KAŞ TASARIMI

blog yazısı ekle !

KAŞ TASARIMI

BANA YÜZ TİPİNİ SÖYLE SANA KAŞ ŞEKLİNİ SÖYLEYEYİM – KAŞ TASARIMI

Kadınlar için güzel olmak neredeyse hayati önem taşıyor. Ancak hiç birimiz kusursuz birer vücuda ve yüze sahip olarak dünyaya gelmiyoruz. Bunun için kendimizi güzelleştirmek ve kusursuzluğa ulaşmak için öncelikle kendimizi, vücudumuzu tanımamız ve buna uygun seçimler yapmamız gerekiyor. Kaşlar kadın yüzünün en önemli parçalarından biri. Kaşlarımızı yüz tipimize uygun şekillendirirsen kusursuz bir güzelliğe bir adım yaklaşmış oluruz. Her yüz tipi için uygun olan kaş şekli farklı.

Ankara'daki tüm Kaş Tasarımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Kaş Tasarımı
Yuvarlak yüz

Yuvarlak yüz tipinde yüzün şekline yakışacak kadar yüzü uzun gösterecek kaş şekline yönelmek de önemli. Bunun için yuvarlak yüz tipi için en uygun olan kaş şekli kavisli kaşlar. Kavisli kaşlar yüzün daha uzun görünmesini sağlar, ayrıca yuvarlak suratlıların yüz hatlarının ve gözlerinin de belirginleşmesine yardımcı olur. Yani eğer yuvarlak yüzlüyseniz sizin kaş şekliniz kavisli olmalı.

Kare yüz

Kare yüz tipi biraz zorludur, çünkü bu yüz tipi kişiye sert bir ifade verir. Bunun sebebi kare yüz tipinin hatlarının çok keskin oluşudur. Dolayışı ile kare yüz tipi için kaş tasarımı yaparken surat ifadesini yumuşatacak, kare görünümü azaltacak modellere yönelmek gerekir. Kare yüz tipi için doğru kaş öncelikle çok önce olmamalıdır. Kalın ya da orta kalınlıkta kaşlar bu yüz tipi için idealdir. Çok kavisli şekilde de olmamalıdır, yüz ifadesini yumuşatmak için kare surat tipine yapılacak kaş tasarımında kaşların ucuna hafif şekilde kavis vermek en doğrusudur.

Uzun yüz

Sık karşılaşılan yüz tiplerinden biri uzun yüz. Ancak uzun yüz tüpüne sahip olanların da çok sık yaptığı bir hata var; kaşlarına kavisli şekil vermek. Oysaki uzun yüz tipi için uygun olan kaş tasarımı yüzün uzunluğunu kapatacak şekilde olmalı, yani uzun yüz tipi için kavissiz, düz kaş şekli en uygun olan.

Oval yüz

İşte her kaş şeklinin yakıştığı tek yüz tipi; oval yüz. Bu yüz tipi her türlü kaş tasarımı ile güzel görünebilir. İster oval, ister uzun, ister kare, ister yuvarlak yüz tipine sahip olun yüzünüz ile uyumlu ve harika görünmenizi sağlayacak kaşlara sahip olmak için yapmanız gereken tek şey Ankara'da bulunan bir güzellik salonuna gitmek.