KIZILAY SELÜLİT BAKIMI

blog yazısı ekle !

KIZILAY SELÜLİT BAKIMI

Selülit hem şişmanlarda hem de zayıflarda görülmektedir. Özellikle ergenlik döneminde sıkça rastlanır, hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda ortaya çıkan yağ hücrelerinin deformasyonuyla da meydana gelebilmektedir. Özellikle selülite sebep olan gıdalardan kaçınmak da oluşumunu azaltmada ya da yok etmede oldukça etkili olmaktadır.

Yaz aylarında kadınlar selülitlerinden kurtulmak için ne yapacaklarını şaşırırlar. Kızılay selülit bakımında en iyi sonucu almak için düzenli beslenmeniz gerektiğini de unutmamamız gerekir.

Kızılay'daki tüm Selülit Bakımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Kızılay Selülit Bakımı


Zayıf olmasına rağmen çokça selüliti olan bayanlar vardır bunun için ise kilo sorunu ile değil cildin nemsiz kalması olarak da bir neden sayabiliriz.

Cildin nemlenmesi ve yağların parçalanması için günde 2 litre su içmek gerekir. Eğer yeterli miktarda su içmezseniz ve yağlı yiyecekleri çok tüketirseniz selülit kaçınılmaz olur.

Ergenlik döneminde yağ ve kaslar tam olarak vücuda dağılır. Bu yüzden düzenli beslenmeli ve spor yapmaya özen göstermeniz gerekir. Selülit bakımında cilde yapılan masaj ciltteki yağ kitlelerinin parçalanmasını ve erimesini sağlar. Bu da selülit görünümünde büyük ölçüde azalmaya sebep olur. Sürekli selülit bakımı yaptırırsanız selülitlerinizde gözle görülür bir azalma olduğunu sizde fark edersiniz.