LAZER EPİLASYON 101

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON 101

Ankara ' da bulunan bir lazer epilasyon merkezine uğramadan önce, lazer epilasyon uygulaması ile ilgili bilmek isteyebileceğiniz bazı temel bilgileri sizin için paylaşmak istiyoruz.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltan FDA onaylı bir uygulamadır. Ayrıca en kalıcı çözümün elde edilmesi için de birden fazla uygulama her zaman daha yararlı olacaktır.NASIL ÇALIŞIR

Yüksek yoğunlukta bir ışık huzmesi gönderebilen lazer cihazı, cildiniz üzerinde koyu renk pigmente sahip olan kıl köklerinize odaklanarak, bu köklerin bulunduğu folikülden ayrılmasını ve 10-14 gün içerisinde kıl kökünüzün düşmesini sağlar. Kalıcı bir çözüm elde etmek için birden fazla uygulamanın gerekliliği de bununla yakından ilgilidir. Çünkü tüyler, belirli aşamalardan geçerek farklı uzunlukta ve yoğunlukta uzayabilirler. Böylece bir seans sırasında henüz tam olarak gelişimini tamamlamamış bir tüy, ilerleyen zamanda ortaya çıkacaktır. Bunu yok etmek içinde ayrı bir seans gerekecektir.

OLUMLU YÖNLERİ

1. Sandığınızdan çok daha fazla etkilidir;
Belki bir kaç uygulamayla sonsuza kadar tüysüz ve pürüzsüz bir cilt elde etmeyeceksiniz ancak, uygulama yapılan bölgelerde ki tüyleriniz de %80' e varan azalmalar göreceksiniz. Böylece ağda ve benzeri yöntemlerle harcadığınız zaman ve maliyeti azaltmış olacaksınız.

2. Çok az veya hiç tüy çıkmaması mümkün;
Uygulanan lazerin tipine ve cilt tipinize bağlı olarak, uygulanan bölgede yeniden tüylenme olmaması ihtimali de oldukça yüksektir.

3. Düşündüğünüz kadar zamanınızı almaz;
Tabii ki uygulanan bölgenin genişliğine göre bu süre değişecektir ancak o bile düşünüldüğü gibi uzun seanslardan oluşmayacaktır. Örneğin sırt bölgesinde uygulanan bir lazer epilasyon seansı yaklaşık 1 saat sürer.

OLUMSUZ YÖNLERİ

1. Çizikler, morarmalar veya yanıklar oluşabilir;
Her ne kadar bu yan etkiler çok sık görülmese de, uzman olmayan kişiler tarafından uygulandığında karşılaşılması mümkün olabilir.

2. Ucuz bir uygulama değil;
Yine de size maliyeti, yıl içerisinde ağda ve tüy alma işlemleriniz için harcadığınız giderlerinizin altında kalabilir.

3. Herkes için uygun değil;
Bunun tek nedeni lazer ışığının koyu cilt tenine sahip ve koyu renkli kıl köklerine sahip olan kişiler için etki edebiliyor olmasıdır. Ancak yakın zamanda açık tenli ve açık renkli kök hücrelerine sahip kişiler de bundan faydalanabilecek teknolojilere kavuşacaktır.

ACI SEVİYESİ

Uygulama sırasında lazer ışığının vereceği rahatsızlık tabii ki kişiye göre değişmektedir. Özellikle koyu renk kıl köklerine sahip olan kişiler, bu köklerin daha fazla ışığı kendilerine çekmeleri yüzünden biraz daha fazla acı hissedebilirler ancak genel olarak ilk seanstan sonra bu acılar alışılmayacak gibi değildir.

Genel itibariyle açıklamaya çalışılan lazer epilasyon yöntemi ile ilgili sizlerin de merak ettiği konular için Ankara ' da bulunan size en yakın lazer epilasyon ve güzellik merkezine de ulaşabilirsiniz.