KULLANILAN MAKYAJ MALZEMELERİ

blog yazısı ekle !

KULLANILAN MAKYAJ MALZEMELERİ

Güzele ulaşmak ya da var olan güzelliği potansiyel olmaktan çıkararak sergilemek insanlık tarihi boyunca araştırma sahası olmuş ve bu alanda birçok yeni fikirler, güzellik malzemeleri üretilmiştir. Modern yüzyılda ise artık bütün bunlar sistemli bir şekilde endüstri kolu haline gelmiş ve önemli Ar-Ge yatırımları sonucunda oldukça etkili makyaj malzemeleri üretilmiştir. Bütün bu çalışmaları kozmetik ana disiplini altında toplamak mümkündür. Özel olarak ise makyaj olarak tanımlanacak bir güzelleşme sürecidir.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Bu açıdan üretilen ürünlere ise kısaca bakmak gerekir. Bütün bu makyaj malzemelerininse tek bir amacı vardır. O da güzelleşmeye katkı sağlayacak olması, güzelleşme sürecinin bir parçası olmasıdır. Başkent Ankara aynı zamanda kozmetik ürünlerinin yerli ve yabancı markalar açısından kolayca tedarik edildiği mağazalara sahiptir. Buralardan da edineceğiniz makyaj malzemelerini kısaca tanıtalım

Makyaj fırçaları: Bu fırçalar makyajın daha kolay yapılabilir niteliği kazandırmaktadır. Ayrıca makyajın pürüzsüz bir cilt olarak sonuç vermesini sağlamaktadır. Makyaj fırçaları tek bir çeşit olmayıp makyaj türüne göre değişebilmektedir. Likit makyaj fırçaları daha çok sentetik yapıda, toz fırçalar ise organik yapıdadır. Makyaj fırçalarını kısaca özetlemek mümkündür: Fondöten fırçaları makyajdaki fondöteni kolaylaştırır, pürüzsüz bir uygulama sağlar. Pudra fırçaları yüzdeki fondötenin kalıcı olmasını sağlar. Allık fırçası, allık için kullanılır. Ayrıca kalem fırçası, ruj fırçası ve eyeliner fırçası bulunmaktadır.

Kirpik kıvırıcı: Kirpiklerin estetik görünümünü sağlamak için kullanılır. Form olarak rimel fırçası gibidir. Bu kıvırıcılar sayesinde gözler doğal büyüklüğünden daha büyük görünür ve yüz formu daha etkileyici bir görünüm kazanır. Aynı zamanda bakışlar karşısındaki kişiyi daha çok etkiler, dikkat çekici olur. Bu malzemede dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Maskara öncesi kullanılmalı, kıvırıcıya iyice hâkim olacak şekilde tutmalı, yani oynatmadan kullanmalı, önce dip tarafına tatbik edilmeli, kirpiklere zarar vermemeye çok özen göstermelidir.

Cımbız: Pratik bir kullanıma sahip olan cımbızlar, istenmeyen tüyler için ideal bir çözümdür. Bu ürünler tüyleri tek uygulamada kavrayacak yapıda üretilmelidir. Kalitesiz cımbızlar cildinizi güzelleştireyim derken kötü bir şekilde deforme edebilir.

Kalemtıraş: Ucu mutlaka sivri olmalıdır yoksa makyajın akması gibi olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Makyaj süngeri: Makyaj çantasında mutlaka olması gereken malzemelerden biridir. Makyaj bir süreçtir. Bu süreci de iyi bir şekilde sonlandırmak gerekir ve bittiğinde doğal bir form ortaya çıkmalıdır. Bu malzeme sayesinde makyajınız daha doğal bir formda sonuçlanacaktır. Pudra, fondöten gibi uygulamalarda makyaj süngeri çok iyi iş görmektedir. Elips, üçgen gibi çeşitli makyaj süngerleri mevcuttur. Ayrıca yıldız ve çiçek formlu olanlar vardır. Ancak yuvarlak (elips) ve üçgen olanlar daha işlevsel sonuç vermektedir.

Makyaj sonrası fondöten artıklarını da sabunlu suyla atmak gerekir. Makyaj süngeri kullanım öncesi çok temiz olmalıdır. Ankara Güzellik Uzmanı da bu konuda size güzel tavsiyeler verecektir. Ayrıca Ankara Güzellik Salonu merkezinde konuyla ilgili çeşitli ürünleri tanıyabilir daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.