LAZER EPİLASYON BEYAZ (AÇIK) TENLİLERE UYGULANIR MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON BEYAZ (AÇIK) TENLİLERE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyon tedavisi son yıllarda birçok kadın ve erkeğin tercihlerinden biridir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve kesin sonuca ulaşmak mümkün. Yıllar boyunca istenmeyen tüylerimizden kurtulma için harcadığımız eforu sadece birkaç seans sonrasında mükemmel bir neticeye kavuşturmak mümkün.Lazer epilasyon tedavisi cildinize herhangi bir zarar vermez. Sağlığınızı tehdit edecek herhangi bir unsuru yoktur. Lazer epilasyon tedavisini uygulamayı düşünüyorsanız eğer hemen bizim ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Tedavi süreci başlamadan önce birkaç sorunuz olabilir. Sorularınıza yanıt vermek bizi mutlu edecektir. Ancak en çok sorulan bir soruyu size sunmak isteriz. Ten konusunun merak odaklı olması gayet normal durumdur. Çünkü lazer epilasyonu tedavisinden ten konusu mühimdir.

Lazer epilasyon beyaz tene uygulanır mı sorusu bize yöneltilen sorulardan sadece bir tanesidir. Ten renginiz lazer epilasyon tedavisinde önemli bir süreci kapsamaktadır. Cildinizin rengine göre ve ya kıl köklerinizin rengine göre lazer epilasyon süresi belirlenir. Seans süreleri ten renginiz ve kıl kökleriniz rengi dikkate alınarak uygulanır. Cildiniz açık renkte ise şanslı durumdasınız açık ten rengine lazer ışınları daha duyarlıdır.

Özellikle kıl kökleriniz de koyu renkte ise tedavi süreci olumlu etkilenmektedir. Kıl kökleriniz açık renkte ise ve ya ince ise lazer epilasyon tedavisinden önce tıraşlama yöntemi ile kıl kökleriniz güçlendirilip koyulaştırılır. Böylece kıl köklerinize gönderilen ışınlar direk olarak kıl köklerinizi algılayarak, direk nüfuz eder. Kıl kökleriniz açık renkte doz ne kadar arttırılırsa arttırılsın kıl köklerini algılamaz. Bu da sürecin uzayacağının bir işaretidir.

Bunun için önceden doktorunuzun tavsiye ettiği tıraşlama yöntemini uygulamanız gerekmektedir. Lazer epilasyon öncesi kesinlik ile kıl köklerinizi kökünden almayınız. Kıl köklerini kökünden aldığınız zaman olgunlaşan kıl kökünü ve uyarılan kıl köklerinizi kaybetmiş oluyoruz. Bunun için kıl köklerinizi kökünden almayınız. Tıraşlama yöntemi ile istenilen sonuca yaklaşmış oluyoruz. Açık tenli kişilerin yaz mevsiminde güneşle direk temas etmemesiniz öneririz. Çünkü tedavi öncesinde bronzlaşan cilde lazer epilasyon tedavisi uygulamak oldukça güçtür. Lazer tedavisi öncesi solaryuma gitmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz. Güneşe çıkmadan önce yükek faktörde güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.