LAZER EPİLASYON ESMER TENLİLERE UYGULANIR MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON ESMER TENLİLERE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyon uygulaması birkaç yıl önce esmer tenliler için uygun görülmemekteydi. Ciltte kalıcı ve büyük bir şekilde yanıklar oluşma olasılığı oldukça fazladır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde esmer tenliler için de lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Esmer tenli insanların yoğunlukta olduğu Asya, Pasifik ülkerinde ve Hindistan'da ihtiyacın artmasıyla uzun zamandır kullanılan esmerler için uygun lazer ışın dalgaları yayan cihazlar yavaş yavaş Türkiye de de çeşitli polikliniklerde uygulanmaktadır.Silk Touch isimli cihaz ile artık daha kolay ve konforlu şekilde esmer insanlarında kaliteli bir hayat sürmesini kolaylaştırmaktadır. Lazer epilasyonu artık hiçbir zarar ve ağrı vermeden oldukça kolay bir şekilde hangi ten rengine sahip olursanız olun polikliniklere gidip doktor eşliğinde bu uygulamayı gerçekleştire bilirsiniz. 18 yaşın üstünde ki kadın ve erkeklerin esmer, beyaz ve ya buğday tenli olan erkes lazer epilasyonu yaptırabilir ve istediğiniz sonuca kavuşabilirsiniz.

Lazer epilasyonunda tüy köklerinizdeki pigmentler lazer ışınlarından yayılan dalgarı tutar ve size , cildinize hiçbir zarar vermeden tüylerinizin köklerini zayıflatıp azalmasını sağlarlar. Lazer epilasyonu uygulamasından çekinmemelisiniz, sorup araştırın ve doğru bir zamanda lazer operasyonuna başlayın. Lazer epilasyonu operasyonu en uygun zaman da güneşin zararlarından kaçabileceğiniz mevsimlerdir. Tabi yaz mevsimlerinde de yaptırmanızda iç bir sakıncası yoktur. Koruyucu güneş kremlerini kullanarak bu sorununuzu ortadan kaldırmanız mümkündür.

Ayrıca lazer epilasyonu yaptıran esmer tenli insanlar için 1064 nm dalga boyu olan cihazları önerilmektedir. Lazer epilasyon uygulaması esmer tenli insanlar için çok daha fazla seanslar da uygulanmaktadır. Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızın garatisini verebilirim. Sizler yinede en yakın polikliniklerinize gidip uzman doktorlar tarafından öğrenebilirsiniz. Fakat güneşte bronzlaşan insanlara lazer epilasyon yapılması önerilmemektedir.

Bu yüzden artık esmer tenliler de istediği zaman istediği şekilde lazer epilasyonunu yaptırabilirler. Acısız ve ağrısız bir şekilde dilediğiniz gibi istediğiniz poliklinikliğine gidip uzman doktorlar eşliğinde bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Gelişmiş olan teknoloji ile Türkiye de artık esmer tenlilerin lazer epilasyonu yaptırması daha kOlaylaştı. Hayatınızı daha kolay bir hale getirmenizin zamanı geldi.