçük ise her zaman için tercihiniz açık tonlardan yana olmalıdır. Açık tonlar gözlerinizi ortaya çıkarır, olduğundan daha büyük gösterir koyu tonlar ise gözlerinizi daha da küçük gösterir. İri gözlere sahip olanlar koyu tonları rahatlıkla seçebilirler. İri gözlerde de beyaz göz kalemi gözleri pörtlek gösterir. Aman dikkat!

Ankara güzellik salonu anlatıyor:

Koyu kahve gözler:

Eğer gözleriniz siyaha yakın kahverengi ise koyu tonları çok rahat kullanabilirsiniz. Koyu yeşil, siyah, mürdüm, füme gibi renkler gözlerinize çok yakışacaktır. Etkili bakışlar yaratacak güzelliğinize güzellik katacaktır. Orta tonlarda kahverengi, geçiş bölgelerine turuncular ile harika bir göz makyajına sahip olabilirsiniz. Size neredeyse farz olan makyaj ürünü siyah maskara olacaktır. Kirpiklerinizi uzatacak, kıvıracak gözlerinize hacim katacaktır. Göz makyajınızı vurgulamak maksatlı simsiyah bir eyeliner her zaman için bulunmalı.

Orta koyulukta kahverengi gözler:

Ankara güzellik uzmanı anlatıyor: bu gözlere çok sıradan ve dikkat çekici değil diye önyargılı yaklaşmayın. Arada bir renk evet bu doğru bu gözlere menekşe rengi, yeşil renk, bronz renklerin ne denli yakışacağını makyajı yaptığınızda anlayacaksınız. Güneş ışığı gözlere vurduğunda gözlerinize bakın ve onları çok sevin.

Açık kahverengi gözler:

Gözleriniz elaya benzer açık kahverengi ise çok şanslısınız demektir. Herkesin kullandığı simsiyah eyeliner ve simsiyah maskaralardan uzak durun. Lacivert ya da kahverengi eyeliner tam sizin için üretilmiş demektir. Sizin gibi makyaj yapmaya çalışan arkadaşlarınız gözleri sizden farklı renk ise büyük hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Kahverengi deyip geçmemek lazım, her rengin kendi özeli var. Açık sarı tonlar mesela size oldukça yakışacaktır, özellikle altın dokunuşlar içerenleri tercih edin.