KALICI MAKYAJ HAKKINDAKİ ASILSIZ İDDİALAR VE GERÇEKLER – KALICI MAKYAJ

blog yazısı ekle !

KALICI MAKYAJ HAKKINDAKİ ASILSIZ İDDİALAR VE GERÇEKLER – KALICI MAKYAJ

Biz kadınların güzelliğe ve dolayısıyla makyaja olan düşkünlüğümüz herkesin malumu. Ancak bu düşkünlük nedeni olsa gerek makyaj hakkında her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve son yılların popüler uygulaması kalıcı makyaj da bu seslerden en fazla etkilenen yöntemlerden biri ne yazık ki. Çünkü kalıcı makyaj konusunda söylenenlerin çoğu gerçeği yansıtmıyor ve geçerli argümanlara sahip kişiler tarafından dile getirilmiyor. Bu efsane tadındaki söylentilere açıklık getirmeye çalışacağız

Ankara'daki tüm Poliklinikler için tıklayınız
Ankara Poliklinikler


Kalıcı makyaj asla çıkmaz söylentisi

İşte kalıcı makyaj ile ilgili en fazla dile getirilen iddia bu. Evet, kalıcı makyajın isminde "kalıcı" ibaresi bulunuyor ancak bu ibare ebediyete dek süren bir kalıcılık anlamına gelmiyor. Yani kalıcı makyaj yaptırmak isteyen ama sıkılırım diye korkanlar gönül rahatlığı ile kalıcı makyaj yaptırabilir.

Kalıcı makyajda kullanılan malzemeler zararlı iddiası

İşte yine gerçeklerle bağdaşmayan bir iddia. Kalıcı makyajda kullanılan malzemeler zararlı değil çünkü tamamen doğal içerikli malzemeler kullanılıyor. Mineral ve bitkisel malzemeler kullanılarak yapılan kalıcı makyajın hiçbir zararı bulunmuyor.

Kalıcı makyajım hemen çıktı iddiası

Kalıcı makyajın hemen çıkması gibi bir durum söz konusu değil, zira kalıcı makyaj malzemeleri zaman içinde vücut tarafında emilerek yok oluyor ama bu süre "hemen" kelimesi ile tanımlanabilecek kadar kısa değil. Kalıcı makyaj cilt tipine ve rengine bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ortalama olarak 2-3 yıl arasında kalıyor.

Kalıcı makyaj yaptırırken çok can acıyor

Bu iddia birçok kişinin hayatını kolaylaştıracak olan kalıcı makyaj uygulamasında uzak durmasına yol açıyor. Oysa ki kalıcı makyaj yapılmadan önce yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülüyor dolaysıyla uygulama esnasında lokal anestezi altındaki bölgelerde acı duyulması imkansız.

Dikkat!

Kalıcı makyaj her ne kadar risksiz ve acısız bir uygulama olsa da bunun uygulamanın nerede yapıldığı ile direkt ilgisi bulunuyor. Yani merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde, kalıcı makyaj yapmaya yetkisi olmayan kişilerce yaptırılan kalıcı makyaj uygulaması elbette belirli riskler taşıyor Bu nedenle kalıcı makyaj yaptırmak istiyorsanız Ankara'da bulunan polikliniklerden başka bir yere gitmemeli ve bu polikliniklerdeki konunun uzmanı olan doktorlar dışında kimseye yaptırmamalısınız.