LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

Ülkemiz her alanda oldukça geliştiği gibi tıp alanında da gelişmeyi oldukça ilerlemektedir. Bunun en başında lazer epilasyon gelmektedir. Genel olarak istenmeyen tüylerinizden oldukça sıkıldığınızı ve bunaldığınızı düşünmekteyim. Sir ağda, epilatör ve cımbız gibi materyaller ile her ay hatta bazı kişilerde haftada bir istenmeyen tüylerinizden kurtulmanın yollarını denemekte olduğunuzu biliyorum. Çünkü lazer epilasyon ile tanışıncaya kadar bende istenmeyen tüylerden kurtulmak için her yolu deneyenlerdendim. Ama lazer epilasyon beni hem bu yolları denemekten hem de bana bu yolları denemeye mecbur kılan istenmeyen tüylerden kurtulmama sebep oldu.Lazer epilasyon sayesinde artık istenmeyen tüy diye bir şey hayatımın hiç bir alanında yok. Sizlerin de böyle bir ayrıcalıkla tanışması için bu yazıyı yazıyorum. Tabi lazer epilasyon dediğimizde herkesin kafasına bir çok soru geliyor.

Bu sorulardan en çok sorulanı ise: lazer epilasyon güvenli midir? Bu sanırım herkesin ilk aklına gelen ve en çok merak ettiği konudur. Elbette ki bu konuyu merak etmekte herkes oldukça haklılar. Sonuçta istenmeyen tüylerden kurtulmak için başka istenmeyen şeyler oluşturmayı kimse istemez. Ama lazer epilasyon son derece güvenlidir. Hatta doğru analizlerle uygulanan tedavilerin en ufak bir yan etkisi bile yoktur. Ancak ve ancak lazer epilasyon tedavileri yasal olarak yapılırsa.Kacak yollardan lazer epilasyon yapanlar bulunmaktadır. Bunlardan kesinlikle ve kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Lazer epilasyon tedavisini sadece uzman doktorlar yasal olarak uygulama hakkına sahiptir. Bu yüzden uzman doktorlar harici kesinlikle lazer epilasyondan uzak durun. Lazer epilasyon yasal ve doğru analiz ile yapıldığı sürece istenmeyen tüylerden kurtulmanın en acısız en sağlıklı en ucuz ve en güvenilir yöntemidir. Bu yüzden öncesinde analiz yaptırmayı ihmal etmeyin. Doktor gözetiminde olacağınız için doktorunuzun söylediği her şeyi muhakkak ve muhakkak yerine getirin. Yasak koyduğu ve kaçınmanızı söylediği her şeyden de mutlaka uzak durmanızda fayda var. Sonuç olarak lazer epilasyon güvenli bir lazer ile tedavi yöntemidir. Sizleri istenmeyen tüylerinizden arındırırken bir sürü de boş zaman yaratır. Bu boş zamanları sevdiklerinizle mutlu ve sağlıklı geçirmeniz dileğiyle. İyi günler.