KİMYASAL PEELİNG NEDİR VE FİYATLARI

blog yazısı ekle !

KİMYASAL PEELİNG NEDİR VE FİYATLARI

KİMYASAL PEELİNG


Cildin yıpranmış tabakasını çeşitli kimyasalları içeren solüsyonlar aracılığı ile soyarak alttan yepyeni ve parlak bir cildin ortaya çıkarıldığı işlem olan kimyasal peeling, Ankara da büyük ilgi görmektedir. Cildin ölü katmanın kolayca soyulabilmesi için asit içerikli maddeler kullanılır. Cildin kaybettiği canlılığı yeniden kazandırmak amaçlanır. Bu işlemde cilt istenilen tabakalara kadar soyulabilir. Bu durum ancak cilt analizi, uzman tedavisi, kişinin cilt problemine bağlı olarak derinlik belirlenir. Cildin soyulması için uygun yüzeyler olarak Eller, kollar, boyun, göğüs ve yüzdür. Ölü cildin kaldırılması işlemi hijyenik ortamlarda ve uzman bilgisi gerektirir. Cilt sorunları artık büyütülecek veya katlanılması zor durumlar olmaktan çıkıyor. Yeni uygulamalar, yeni yöntemler, yeni teoriler ile cildin altındaki derinin gün yüzüne çıkarılarak taptaze bir görüntü oluşmaktadır.


tıklayın >> Ankara Kimyasal Peeling Nerede Yapılır ve Fiyatları

Kimyasal peeling işlemi şu sorunların tedavisinde uygulanabilir:

 • Yanık sonucunda cildin kırışması
 • Güneş lekesi
 • Yaşlılık belirtileri olan lekeler
 • Çil
 • Sivilce izleri
 • Kırışıklık
 • Hamilelik lekeleri
 • Erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için.
 • Kimyasal peeling işlemi uygulanmayacak olan kişiler/ yüzeyler:
 • Son 180 gün içinde sivilce tedavisi görenler
 • İyileşmemiş enfeksiyonlu yüzeyler
 • Siğil olan ciltler
 • Gebelere
 • Güneş ışınlarına karşı hassasiyeti olan kişilere
 • Kimyasal peeling işlemine karşı cilt yüzeyinde hassasiyeti olan kişilere
 • Bronzlaşmış cilt ve güneş yanığı bulunan ciltler
 • Gibi yüzeyler kimyasal peeling için uygun değildir. Çünkü cilt yüzeyi bu durumlarda risklidir.

Kimyasal peeling işlemi Ankara'da yaygındır. Çünkü çalışan nüfus ve gelir seviyesi arttıkça kişilerin yaşam kalitesi de artmaktadır. Buna bağlı olarak kimyasal peeling sağlık amacının yanı sıra güzellik ve estetik görünümü artırmak amacı ile de uygulanmaktadır. Sadece Ankara'daki kadınlar yaşlanma belirtilerinden olan kırışıklıktan mustarip değiller. Aynı zamanda erkekler de yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak hep genç kalmak için çeşitli uygulamalara yönelmektedir. Bunlardan biri de kimyasal peeling işlemidir.

kimyasal peeling yeni duyanlar veya daha önce herhangi bir deneyim edinmemiş olanlar kimyasal peeling yan etkileri ve zararları konusunda büyük merak duyacaktır. Öyleyse kimyasal peelingi yan etkileri hakkında bilgi verelim:

Cildin normalinden daha koyu bir renge dönüşme sorunu bir zarar değil yan etkidir. Sebebi ise güneş ışınlarından işlem uygulanan yüzeyin yeterince korunmamasından kaynaklanmasıdır. Ancak bu etki kısa sürelidir.

Yukarıdaki maddenin aksine cildin renginin solgun olması.

Uçuk gibi sorunlara yatkın olan kişilerde uçuk oluşumu aktifleşir. Ancak bu durumda ilaç ile müdahale edilebilir.

Kimyasal peeling işlemi bir seansı yarım saat ile bir saat gibi kısa sürede gerçekleştirilerek kişi normal hayatına devam edebilmektedir. kimyasal peeling süresi ve seans sayısı cilt yüzey genişliğine, tedavi amacına göre uzamakta veya kısalmaktadır.

Kimyasal peeling ile cilt hassaslaşacağından uygulama öncesinde bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bunlar; güneş ışınlarına maruz kalmamak için kış mevsimi seçilmelidir. Aynı zamanda kozmetik ürünlerinden özellikle saç boyalarının işlem öncesinde yaptırılmaması gerekir.

Karbon Peeling


Karbon peeling Oldukça kısa sürede tamamlanır. Yani on altı dakika gibi kısa süre yeterli olmaktadır. Ardından işinize, günlük akışa devam etmek mümkündür. Karbon peeling işlemi kimyasal peeling gibi bir zarar söz konusu değildir. Sadece işlem sonrasında hafif ve geçici kızarıklık oluşmaktadır.

Karbon peeling işleminin faydaları şunlardır;

Hemen işlem sonrasında gözle görülebilir etkisi ortaya çıkmaktadır. Canlı ve kusursuz bir görüntü oluşmaktadır.

Lekeler giderek pürüzsüz bir cilt oluşmaktadır.

Zaman içerisinde cilt gözenekleri büzüşerek cildin sıkılaşması sağlanıyor.

Karbon peeling işlemi her cilt tipi için uygundur. Ayrıca her mevsim uygulanabilirliği ile kolaylık sağlamaktadır. Sadece güneş koruyucuları ile gerekli tedbirin alınması yeterli olacaktır. Herhangi bir kimyasal peeling yani soyma olmadığından dolayı kabuklanma ve yara gibi belirtiler oluşmamaktadır.

Ultrasound Peeling


Ultrasound peeling işlemi ile ses frekanslarının oluşturduğu titreşimlerinin cilt altına gönderilmesi işlemidir. Aynı zamanda bu titreşimler cilt yüzeyine masaj yapar. Böylece dolaşımı kolaylaştırır. Ultrasound peeling işleminin amacı yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak, yaşlanmayı geciktirmektir. Ultrasound peeling cihazı elektriksel akım yaymadığı için bu duruma hassas kişilerde işlemi rahatlıkla uygulayabilirler.

Ultrasound peeling ile ciltte soyma (kimyasal peeling) işlemi gerçekleştirilir. Böyle cilt gözeneklerinin kir, yağ ve siyah noktalar ile kapanması sonucunda açılması, arındırılması sağlanır. Ultrasound peeling işlemi ile cilt temizlenir, duru ve canlılık kazanır.

Kimyasal peeling nasıl yapılır, kimyasal peeling öncesi ve sonrası, kimyasal peeling fiyatları, kimyasal peeling zararları, kimyasal peeling ne işe yarar, kimyasal peeling ne kadar, kimyasal peeling sonuçları.

Bitkisel Peeling


Bitkilerin büyülü dünyası dermatoloji sektöründe de etkileri söz konusudur. Son yıllarda insanların kimyasalın ve fabrikasyon üretimin hayatımıza girmesi ile insanların doğal ve bitkilerin şifasına özlemi artmıştır.

Bitkisel peeling işlemi kimyasal peeling işleminden farklıdır. Çünkü bitkisel peeling işlemi adından da anlaşılacağı gibi yeşilin tonları yani bitkisel özleri içeren karışımlar uygulanmaktadır. Yani kimyasal solüsyonlar içerisinde yer almaz.

Doğal içerikli olduğundan tahriş, kızarıklık, kaşıntı gibi zararları söz konusu değildir. Bitkisel peeling işleminin düzenli yapılması ile etkisi altı günden sonra görülmeye başlanır. Kolay uygulanması ile pratiktir ve zaman, fiyat gibi kayıplar söz konusu değildir.

Bitkisel peeling işlemi için cilde maske yapılır. Maskenin içerisinde vitaminler, proteinler, mineraller, karbonhidrat, vitaminler bulunmaktadır. Yani cildin zaman içinde kaybettiği yararlı, ihtiyacı olan değerleri tekrar kazandırmanın yoludur.

Bitkisel peeling ile cildin ölü kısmı soyularak yeni hücre oluşumu tetiklenmektedir. Böylece cildin rengi, dokusu, ışıltısında iyileşme gözlenir. Sivilce sorunu giderilerek yağ dengesi sağlanır.

El ve Ayak Peeling


Eller, mevsim değişikliğinden etkilenir ve derisi yorulur. Buna bağlı olarak deri de çatlak, yıpranma, lekeler, kırışıklı, renk kaybı gibi belirtiler oluşur. Ayaklarda uzun kış günlerinde kapalı ayakkabılara, kalın çoraplara mahkûm olması ile cildin nefes alması zorlaşır. Gözenekleri kapanan ayak derisi zaman içinde solar, nemini kaybeder. Kısacası el ve ayaklarında ölü tabakadan kurtarılmaya ihtiyaç duyar.

Peeling denildiği zaman akla hep yüz bölgesi gelmektedir. Ancak sadece yüz değil el ve ayaklarında temizlenmeye ve yenilenmeye ihtiyaç duyar. Bunun için cildin mineralce zengin kremler, maskeler ile beslenmesi ve peeling uygulanması gerekir. El ve ayak peelingi için tuz özellikle deniz tuzu soyma işleminde yüksek verim sağlamaktadır. Jojoba yağı ile cildin kaybettiği nemi kazanması sağlanır. Bu madde bitki özlüdür ve organiktir. Kozmetik ürünlerinde de bitkisel içerikli ürünlerin geniş Pazar payına sahip olduğu son dönemler de el ve ayak peeling işlemi sonrasında Jojoba yağı uygulanmalıdır.

Vücut Peeling


Vücut peelingi, dolaşımı hızlandırmak, masaj yapmak ve sivilcelerden kurtulmak gibi amaçlara göre yapılmaktadır. Ellerin içi ve parmak uçları ile vücuda dairesel hareketler ile masaj yapılabilir. Böylece hem rahatlama hem de vücutta dolaşıma yardımcı olacaktır.

Ayrıca vücutta oluşan çatlaklara kimyasal peeling tedavisi uygulanır. Vücut peelingi içerisine bacaklara yapılan uygulamalarda dahildir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan işlemler sonucunda cildin altına dönen tüylerin çıkarılması için cildin yorulması sonucunda ciltte lekeler ve izler oluşmaktadır. İşte vücut peelingi ile bu lekelerden kurtulma mümkündür.

Vücut peelingi Ankara da güzellik merkezlerinde sauna ve spa odalarında oldukça yaygın ve rahatlama metodu olarak uygulanmaktadır. Böylece yoğun çalışmadan mustarip insanlar bu mekanlarda dinlenmekte ve arınmaktadır. Genellikle dezenfekte edici maskeler (kil vb. içerikli) ile vücut peelingi gerçekleştirilir. Cildin sıcak ve suyun etkisi ile deri kendini bırakır. Ve soyulma işlemi kolayca sağlanır.

Ayrıca vücutta çıkan sivilceler gerekli tedbirler alınmadığı zaman hem estetik açıdan hem sağlık açısından rahatsız edici olmaktadır. Vücut peelingi ile vücudun yağ dengesi sağlanır ve estetik bir görüntü sağlanır. Sivilce ile baş etmede en etkili yoldur.

Mandalik Asit ile Peeling


Mandalik asit denilen madde tüketilen besinlerin yapısında bulunan yararlı bir içeriktir. Genellikle acı badem içerisinde Mandalik asit bulundurur. Tüketildiğinde nasıl mideyi veya cilde bir zararlı etkisi yoksa Mandalik asit ile peeling yapılması halinde herhangi bir kaşıntı ve şişme gibi zararları yoktur. Cilt tipleri için uygulama esnekliği vardır.

Mandalik asit ile peeling şu faydaları vardır: cildin parlak yapısını kazandırır, dokusunu yumuşatır. Yağ salınımını dengeler. Gereğinden fazla yağ salınımı sorununu ortadan kaldırır. Kan dolaşımı hızlanır. Cilde taşınan oksijen miktar artar. Böylece cilt gençleşir. Karbondioksit atılarak cildin rengi canlanır. Nem, esneklik, sıkılık bütün etkileri görme imkânı sağlar. Yüksek verim kazandırır.

Tropikal Peeling


Tropikal peeling, genellikle tropikal meyvelerin özünden ya da kabuğundan hazırlanan maskeler ile gerçekleştirilir. Tüketildiği zaman hem mutluluk sağlayan hem de iç sisteme fayda sağlayan bu besinler peeling yani ölü derinin canlanmasına da katkı sağlamaktadır. Yaş ilerledikçe cilt özelliğini kaybetmeye başlar. Kendi kendini yenileyemeyen hücreler ölü ve atıl duruma gelir. Eğer cilt kendini yenileyemiyorsa tropikal peeling ile cildin yenilenmesine katkı sağlanabilir.

Ankara'daki güzellik merkezleri tropikal peeling maskeleri ile sağlığına ve güzelliğine önem veren müşterilerine önemli hizmetler sunmaktadır. Tropikal meyvelerin özünde olduğu kadar kabuklarında da vitamin, mineral, asit gibi değerlere sahiptir. Dermatologlar tropikal peeling ile doğal ve organik içerikli uygulamaları vurgulamaktadır.

Cavipeel (Kavitasyonlu) Peeling


Cavipeel (Kavitasyonlu) Peeling işlemi ile teknolojik bir cihaz yardımı ile deri altına gönderilen ultrason frekansları aracılığı ile hücrelerin yenilenmesi sağlanır. Bu işlem gerek dünya da gerekse Ankara da oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Ayrıca güvenli olması ile insanları son derece mutlu etmektedir.

Cavipeel (Kavitasyonlu) Peeling işlemi esnasında cihazın yaydığı titreşimler yüzeye masaj yapar ve cildin kan akışına faydalı olmaktadır. Kimyasal peeling işlemi teknoloji ile desteklendikçe etki alanı da genişlemektedir. Bel, göbek, bacak gibi yüzeyler için uygundur. İşlem esnasında ve sonrasında uygulanan yüzeyde herhangi bir risk, zarar, ağrı, acı gibi hisler oluşmamaktadır.

Hindistan Cevizi ile Peeling


Hindistan cevizi hem kokusu hem de yapısı itibari ile oldukça faydalı bir meyvedir. Kokusu kişinin rahatlaması için kullanılırken yağı ise cilt gözeneklerinden kolayca absorbe edilmesini sağlar. Hindistan cevizi ile peeling için tuz, şeker gibi pütürlü maddeler ile oldukça etkili bir peeling yapılabilir.

Kahve Peeling


Özellikle de Türk kahvesinin telvesi peeling işlemi için oldukça kaliteli bir malzemedir. Türk kahvesi uzun yıllardır tüketilmekte ve dostluğun bir sembolü olmuştur. Kahve, dostların muhabbetine eşlik ederek kırk yıllık hatırının unutulmadığı anlar sağlık sektörüne de konu olmaktadır. Yani severek tüketilen kahvenin telvesini dökmek yerine peeling için kullanılabilir.

Lazer Karbon Peeling


Lazer Karbon peeling işlemi ciltte oluşan lekeleri gidermeye yönelik bir uygulamadır. Aynı zamanda ciltte bulunan geniş gözeneklerin küçültülmesi için de uygulanır. Ciltte anormal yağlanma problemi, cildin toparlanması için de uygulanır. Lazer Karbon peeling işlemi adında geçen peeling yani soyma ifadesi bu işlem içerisinde uygulanmamaktadır. Onun yerine özel lazer cihazı ile tedavi yapılır.

Lazer Karbon peeling için kullanılan özel lazer cihazında herhangi bir iğne veya kesici bir alet kullanılmaması insanların tedaviye olan güveni artmaktadır. Böylece acı, ağrı hissi de oluşmamaktadır.

Lazer Karbon peeling uygulaması için öncelikle karbon kremi işlem için belirlenen yüzeye sürülür. Böylece lazer cihazının yüzeyde rahat gezdirilmesi, cihazının yaydığı ısı ve ışığı dengeleme sağlanır.

Meyve Asitli Peeling


Meyve asitli peeling gıdaların içerisinde görülür. Adında meyve asitli denilmesi sadece meyvelerin içerisinde bulunduğu algısı oluşmamalıdır. Aynı zamanda sütte, pirinç gibi besinlerin asidik maddelerinde bulunur. Cildin kuruluğunu, derin olmayan çizgi, kırışıklıklar için meyve asitli peeling yapılabilir.

Oksi Peeling


Enjeksiyonlar ile cilde oksi peelingi yapılmaktadır. Ancak bu enjeksiyonlar da herhangi bir delici, kesici veya sivri bir iğne kullanılmamasıdır. Özel içerikli solüsyonların oksijen basıncı ile deri altına etki etmesini kolaylaştırmaktadır.

Tuz Peeling


Tuzun pütürlü yapısı cildin ölü yapısının soyulmasına katkı sağlar. Meyve özleri, meyve yağları ile karıştırıp parmak uçları ile cilde sürülerek tuz peelingi yapılır. Böylece etkisi iki kat artırılmış olunur. Tuz peelingi gerek evde kolayca yapılabilecek bir yöntem gerekse Ankara'daki güzellik merkezlerinde yaygın olarak, ucuz fiyatlı bir peeling çeşididir.