LAZER EPİLASYON BEYAZ (AÇIK) TENLİLERE UYGULANIR MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON BEYAZ (AÇIK) TENLİLERE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyonu yaptırmak istediğiniz bölgeye yaydığı lazer ışık dalgaları ile tüylerinizin azalıp daha seyrelmesini sağlamaktadır. Daha sonra istenmeyen tüylerinizden rahatlık ile kurtulabilirsiniz.Lazer epilasyon beyaz (açık) tenliler için oldukça avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Lazer epilasyon uygulamasında tüy köklerinizde ki pigmentlerin cildinize renk veren pigmentleden oldukça koyu olması gerekmektedir.

Lazer epilasyonunda lazer ışığından gelen dalgalar cildinizden koyu olan tüylerinizi görebilmektedir. Lazer ışığından gelen dalgalar tüy köklerinde ki pigmentler tarafından dalgaların enerji emilir ve tüy köklerinden tüylerin çıkmamasını sağlar.Lazer epilasyonu uygulaması esmer (koyu) tenlilere oran ile tüylerinin ciltlerinden daha koyu olduğu için daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Kıl yapısının ve kıl renginin önemli olduğu lazer epilasyonda iyi sonuç almak istiyorsanız eğer en yakın polikliniğe gidip lazer epilasyon alanında uzman olan doktorlar tarafından randevu almalısınız. Unutmayın düşünecek o kadar çok şey varken bir de istenmeyen tüylerinizden nasıl kurtulacağınızı düşünmeyin. Ağrısız, acısız ve hiçbir zararı olmayan lazer epilasyonunu yaptırmamak için hiçbir sebebiniz olmadığını söyleyebilirim.

Lazer epilasyon beyaz (açık) tenliler için daha avantajlı olduğunu söyleye bilirim. Açık tenliyiz cildimizde kızarıklık ve ya yanık izleri olur mu diye düşünüyorsanız eğer merak etmeyin bir sıkıntı olmayacaktır. Tabi ki lazer epilasyon yaptıracak olan kişide uygulama sonrasında ufak ve 5-10 dakika bir kızarıklık görülebilir. Bu kızarıklık cildinizin hassaslığını ve yapısına göre yarım saate kadar çıkabilir. Fakat çok uzun sürmeyeceğini söyleyebilirim. Tabi ki hiçbir sıkıntı çıkmayacağını söylüyorum fakat bunun içinde gittiğiniz poliklinikliği ve doktorunuzu özen ile seçmeniz gerekmektedir.

Lazer epilasyonu yaptırırken lazer ışınlarından korunmanız için sizin ve doktorunuzun koruyucu gözlük takması gerekmektedir. Lazer epilasyonu sırasında lazer ışınlarının dalgaları kesinlik ile dokularına ve organlarınıza zarar vermeden sadece tüy köklerine etki eder. Böylelikle ağrısız, acısız ve hiçbir sıkıntı olmadan istediğiniz sonuca belli seanslar ile ulaşabileceksiniz. Tekrar söylüyoruz günümüz teknolojisinde artık her şey daha kolay. Hangi ten rengine sahip olursanız olun lazer epilasyonu yaptırıp istenmeyen tüylerinizden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Unutmayın kaliteli bir hayat sizin de hakkınız. İyi günler diliyorum.