KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

blog yazısı ekle !

KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

Vücudumuzda bulunan tüylerimiz genetik olarak var olmaktadır. Yani ailemizden kalıcı olarak tüylerimizin yapıları benzemektedir. Bazı insanlarda hormonla sebeplerden dolayı aşırı kıllanma görülmektedir. Buna bağlı olarak bu kişilerin tüy artışları sebebi ile bir doktora gitmesi gerekmektedir.

Bazı kişiler tüy artışlarından aşırı rahatsız olur neredeyse her gün elinde cımbız, ağda ve ya epilatör aletini almaktan oldukça sıkılmış durumdadır. Bundan kaynaklı biran önce lazer epilasyonu yaptırmak isterler. Fakat lazer epilasyon uygulamalarına gittiklerinde düzenli olaraktan gitti iseler hiç bir zaman istedikleri sonuçlara ulaşamamaktadır. Ve lazer epilasyon uygulamasının hiç bir ise yaramadığını düşünerek ne yapacakları yönünde kara kara düşünürler. Fakat ilk olarak lazer epilasyonunu tercih edeceklerine hormonal tedavi alacakları bir doktora gitmeleri, hormon tedavisi yaptırmaları gerekmektedir. Zaten gittiklerinde görecekler ki tüylerinde ki artısın sebebi hormonsal faktörlerdir.Bu sebepten ötürü lazer epilasyon uygulamasın da başarısız sonuçlar almışlardır. Hormonsal tedavi gördükleri sırada da lazer epilasyon yaptırmak önerilmemektedir. Çünkü hormonları düzene sokacak ilaçlar kullanılacağı için hormonlarda değişiklik gözükeceğinden kaynaklı yine istenilen tedavi uygulanmayacaktır. Bu sebepten ötürü lazer epilasyonu uygulamasını yaptırmak için hormonsal tedavinizin bitmesini beklemeniz gerekmektedir. Bu sayede daha iyi sonuçlar alacağınızı garanti edebilmekteyim. Sizlere bir konuda da dip not vermek istiyorum.

Tüylerinizdeki artısın hormonsal bir sebebi varken tüylerinizden kurtulmak istediğiniz için lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istediğiniz ilk yerin güzellik merkezi olarak seçerseniz eğer emin olun bu kişiler sizi lazer epilasyonu uygulamasına direkt sokacağından ötürü sadece paranızın çatır çatır yanmasını izleyeceksiniz. Bu sebepten ötürü lazer epilasyonu uygulamasında kesinli ile güzellik merkezi ve kuaför gibi yerleri tercih etmemeniz gerekmektedir. Çünkü lazer epilasyonu uygulaması öncesinde cildinizin ve vücut yapınızın analizi yapılarak doğru ve uygun olan lazer epilasyon cihazları seçilmektedir. Bu sebepten ötürü gideceğiniz güzellik merkezleri bu uygulamayı gerçekleştirirken güzellik merkezi gibi yerlerde böyle bir durum ile karşılaşmadan direkt uygulamaya geçilme olasılığı oldukça yüksektir. Siz kendinizi ve cildinizi garantiye almaya bakın.

Kesinlik ile lazer epilasyonu uygulaması için bir güzellik merkezleri tercih edip uzman doktorlar tarafından lazer epilasyon yaptırıp. Böylelikle hiç bir sıkıntı yaşamadan dilediğiniz sonuca düzenli olarak gittiğiniz seansların bitinde kavuşacaksınız.