KURU CİLDE NASIL MAKYAJ YAPILIR? - MAKYAJ

blog yazısı ekle !

KURU CİLDE NASIL MAKYAJ YAPILIR? - MAKYAJ

Gündelik hayatta dahi minimumdan maksimuma uzanan farklı seviyelerde sorun çıkaran kuru cilt tipi söz konusu makyaj olduğunda da her zamanki gibi yapacağını yapar ve kimi zaman insanı çileden bile çıkarabilir. Siz de kuru ciltliyseniz ve makyaj yaparken sinir krizlerine giriyorsanız merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Kuru ciltliler için vereceğimiz makyaj önerileri ile artık eskisinden çok daha rahat makyaj yapabileceksiniz.

İlk adım tabi ki nemlendirme

Kuru cilt için nemlendirme sadece makyaj öncesinde değil hayatın her anında hayati önem taşır. Şayet cildinizi düzenli olarak nemlendirmiyorsanız makyajdan hemen önce nemlendirici sürmenizin de pek bir anlamı olmaz nedenle düzenli olarak nemlendirici kullanmanız gerektiğini asla unutmayın. Zaten uzun süre nemlendirici kullanmazsanız cildiniz sizi uyaracaktır beni nemlendir diye.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

Fondöten nasıl olmalı?

Kuru cilt için en uygun fondötenler sıvı ve nemlendirici içeriğe sahip olanlardır. Tabi ki ten rengine de uygun olması gerekiyor seçeceğiniz fondötenin.

Peki ya allık?

Kuru ciltler için toz değil krem ürünler kullanmak daha iyi sonuç almayı garantiler. Zira toz ürünler cildi kurutur ve zaten kuru olan cildin daha da kuruması hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle aynı fondöten de olduğu gibi allıkta da tercihinizi krem şeklindeki ürünlerden yana kullanmalısınız. Krem allıklar kuru cilde hem daha iyi tutunur hem de çok daha güzel görünür.

En doğrusunu tabi ki işin uzmanı bilir

Bunlar kuru ciltler için genel makyaj önerileri. Ancak her konuda olduğu gibi kuru cilt ve makyaj konusunda da en doğrusunu tabi ki işin uzmanları bilir. Bunun için Ankara'da bulunan bir güzellik salonuna giderek bir güzellik uzmanına danışabilirsiniz. Size tavsiyemiz güzellik uzmanına danışmakla kalmayıp makyaj yaptırmanız yönünde. Zira güzellik uzmanının yapacağı kadar mükemmel bir makyajı kendiniz ne kadar uğraşırsanız uğraşın yapamazsınız.