LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Lazer epilasyonçeşitleri cilt yapınıza, ten renginize, tüy renginize ve tüyünüzün yapısına göre değişmektedir. Gittiğiniz poliklinikte doktorunuz tarafında yapılan uygulamalar ile en doğru lazer epilasyon cihazı seçilir ve lazer epilasyon yapılacak yere jel sürüldükten sonra uygun şekilde uygulamaya başlanır. Sizin cildinize, tüy yapınıza göre doğru lazer epilasyon çeşidi seçilir ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olunur. Sizlere kısaca en çok uygulanan lazer epilasyonlarınızdan bahsetmek istiyorum.İğneli epilasyon, epilasyon çeşitlerinde en acı veren epilasyon çeşididir. Tüy yapısı ince, genellikle daha açık tenli tüy rengine sahip ve lazer epilasyon yapılacak bölgede ki tüylerin daha az olduğu zaman iğneli epilasyon terci edilmektedir. Ayrıca lazer epilasyonu çeşitlerinde çok tüyleri olan kişilerin son seansların da tüylerin azaldığı ve inceldiği için iğneli epilasyon tercih edilebilir.

Diğer bir çeşit ise ütüleme epilasyonudur. Ütüleme epilasyonu teknolojinin son gelişmeleri ile ortaya çıkarılan bir çeşittir. Diğer lazer epilasyon çeşitlerine göre daha hızlı sonuç alma olasılığı oldukça yüksektir. Üçüncü seansta istenmeyen tüylerinizin oldukça inceldiği kendiniz görebilirsiniz. Başka lazer epilasyon çeşitlerinden biri de alexandrite lazer epilasyonudur. Tehlikesiz ve en etkili lazer epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir.

Genellik ile esmer tenli ve koyu renkte tüyleri olan kişilerin tercih edebileceği bir lazer epilasyon çeşididir. Alexandrite lazer epilasyonu tercih eden kişiler bu çeşit lazer epilasyondaki cihazlar da bulunan soğutucular yardımı ile oldukça acısız bir operasyon geçirebilirsiniz. Diode Lazer Epilasyon ise bir diğer lazer epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir. Bu lazer epilasyon çeşidi etkili lazer epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir.

Diode lazer epilasyon cihazları derinizin en derin bölgesine kadar lazer ışınlarından yayılan dalgaları iletir. Kalın derinizin bulunduğu sırt bölgesi, omuz bölgesinde ki istenmeyen tüylerinizden bu lazer epilasyon çeşidi ile oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. İpl lazer epilasyon çeşidi ise teknolojinin gelişmesi ile dermatoloji alanında oldukça ileri derecede sonuçlar veren bir lazer epilasyon çeşididir. Başka bir lazer epilasyon çeşidi de Nd lazer epilasyon çeşididir. 1064 nm dalga boyu olan bu çeşit asıl yok edilmesi gereken tüyleri yok etmesinde yardımcı olur. Son olarak Ruby Lazer Epilasyon çeşidi de en eski epilasyon cihazlarından bir tanesidir.