KOLAY ŞIKLIĞIN TEMEL PARÇALARI

blog yazısı ekle !

KOLAY ŞIKLIĞIN TEMEL PARÇALARI

Bayanlar için moda hayatlarının temel taşlarındandır. Kıyafetler, çeşitli aksesuarlar, takılar, ayakkabı ve çantalar her zaman ilgi alanlarının ilk sıralarındadır. İhtiyaç olsun ya da olmasın her zaman alışveriş yapmak isterler. Fakat her parçayı alırken her kadının gardırobunda olması gereken parçaları kimi zaman atlarlar. Ankara güzellik uzmanı moda tasarım uzmanı yaptığı açıklamada kurtarıcı nitelikte olan bazı parçaların bayanların kıyafet koleksiyonlarında mutlaka bulundurmaları gerektiğine dikkat çekmektedir.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları


Ankara moda sektörünün oldukça canlı olduğu, mağaza avm ve butiklerin her tür kıyafeti satışa sunduğu geniş ürün yelpazesi olan bir şehirdir. Ankara güzellik salonu işletmeciliği ve stil danışmanlığı yapan bayan uzmanların önerdiği gardırop demirbaşlarını şu şekilde sıralamaktadır.

Genellikle tercih etmekte zorlanılan durumlarda tek kurtarıcı renk siyahtır. Siyah parça hangi renkle kombinlenirse şıklığın ilk adımı atılmış olur. Uzun veya kısa siyah bir elbise, jeanlarla tamamlanan tişört günlük ve gece şıklığı için ideal seçimler olabilir.

Her türde bol veya dar kesim pantolonlar, 70ler ve 80lerin sembolleşmiş ispanyol paça parçaları bohem ve etnik trazı hippi parçalar ile bütünleştirilebilir.

Mevsimlik trikolar ve salaş dökümlü duran hırka ve yelekler yaz ve bahar aylarında serin gecelerde askılı parçalar ve elbiselerin üzerine kullanılan parçalardır.

Fazla kilolarından özellikle basen ve bacak yönünde şikâyetçi olanların tercihi toplayan ve sıkı tutan görünümü veren kotlardır.

Günlük şıklıkta ve casual modellerle kombinlenebilecek uzun veya kısa renk olarak mevsime göre farklılık gösterebilecek blazer ceketler uğraşılmadan şık olmayı temsil ederler.

Çiçekli kumaşlardan üretilen gömlekler hangi parça ile kobinlenirse o parçayı star haline getirerek doğal ve aynı zamanda minimalist bir şıklığı sağlar.

Tercihe göre taba rengi ve siyah postacı çanta kısalabilen sapı sayesinde iş, günlük ve özel yaşamda ceketler, etekler ve kotlarla bütünleştirilebilir.

Farklı modellerde kemerler pantolon belinin yanı sıra uzun elbiselerin, tuniklerin, gömleklerin üzerine takılarak beli ortaya çıkarmayı sağlarlar.

Bunların yanı sıra marklı markaların ürettiği keten tarzı beyaz br spor ayakkabı ile giydiğiniz her parça tamamlayıcı görevi gördüğünden genellikle taba renklerin beyazla kombini en sık tercih edilenlerdir.

Kısa zamanda saçlarına şekil veremeyenler için ana renklerde yada diğer kıyafetlerinizle uyum sağlayabilecek bir bandana mutlaka dolabınızda olmalıdır.

Mini veya kalem bir eteğin aniden doğan iş görüşmesi gibi anlarda beyaz bir gömlek ve toplu saçlarla hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Siyah bir topuklu ayakkabı ise günlük kıyafeti bile sıradanlıktan çıkaran ani toplantılara ve davetlere kolayca ve gönül rahatlığı ile katılmanızı sağlayacaktır.