KURU BİR CİLDİ DÜZENLEMENİN YOLLARI

blog yazısı ekle !

KURU BİR CİLDİ DÜZENLEMENİN YOLLARI

Kuru ve kaşınan bir ciltten daha kötü bir şey olmadığını biliyoruz ve yılın her mevsiminde bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. İşte bu yüzden Ankara 'da bulunan güzellik ve estetik merkezlerinin uzmanları yıl boyunca ihtiyacınız olduğu her an uygulayabileceğiniz bazı pratik bilgileri sizlere aktarmak istiyor.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı
Bunun için öncelikle kuru bir cilde neyin sebep olduğunu belirleyelim. Cilt kuruluğu özellikle kış aylarında, düşük hava sıcaklıklarında ve nem koşularında, sert rüzgârların da etkisiyle cildinizde bulunan yağ tabakasının uzaklaşması sonucunda ortaya çıkar. Bunun yanı sıra sıcak ve kuru hava koşulları da aynı sebeplerden ötürü cildinizi kurutur. Bunu önlemenin arkasında ki mantık da cildinizin üzerini nemli tutmak değil, içerisini nemli tutmak olmalıdır.

SICAK SU YERİNE ILIK SU KULLANIN

Yüzünüzü sıcak suyla yıkamak cildinizde ki nemi uzaklaştırır, bu yüzden mümkün olduğunca ılık suyla duş almaya özen gösterin. Eğer soğuk günlerde ılık su sizin için yeterli olmuyorsa, o zaman yıkanma sürenizi kısa tutmaya ve günde bir kereden fazla duş almamaya çalışın.

Unutmayın, sıcak su ve cildinizi kurutan temizleyiciler, deriniz için adeta bir işkencedir.

HER DUŞ VE EL YIKAMA SONRASI NEMLENDİRİCİ KULLANIN

Cildiniz kuru olduğu zamanları size mutlaka haber verecektir. Bu yüzden ne zaman derinizi gergin hissediyorsanız hemen bir nemlendirici kremi o bölgeye uygulayın.

ÖLÜ DERİLERİ UZAKLAŞTIRIN

Haftada bir veya iki defa cildinizde ki kirleri ve ölü derileri uzaklaştırmak için özel olarak hazırlanmış sabunlarla veya evde kendi imkânlarınızla bir miktar tuz veya toz şekeri cildiniz üzerine uygulayıp, parmak uçlarınızla ovuşturarak bu temizlenmeyi sağlayın.

Daha soğuk mevsimlerde ise bu uygulamalardan sonra, bir miktar Hindistan cevizi yağını cildinize iyice yedirerek masaj yapabilirsiniz. Böylelikle ovalama sonucunda kaybedilen nemi ve yumuşaklığı geri kazanmış olursunuz.

Tüm bu tavsiye edilen yöntemler dışında, cildinize yapacağınız masajlar ve diğer basit nemlendiricilerle tüm vücudunuzu korumuş ve kurumaya karşı önlem almış olursunuz.

Eğer kendiniz için en uygun cilt bakımını da sağlamak isterseniz, Ankara 'da ki size en yakın güzellik ve estetik merkezini ziyaret edebilirsiniz.