KARIN ÇATLAKLARINDAN KURTULMAK MÜMKÜN! – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

KARIN ÇATLAKLARINDAN KURTULMAK MÜMKÜN! – CİLT BAKIMI

Aşırı kilo kayıplarının ya da doğumun bizlere bıraktığı kötü miraslarından birisi de özellikle karın bölgesinde oluşan çatlaklardır. Bu çatlaklar kalojenlerin zayıflaması ve oluşum sürecindeki bozulmaları sebebiyle oluşmaktadır. Konuya alakalı bir uzmanla görüşmekte elbette fayda var ancak evde kolaylıkla uygulayıp çatlakları azaltabileceğiniz yöntemler de bulunmaktadır.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Hint Yağı

Kirpik uzatma, lekelerden kurtulma gibi birçok soruna çözüm olan hint yağının bir başka özelliği de çatlaklara iyi gelmesidir. Uygulaması da oldukça basit olan bu yöntem ile çatlaklarınızı azaltmanız mümkün olacak. Çatlaklarınızın üzerine bir miktar hint yağı dökün ve 5-10 dakika kadar bu bölgeye masaj yapın. Ardından bu bölgeyi bir bez parçası ile sarın ve sıcak su dolu bir şişeyle yarım saat kadar sıcak su uygulaması yapın. 1 ay boyunca her gün uyguladığınız takdirde sonuçları siz de göreceksiniz.

Kakao Yağı

Cildi beslemesi ve nemlendirmesi ile bilinen kakao yağı çatlak giderici bir formül olarak da kullanılmaktadır. Yarım bardak kakao yağı, bir kaşık buğday tohumu yağı, iki çay kaşığı kadar rendelenmiş balmumu,bir çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı ve yine bir çay kaşığı E vitamini karıştırın (bütün bu ürünleri Ankara'da herhangi bir aktarda kolaylıkla bulabilirsiniz) ve balmumu eriyinceye kadar bir kata bu karışımı ısıtın. Ardından soğutup kapaklı bir kaba alın ve günde iki kez çatlak problemi yaşadığınız bölgeye uygulayın. Zamanla o bölgenin pürüzsüzleştiğini siz de göreceksiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı cildi besleyen bir özelliğe sahiptir. İçerisinde bulundurduğu antioksidan özelliği ile diğer birçok sorun gibi çatlak giderici özelliğine de sahiptir. Sızma zeytinyağını bir miktar ısıtın ve elde ettiğiniz bu ılık zeytinyağını sorunlu bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. O bölgelerde kan akışını hızlandıracağı için çatlakların da daha hızlı giderilmesini sağlayacaktır. İyice emilmesi için de yarım saat kadar bekledikten sonra yıkayın.