KURU CİLTLERDE KARŞILAŞILAN PROBLEMLER – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

KURU CİLTLERDE KARŞILAŞILAN PROBLEMLER – CİLT BAKIMI

Kadınlar denilince akla gelen ilk şeylerden biri tabi ki güzellik sevdası. Güzel olmak, güzel görünmek ve daha önemlisi güzel hissetmek için ilk koşulsa sağlıklı bir cilde sahip olmak elbette. Zira sağlıklı, ışıltılı, diri bir cilde sahip olmayan bir kadının ne güzel görünmesi ne de kendini güzel hissetmesi ne yazık ki mümkün değil. Cilt tiplerinin hepsi özel bakıma ve özene gerek duyar ancak kuru ciltler için biraz daha fazlası gerekir. Çünkü kuru ciltler aynı zamanda oldukça hassastır ve çevresel faktörlerden son derece fazla etkilenirler. Kuru ciltlerde en sık karşılaşılan problemler şunlardır;

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

  • Çatlaklar

  • Çizgilerde aşırı belirginlik

  • Kırışıklık

  • Pullanma

  • Kızarıklık

  • Mat görünüm

Bunların yanı sıra kuru cilt şayet bakım yapılıp nemlendirilmezse ciltte oluşan çatlaklardan vücuda mikropların ve bakterilerin girmesine neden olur ki bu mikrop ve bakteriler ciltte ve vücutta ciddi sorunların hatta hastalıkların ortaya çıkmasına yol açabilir. Bu nedenle kuru cilt bakımı yalnızca cildin güzel görünmesi için değil hem cildin hem de kişinin genel sağlık durumunun korunması için vazgeçilmezdir.

Kuru cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Kuru ciltlerin diğer ciltlere kıyasla daha fazla özen gerektirdiğini söylemiştik. Kuru cilt her şeyden önce yaşlanmaya daha yatkındır bu nedenle kuru cilt tipine sahip olanların erken yaşlardan itibaren ciltlerine doğru şekilde bakması olası erken yaşlanma belirtileri ile karşılaşma risklerini ciddi oranda düşürür. Bu yüzden tavsiyemiz kuru cilt tipine sahipseniz erken yaşlardan itibaren düzenli olarak bir güzellik uzmanı ile işbirliği yapmanız ve bu sayede cildinize en iyi şekilde bakmanızdır.

Kuru cilt bakımında doğru ürün seçimi

Piyasada farklı markaların farklı cilt tipleri için ürettiği birçok bakım ürünü bulunuyor. Ancak kuru ciltler için doğru ürünü seçmek sadece ürünün üzerinde yazan kuru ciltler içindir ibaresini okumak kadar basit değil. Zira her kuru cilt tipinin farklı problemleri olabiliyor. Bu nedenle doğru cilt bakım ürününü seçmek etiket okumaktan çok daha komplike bir iş. Bunun için yapılacak en doğru şeyin Ankara'daki güzellik salonlarına gidip bir güzellik uzmanı yardımı ile kuru cildinizin özel koşullarına uygun ürünleri seçmeniz olduğunu bilmelisiniz.