KAŞ ESTETİĞİ

blog yazısı ekle !

KAŞ ESTETİĞİ

Kaş estetik ameliyatı en çok yaptırılan estetik operasyonlardan biridir. Tüm yüz gibi kaşların altındaki deri de zaman içinde yer çekiminin etkisiyle aşağıya doğru sarkma gösterir. Bazı kişilerde bu sarkma beklenenden erken oluşabilir. Yaş faktörünün yanında kilolu kişilerin çok hızlı kilo vermeleri de kaşların aşağıya düşmesine neden olabilir. Ayrıca doğuştan hafif sarkık kaş yapısına sahip pek çok insan vardır.

Ankara'daki tüm Kaş Tasarımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Kaş TasarımıDüşük kaşlar kişinin yaşını olduğundan büyük gösterir, yüz ifadesine yorgunmuş hissi katar. Kaşları kaldırmak için kesin ve etkili yöntemler ancak estetik müdahaleyle mümkündür. Bunlardan bazıları cerrahi bazıları ise ameliyat gerektirmeyen işlemlerdir. Ankara Güzellik Uzmanı kaş kaldırma işlemlerinin daha genç ve canlı bir görünüm açısından gerekli durumlarda yaptırılmasını önerir.

Ameliyatlı kaş kaldırma işlemleri:

Kaş kaldırma ameliyatları genellikle yüz germe veya göz kapağını kaldırma ameliyatları içinde yapılmaktadır. Kaşlar ameliyatlı bir seçenekle kaldırılacaksa genellikle alın germe işlemi uygulanmaktadır. Saçlı olan bölgeye deri gerilerek geriye her hangi bir iz bırakılmaz. Diğer bir yöntem ise kaşları cerrahi malzemeler yardımı ile askıya alarak yukarı kaldırmaktır.

Ameliyatlar anestezi altında yapılır ve hasta ağrı duymaz. Bir hafta içinde daha bir genç görünümle normal hayatına döner. Ankara Güzellik Salonu Uzmanı ameliyatsız da kaşların uzun süre yukarı kalkık olarak durmasını sağlayacak başka metotların da denenmesini tavsiye eder:

Ulthera

Ulthera, yeni teknoloji ameliyatsız kaş kaldırma tekniklerinden biridir. Normalde lazer ışınlarının erişemeyeceği noktalara ses dalgaları gönderilerek buradaki yağ ve doku hücreleri uyarılır. İşlem yaklaşık bir saat sürer ve genellikle tek seansta olumlu sonuç alınır. Normalde anesteziye gerek yoktur ama hassas kişilerde anestetik krem veya diğer yöntemler uygulanmaktadır. Bu gibi durumlarda genellikle sedasyon (hafif uyutma) yapılır. Uygulamadan yaklaşık bir hafta sonra kaşlar gerilmiş ve kalmış hale tam olarak gelir.

Botox

Diğer bir ameliyatsız kaş kaldırma yöntemi de botox uygulamalarıdır. Botox işlemi ile kaşları yukarı doğru kaldırırken kavis şeklini vermek de mümkündür. Botox uygulamaları ancak konusunda uzman doktorlarca yapılabilir. Şaşkın ve donuk yüz ifadeleri fazla botox maddesinin enjekte edilmesinden oluşur. Özellikle oyuncular gibi mimiklerine önem veren kişilerin bu konuya dikkat etmeleri Ankara Güzellik Uzmanı tarafından önerilir.

Botox hızlı sonuç alınabilen bir işlemdir. İşlem sonrası kaşlar istenildiği seviye ve şekle kavuşur. Botoksun ömrü ilk yapılmaya başlandığında 5-6 ay kadar olmakla birlikte günümüzde bu süre de oldukça uzamıştır.

Kaşları iplikle askılama yöntemi ise fazla önerilen bir işlem değildir. Kaşlar yüz ifadelerinin yoğun olarak yansıtıldığı hareketli bir bölümdür ve askılama buna izin vermemektedir. İşlevsel olarak da hiç kullanışlı değildir. Her hangi bir kaş kaldırma müdahalesine karar vermeden önce bir estetik cerrahı ile görüşülmesi işlemlerin yapılacağı merkezlerin yeterliliklerinin araştırılması önemlidir.