KOLTUK ALTI LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

KOLTUK ALTI LAZER EPİLASYON

Yaklaşık iki yıl önce güzellik merkezime bir kadın gelmişti ve koltuk altı tüylerinden çok rahatsız olduğunu aşı terleme ve koku bıraktığından bahsetmişti. Bütün istenmeyen tüy bölgelerine razı olabileceğini ancak koltuk altı tüyleri ile artık uğraşmak istemediğini söyledi. Koltuk altı tüylerinin hızlı bir biçimde büyüdüğü ve başa çıkamadığından şikayetçi idi. Birlikte hormon testi uyguladıktan sonra kadının hormon tedavisi görmesinde karar kıldım. Ancak kadın ne zaman koltuk altı tüylerinden kurtulabileceğini sordu. Bende ona sürecin birkaç uzayacağını eğer tedavi olmaz ise lazer epilasyon uygulamasını yapamayacağımdan bahsettim.Kadın yapamayacağımdan bahsedince de hemen hormon tedavisine başlayacağının sözünü verdi. Kadın hormon tedavisi sözünü birkaç ay sonra yerine getirmiş bir biçimde geri geldi. Ancak koltuk altı tüyleri hormon tedavisine rağmen aynı sıkıntıda devam ediyordu. Birlikte bir harita takvim çıkardık yaklaşık 5 6 seans da tedavisi bitecek durumdaydı. Ten renginin açık olması ve kıl köklerinin kalın olması kadına ayrı bir avantaj sağlamaktaydı. Biraz tedavi sürecinden bahsettim.

Koltuk altı lazer epilasyon süresinin bölgenin küçüklüğünden dolayı 15 ila 20 dakika süreceğinden bahsettim. Eğer böle büyükse tedavi süresi biraz daha uzayacaktı. Ancak tedavi süresinden sonra bir daha istenmeyen tüylerin oluşamayacağından bu yüzden tedavi süresinin onu açısından rahat geçeceğinden bahsetti.

Tedavi süresinde lazer epilasyon tedavisini yarıda bırakmak tedavinin takvimi açısından aksayacağını üstüne üstlük tedavinin uzayacağından bahsedince kadın hiç eksiksiz bir biçimde lazer epilasyon tedavisini aksatmadı. Bu da benim ve onun açısından avantajlı bir durumdu. Lazer epilasyon sırasında istenmeyen tüylerinden bir anda yok olmasının imkansız bir şey olduğundan bahsettim. Lazer ışınları vurulan her atılımda direk kıl köklerine isabet eder bundan dolayı cilde herhangi bir zarar da vermezdi.

Verilen ışınlar direk kıl köklerine etki olmak ile birlikte cildinizi yeliyor ve tazeliyor. Lazer epilasyon süresinde meydana gelen kızarıklıkların geçici bir durum olduğunu ve hemen geçeceğinden bahsedince bir rahatlama sezinledim. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bu kadar acısız ve hızlı bir biçimde kaybolmasını gören kadın bu duruma oldukça şaşırmıştı. Ve daha sonrasında tüm bölgelerde uygulamaya karar verdi. Bunu anlatmamın sebebi aslında bütün kadınların ortak sorunu olan istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızın bu kadar kolay ve acısız olduğudur.