KEPEKLER İÇİN DOĞAL SAÇ MASKELERİ

blog yazısı ekle !

KEPEKLER İÇİN DOĞAL SAÇ MASKELERİ

Kepek problemi birçok kişinin kâbusudur. Saçlar temizlense de bir süre sonra kaşınmaya ve yağlanmaya başlar. O beyaz beyaz pul pul dökülen görüntü sizi sürekli rahatsız eder. Güzellik şubelerinin merkezi olan Ankara kentinde birbirinden farklı güzellik salonları vardır. Ankara güzellik salonu bu merkezlerden biridir.

Ankara'daki tüm Saç Bakımı yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Bakımı


Ankara güzellik uzmanı kepeklerden kurtulmanız için birkaç doğal maske tarifini sizler için sunar. 1. maske için 1 yarım fincan soya yağı, 1 tatlı kaşığı biberiye, 1 çay kaşığı okaliptüs yağı,1 çorba kaşığı elma sirkesi,1 kahve fincanı suyu bir yerde karıştırın ve saçlarınızın diplerine sürün. Saçınızı sararak 2 saat bekletin.

Haftanın tek bir gününde yapacağınız bu maske ile zamanla kepek probleminiz yok olur. 2. maskede ise 10 damla kekik esansı, 25 gram badem yağı, 1 çay kaşığı tuz ve 5 damla limonu karıştırarak saç diplerinize sürün. Yarım saatten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. 3. maske için de 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 6 tatlı kaşığı suyu karıştırıp yatmadan önce sürün. Sabah kalktığınızda ise yıkayın. Haftada bir kez bu maskeyi yapabilirsiniz.

Kepekler için tercih edebileceğiniz diğer maske için de 1 tatlı kaşığı limon suyu, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı taze limon suyu, 1 yemek kaşığı kokusuz şampuan ve yarım fincan suyu karıştırıp kafanıza masaj yaparak uygulayın.

5. maske için de 1 tatlı kaşığı badem yağı, tatlı kaşığı saf kükürt tozu, 2 tatlı kaşığı tuvalet ispirtosu, 4 tatlı kaşığı su kullanabilirsiniz. Bu malzemeler karıştırılarak deriye sürülür ve bir süre beklettikten sonra saçlar yıkanır. 6. Maskemiz için de 2 fincan su ile 4-5 yemek kaşığı kekiği bir 10 dakika kaynatabilirsiniz. Daha sonra da süzüp derinize sürebilirsiniz. Bu maskeyi de yarım saatten sonra da yıkayabilirsiniz.

Diğer maske için ise 1,5 litre soğuk suyu kavanoza doldurun. Geride boşluk kalan kısma pancarları dilimleyerek yerleştirin. Güneşli bir yerde 5-6 gün tutun. En sonunda bunu süzerek banyoda son durulama suyunda kullanabilirsiniz. Son olarak ise 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 çay kaşığı bira mayası ve 1 çorba kaşığı asitsiz elma sirkesini karıştırın ve saçınıza sürün. 1 saat sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.