KIŞ AYLARI İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİ – CİLT BAKIM

blog yazısı ekle !

KIŞ AYLARI İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİ – CİLT BAKIM

Kışın soğuk, ayaz, kar derken cildimiz gereğinden fazla bakıma ihtiyaç duyar. Cilt daha çok kurur ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu sebepten kış ayları için uygulayabileceğiniz yöntemleri sizin için araştıralım dedik. Bu soğuk günlerde kendinizi ve cildinizi canlandırmak için basit ipuçları için buyurun yazımıza.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Öncelikle iyi bir nemlendirici kullanmanız gerekmekte. Ayrıca dudakları da unutmamak gerek tabii. Kışın çatlayan dudaklar için E vitaminli dudak balmları kullanabilirsiniz. Uykunuza dikkat etmenizde de fayda var. Ayrıca her gün bir bardak limonlu sıcak su içmeniz de cildinizi canlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Dudak Peelingizi Unutmayın

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Şeker

1 Çay Kaşığı Zeytinyağı
Yarım Çay Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulaması

Şeker, zeytinyağı ve balı bir kapta karıştırdıktan sonra doğal peelinginiz hazır. Kış aylarında dudak kurumaları için birebir olan bu çözümü siz de evinizde uygulayabilirsiniz.

Ellerinizi Nemlendirin

Malzemeler

2 Kaşık Vazelin

2 Kaşık Gliserin

2 Kaşık Limon Suyu

1 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı

Mağazalarda paraben içermeyen ürün bulmak ne yazık ki fazla maliyetli olabiliyor. Siz de evinizde doğal ve parabensiz bir nemlendirici yapmak istiyorsanız videodaki adımları izleyerek yapabilirsiniz. Soğuk kış aylarında kuruyan eller için birebir olan nemlendiriciyi kullanmayı ihmal etmeyin.

Nemlendirici Cilt Maskesi

Malzemeler

1 Çay kaşığı Yumurta Sarısı

1 Tatlı Kaşığı Avokado

Yarım Çay Kaşığı Bal

Yarım Çay Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Ardından bir pamuk yardımı ile temiz cildinize uygulayın. Kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Ellerinize, yüzünüze, dekolte bölgenize ve hatta tüm vücudunuza sürebileceğiniz bu karışım cildinizi nemlendirmeye yarayacak gerçekten muhteşem bir maske. Kış aylarında kuruyan cildinizi yumuşatmak için siz de evinizde uygulayabilirsiniz.

Dirsekler için Vazelin

Diğer mevsimlere göre daha çok özen göstermeniz gereken kış aylarında dirseklerinizi de unutmamalısınız. Her gece uyumadan evvel vazelin sürerek en çok kuruma yapan bu bölgenizi de nemlendirebilirsiniz.

Ayak Bakımını Atlamayın

Ayak bakımı için de sıcak bir banyo sonrasında nemlendirici uygulayarak ayaklarınızı sıcak tutacak bir çorap giyinerek nemlendiriciyi daha etkili hale getirebilirsiniz