KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

blog yazısı ekle !

KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

Son zamanlarda istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etki yolu olarak bilinen uygulama tabi ki lazer epilasyon uygulamalarıdır. Çok yaygın olarak kullanılan bu lazer epilasyon uygulamaları bir yandan da kafalarda soru işareti bırakmaktadır. Bu soru işaretlerin en başında kimlere lazer epilasyon uygulanmaz? Sorusu olduğunu etrafımdaki kişilerden duyuyorum. Öncelik ile genel olarak lazer epilasyon uygulamasının hiç bir zararı bulunmamaktadır. Lazer ışınları sadece lazer epilasyon yapılacak olan bölgeye uygulanır ve sadece o bölgede ki tüy köklerinde ki pigmentleri hedef alarak tüy köklerini yakarak yok eder.Lazer epilasyon cihazlarında bulunan soğutucu aparatı sayesinde hiç bir şekilde vücudunuzda yanık izleri bulunmayacaktır. Yanık hissini daha hissetmeyeceğinizi söyleyebilirim. Lazer epilasyon uygulamasını yaptırmak istiyorsunuz fakat lazer epilasyonu kimlere uygulanmaz bilmiyor musunuz? Ben size yardımcı olmak için bir kaç şey yazacağım lakin siz en doğru cevaplarınızı uzman doktorlar tarafından almanız daha sağlıklı olacağını söyleyebilirim.

Lazer epilasyon uygulaması öncelik ile ergenlik dönemine yeni girmiş olan kişilere uygulanmaz. Bunun sebebi ergenlik dönemine girmiş olan kişilerin hormonlarında ki değişiklik sebebi olduğu söylenir. Sonuç olarak ergenliğe giren bir kişi hormonlarında ciddi bir değişim görülmektedir ve daha bu hormonlar kendine gelmeden lazer epilasyon yapılması uygun görülmemektedir.

Diğer bir durumda lazer epilasyonu uygulaması yaptırmak isteyen kişi hormon tedavisi görüyorsa eğer lazer epilasyondan kaçınmalıdır. Bunun sebebi de fazlalaşan tüyleriniz için tedavi görüyorsanız eğer tedaviniz bitmeden lazer epilasyon yaptırmak tedavinin yarıda kalmasına sebep olur ve diğer türlüde lazer epilasyon uygulamasından istediğiniz sonuçları alamazsınız.

Lazer epilasyonu yaptırmak istiyorsunuz fakat hamile misiniz? Genel olarak gebe olan kadınlara lazer epilasyon yaptırılması tavsiye edilmez. Fakat gebe kadınlar için hiç bir yan etkisi de görüldüğüne dair bir açıklama yapılmamıştır. Uzman doktorlar gebelik döneminin ilk 3 ayından sonra lazer epilasyon yaptırmak isteyen anne adaylarına lazer epilasyon yaptırıla bilineceğini söylemektedir. Bunun sebebi ise gebeliğin ilk 3 ayında bebeğiniz tam gelişim aşamasında ve hamile olan kadınlarında hormonal olarak bir değişkenliği görülmekte olduğu için birde lazer epilasyon sıkıntısına düşülmemesi gerekmektedir. Sizler sorularınız cevaplarını en iyi şekilde almak için lütfen en yakın güzellik merkezleri ki hekimlerinize başvurunuz.