KURU CİLTLERE ARTIK SON VERİYORUZ

blog yazısı ekle !

KURU CİLTLERE ARTIK SON VERİYORUZ

Sizin de kuru bir cildiniz var ve bu sorundan bıktıysanız mutlaka Ankara iline gelmenizi öneriyoruz. Çünkü Ankara güzellik uzmanı olan kişi sizin için bu problemi ortadan kaldırmaktadır. Ankara güzellik salonu sahibi olan kişi bizlere kuru ciltler için bir kaç çözüm önerisi sunmuştur. Şimdi bu önerileri inceleyeceğiz.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Kuru ciltler birçok kişinin önemli sorunlarında birisidir. Kuru cilde sahip olan kişiler genellikle daha yaşlı ve bakımsız olarak göze çarpar. Aslında bu problemi önlemek için birkaç maske vardır. Birazdan bu maskeleri vereceğiz. Kuru ciltler oldukça fazla bakım gerektiren cilt tipidir. Bu nedenle kuru cilt bakımı biraz zor olabilir. Ama endişe etmeyin ve gelin şimdi maskelerimize bakalım.

1. MASKE

Bir adet orta boy muz, bir tatlı kaşığı yağsız yoğurt ve üç çay kaşığı bal bu maske için yeterli olacaktır. Öncelikle muzu bir kaşık yardımı ile iyice ezin ve ezdikten sonra diğer malzemeler ile iyice karıştırın. Karışım krem kıvamına gelince temiz olan yüzünüze maskeyi yavaş yavaş yedirin. Yirmi dakika civarında bekledikten sonra yüzünüz temizleyin ve nemlendirici sürün. Bu krem antioksidan bakımından oldukça zengindir bu nedenle tahriş olan cildi onarır ve ciltte oluşan kızarıklıkları giderir. Bu karışımı haftada bir uygulayabilirsiniz.

2.MASKE

Bir yemek kaşığı bal, bir yumurta beyazı, bir çay kaşığı gliserin ve bir çay kaşığı un bu maske için gerekli malzemelerdir. Bütün verilen malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra göz çevresi bölgesi hariç yüzünüze ve boynunuza sürün. Maskeyi en fazla 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile bu bölgeleri temizleyin. Bu maskenin cildi nemlendirmesi ve yatıştırması gibi özellikleri bulunmaktadır. Cildin yenilenmesi açısından da oldukça önemli bir maske çeşididir.

3.MASKE

Bu maske için bir bardak süt, İki yemek kaşığı yulaf içi ve bir çay kaşığı bal gerekmektedir. Öncelikle sütü bir tencereye boşaltın ve içerisine yulaf içini ekleyip karıştırmaya başlayın. Biraz karıştırdıktan sonra içerisine bir çay kaşığı balı ilave edin. Daha sonra bu karışımı soğuması için bekletin. Ilık haline gelen karışımı yüzünüze ve boynunuza iyice yedirin.

On dakika civarında bekletilen karışımı boynunuzdan ve yüzünüzden ılık bir su yardımı ile temizleyin. Bu maske sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu haftalık bakımı tamamlamış olacaksınız. Bu nedenle haftada bir kere bu maskeyi belirtilen bölgelere uygulamanız gerekmektedir.