KİRPİK UZATMA YOLLARI

blog yazısı ekle !

KİRPİK UZATMA YOLLARI

Makyaj kadınların vazgeçemediği bir konudur. Özellikle göz makyajı, bayanların çok sevdiği ve uğraştığı işlemlerden oluşur. Rimel ve göz kalemi kullanımında kirpik bakımınızı da ihmal etmemek çok önemlidir. Bazı kadınlar kirpiklerinin kısa olduğunu düşünür ve daha uzun görünmesini ister. Bu işlemleri yapmanın çeşitli yolları vardır. Kirpik uzatma işlemlerini, doğal yollar kullanarak yani kirpikleri güçlendirerek yapabilirsiniz.

Ankara'daki tüm Kirpik Ekleme yapılan Makyaj Salonlar için tıklayınız
Ankara Kirpik Ekleme


Bunun dışında piyasada bulacağınız çeşitli ürünlerle de kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Ankara, cilt bakım konusunda sizlere hizmet sunan pek çok güzellik salonunu bünyesinde barındırır. Ankara güzellik salonu, sizlere kirpik uzatma konusunda birçok bilgi sunar. Öncelikle kirpiklerin yavaş uzadığını unutmamalı ve sabırlı olmalısınız.

Ankara güzellik uzmanı tarafından sizlere verilen tavsiyelere uyarak kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bunun için sarımsak yağı kullanabilirsiniz. Bu yağ, kirpiklerinizi güçlendirerek hızlı uzamasını sağlar. Kirpik uzatma konusunda özel olarak üretilen rimelleri de kullanabilirsiniz, fakat doğal ürünler sizin için daha yararlı olur. Düzenli kullanımla birlikte sarımsak yağı, kirpik uzamasında faydalı olur.

Zeytinyağı, badem, fındık ve Hint yağı da kirpik uzatılma işlemlerinizde kullanılabilir. Bunun dışında kirpiklerinizi E vitamini sayesinde de uzatabilirsiniz. Bu vitamin kirpiklerinizi besler ve onarır. Eczanelerde satılan bu ürünleri kullanarak kirpiklerinizi etkili bir şekilde uzatabilirsiniz. Sayede de kirpikler daha hızlı uzar. Bunların dışında vazelin kullanarak da kirpiklerinizi uzatabilirsiniz.

Yatmadan önce kulak çubuklarıyla vazelin uygulaması yaparak kirpiklerinizi daha kolay uzatabilirsiniz. Bu ürünler dışında dengeli ve düzenli beslenmek de kirpik uzaması açısından önemlidir. A, C, B3 ve E vitaminlerini kullanmanız kirpik uzaması için önemlidir. Yeterli miktarda su tüketmeniz de bu açıdan önemlidir. Yaptığınız göz makyajıyla uyumamak da kirpiklerinizin hızlı uzamasını sağlar.

Gözünüzde kalan makyaj malzemeleri kirpiklerinizi yapıştırır ve hava almasını önler. Bu da kirpiklerin hızlı uzamasını engeller. Sürekli maskara kullanmanız da kirpiklerinizi olumsuz etkiler. Bu yüzden makyaja bir süre ara verebilirsiniz. İpek kirpik ya da kirpik perması gibi uygulamalar da kirpiklerinizi kötü etkiler ve hızlı uzamasını önler. Bunların dışında, kirpik diplerinize masaj yaparak da uzamasını hızlandırabilirsiniz.