KIVIRCIK SAÇLARINIZA NASIL BAKMALISINIZ

blog yazısı ekle !

KIVIRCIK SAÇLARINIZA NASIL BAKMALISINIZ

Kıvırcık saçlar bakılması ve şekil verilmesi en zor olan saç tipi olarak bir üne sahiptir. Kıvırcık saçlar daha kurudur ve nemden daha fazla etkilenir.

Bununla birlikte saçlarınız daha çabuk kırılır ve tıpkı bir aslan yelesine benzeyerek elektrikli bir görüntüye bürünür. Bu yüzden de düz saça kıyasla kıvırcık saça bakmak daha zordur.

Ankara'daki tüm Saç Bakımı yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Bakımı


Ama peki kıvırcık saçları çok seviyorsanız ve düzleştiriciden uzak durmak istiyorsanız ne olacak? Elbette bu mümkündür. Bu noktada saçlarınıza şekil verecek en güzel önerileri size sunacağız.

Kıvırcık saçları için şampuan ve şekillendiriciler

Kıvırcık saça sahipseniz, saçlarını şekillendirmek için birçok ürün denediğin nettir. Aynı zamanda bu ürünlerin kıvırcık saçlarınız için iyi geleceğini düşünüp mutlaka hayal kırıklığına uğramışsınızdır. Sonraki seçiminiz doğru olacak mıdır? Gerçek şu ki doğru olmayacak. Bu konuda nasıl emin olabiliriz? Çünkü piyasada kıvırcık saçlar için özel şampuanlar ya da şekillendiriciler yoktur. Aslında üzerinde kıvırcık saçlar içindir yazan tüm ürünler diğer saçlar için olan ürünlerden farksızdırlar.

Şimdi sizi gerçekten şaşırtacak olan tek şey şudur ki pahalı şampuanlar ve şekillendiriciler tamamen para kaybıdır. Çünkü şampuan fiyatları kaliteyi temsil etmez. bu yüzden de kendi kesenize uygun şampuanı kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Kıvırcık saç ne kadar sıklıkla yıkanmalıdır?

Şampuanlamak kuru olan saçları daha kuru hale getirir ve havluyla saçınızı kurulamak, saçlarınızı fırçalamak veya saç kurutma makinesi kullanmak saçlarınızın daha fazla zarar görmesine neden olur. Saçınızın kuru olmasını önlemek için saç derinizi şampuanlayın. Saç derinizden sonra saçlarınızın uçlarını kibarca şampuanlayın. Aynı zamanda saçınızı bir kez yıkayın. İki kere şampuanlamak gereksizdir. Bu tamamen şampuanın daha çabuk bitmesi için sunulan kapitalist bir görüştür.

Kıvırcık saçları nasıl şekillendirmeliyiz?

Saç şekillendiricilerini oldukça az kullanmaya çalışın ve saç derinizin yağlanmasına neden olacak kadar saç köküne şekillendirici kullanmayın. Aynı zamanda saç şekillendiricilerin saçınızda çok kalmasına izin vermeyin. Bunlar saçlarınıza zarar veriri. Uyumadan önce yapacağınız bir saç maskesi de saçlarınızın daha hoş olmasını sağlayacaktır.

Kıvırcık Saçları Şekillendirme Stilleri

Aşağıdaki yöntemleri deneyerek saçlarınızın daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz:

1. Duştan çıktıktan sonra, havluyla kibar bir şekilde kurulayın ve ovmayın. Havlu ile saçlarınızı ovalamak saçlarınızın kabarmasına neden olacaktır.

2. Kıvırcık saçlarınızı fırçalamaktan vazgeçin. Çünkü bu saçlarınızın kabarmasına ve aynı zamanda buklelerinizin birbirinden ayrılmasına neden olur. Bunun yerine de geniş taraklı taraklarla saçınızı tarayın.

3. Kıvırcık saçlarınızı kalınsa saçlarınıza silikon serum kullanın. Bunun için uygun saç serumları bulabilirsiniz.

4. Eğer saçlarınız inceyse, o halde silikon sprey kullanın ve yeniden kafa derisine bunu uygulamayın.

5. Eğer saçlarınızın çok kabarmasını istemiyorsanız, o zaman hafif şekillendirici losyon ya da jel kullanın.

6. Saçlarınızın kendi kendine kuruması daha az hasar verecektir. Ama her zaman bunu yapmanız mümkün olacaktır. Bu noktada saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutacaksınız en düşük ısıyla kurutun. Bu şekilde saçlarınızdaki bukleler daha güzel şekil alacaktır.

7. Şekillendirici ürünleri uygularken çok fazla kullanmayın ve onları iki günde bir kullanın.

8. Saçlarınız parlamıyor mu? O zaman silikon içeren yüz serumlarını saçlarınıza kullanın. Bu serumlar sayesinde saçlarınız ışıl ışıl olacaktır.