LAZER EPİLASYON HAKKINDA 35 SORU VE CEVAP İLE TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON HAKKINDA 35 SORU VE CEVAP İLE TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ

35 Soruda Lazer Epilasyon hakkında bilmek istediğiniz herşey bu yazımızda.

TAM 35 FARKLI SORU VE CEVAPLA LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Epilasyon; vücutta ki istenmeyen tüylerin belirli bir süre içerisinde kalıcı olarak uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem birçok yöntemle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemlerin genel adına epilasyon denir. Epilasyon türlerinden kısaca bahsedecek olursak; sarartma, ağda, iplik ile alma, epilatör ile alma, traş, krem depilatörler ve daha birçok yöntem vardır. Ama bu yöntemler eski, klasik ve hala da kullanılan yöntemlerdir. Oldukça acı verici ve tam da istenilen sonuçlar elde edilemeyen klasik epilasyon türlerine bir yenisi daha eklenmiştir. Lazer epilasyon adı verilen oldukça güvenli ve acısız yöntem herkes tarafından tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

Son zamanlarda gerek bayanlar tarafından gerekse de erkekler tarafından oldukça tercih edilen yeni bir yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntem yukarıda da bahsettiğimiz gibi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon ise aynı klasik epilasyon işlemi gibi istenmeyen tüylerin vücuttan lazer ışınlarıyla kıl köklerinin yakılmasıyla uzaklaştırılmasıdır. Aslında lazer epilasyon şuana kadar keşfedilmiş en arısız acısız epilasyon olduğu gibi en güvenli epilasyon yöntemidir de. Lazer epilasyon en çok bayanlar ta 1990'lı yılların başlarında geliştirilen lazer epilasyon yaklaşık 8 ila 9 yıllık bir deneme sürecinden sonra ticari olarak kullanıma başlanmıştır. Çünkü uzun denemelerin ardından güvenilirliği kabul edilen bir yöntem olmuştur. Ayrıca epilasyondan sonra kıl dönmesi sorunu da ortadan kalkıyor ki belkide en önemli avantajı da budur. Ülkemizde lazer epilasyon uygulamasının ilk olarak uygulandığı illerin başında Ankara gelmektedir. Ankara da lazer epilasyon yaptırmak isteyen bayanların temiz ve hijyenik olan yerleri tercih etmeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle polikliniklerde lazer epilasyon yöntemleri uygulanarak bayanların çok daha rahat bir epilasyon seansı geçirmelerini sağlayacaktır. Diğer bir taraftan da incelemeleri gereken fiyatlarıdır. Bu sebeple Ankara Lazer Epilasyon Fiyatlarını incelemek isteyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Yani kısaca lazer epilasyon yaptırmak isteyen gerek baylar olsun gerek bayanlar olsun polikliniklere uğrayarak gerekli işlemler hakkında detaylı bilgileri alarak ayrıca bu işlemin kişiye göre seans sayısı ve ücretleri de değişebileceği için detaylı bir görüşme yapabilirsiniz. Çünkü lazer epilasyon diğer yöntemlere göre oldukça farklı ve ücretlendirilmesi de buna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

1- AĞDA KULLANIYORUM NE ZAMAN LAZERE BAŞLAYABİLİRİM?

Lazere başlamadan önce sık sık sorulan sorulardan bir tanesi de ağda kullananların ağda kullanımı yaptıktan sonra ne zaman lazer epilasyona başlayıp başlamaması ile ilgilidir. Tahmin edeceğiniz üzere ağda kullanımı sonrası genellikle vücudunuzda ağda kullandığınız yerde kıl ve tüylerin tekrar çıkması için bir süre beklemek gerekir. Bu yüzden şayet ağda kullanımından sonra lazer epilasyona başlamayı düşünüyorsanız ağda kullanmış olduğunuz bölgede lazer epilasyon uygulamasına uygun şekilde kılların ve tüylerin oluşmasını beklemek durumundasınız. Ayrıca kimilerinin kıl ve tüy yapısına göre ağda yapılan yerlerde tekrar kıl ve tüylenme başladığı andan sonra jilet vs kullanması gerekebilir. Bu da kişi için ayrı bir süreç kapısı açtığı için ağda yaptıktan sonra lazer epilasyon sistemine girmek isteyen kişilerin mutlaka uzman bir doktorun dediklerini takip ederek ağda yaptığı bölgedeki kıl yapısı ile ilgili gerekli bilgiyi edinmesi gerekmektedir. Bu şekilde kişi sağlıklı bir şekilde lazer epilasyon sistemine katılabilir. Bunun dışında yapılacak olan herhangi bir şey kişinin lazer epilasyon yapılacak olan bölgesinde herhangi bir rahatsızlığa yol açabilir. Sonuç olarak lazer epilasyon uygulaması için ilgili kişilerin mutlaka uzman bir doktor eşliğinde belli bir süre aralığını yarılaması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan lazer epilasyon sistemleri istenildiği şekilde yerine oturmuş olacaktır.

2- ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON

Bildiğiniz üzere lazer epilasyon sistemlerinde lazer epilasyon yaptırmak isteyen ilgili kişilerin tercihlerine göre birçok lazer epilasyon tercihleri vardır. Ütüleme lazer epilasyon da bu tercihler arasında yer almaktadır. Ütüleme yöntemiyle yapılan lazer epilasyon işlemleri daha çok tüyleri belli olmayan vücutlar için kullanılır. Zira tüyler belirgin olmayınca yapılmakta olan lazer epilasyon işlemleri boşa gitmektedir ve operasyon hiçbir şekilde hiçbir işe yaramamaktadır. Bu yüzden şayet lazer epilasyon işlemlerini sıkıntısız bir şekilde, kalıcı olarak yaptırmak isteyenler varsa onlara uzman doktorlar tarafından lazer epilasyon işlemlerinde ütüleme yöntemi önerilir. Bu yöntem sayesinde şayet kişinin istediği bölgede lazer epilasyon yapılırken hiçbir şekilde belirgin kıl, tüy çıkmıyorsa o vakit o bölgedeki bu kılve tüy oluşumları daha belirgin hale getirilir. Bu sayede lazer epilasyon makinesinde görünmeyen tüy ve kıllar daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar ve bu şekilde de lazer epilasyon yaptıran kişinin işlemleri daha rahat bir şekilde olur.

3- LAZER EPİLASYON FİYATLARI HANGİ ARALIKTADIR?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri şeylerden biri de lazer epilasyon fiyatlarının hangi aralıklarda olduğudur. Esasında bu sorunun net bir yanıtı yoktur. Zira kişi öncelikle ne tür bir epilasyon uygulamasını kendisine yaptıracağını belirlemelidir. Bunun yanı sıra kendi isteklerine uygun doğrultuda uzman bir doktor yanında bulundurmalıdır. Bu işlemler silsilesi sonrasında kişi yaptırmak istediği lazer epilasyon uygulamasına uygun olarak ücretlendirme konusunda net bir bilgiye ulaşabilir. Bunun dışında kişinin lazer epilasyon ücretlendirmesiyle ilgili net bir bilgiye ulaşması pek mümkün değildir. Bizim size bu noktada kabataslak olarak verebileceğimiz fiyat aralığının genellikle 600-2000 TL arasında oynamasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi lazer epilasyon yaptıracağınız bölgeniz, cilt türünüz ve uzman doktorunuz eşliğinde size ilgili yerlerden lazer epilasyon fiyatına dair bilgilendirme gelecektir. Bunun dışında edindiğiniz bilgilere itibar etmeyiniz.

Lazer Epilasyon


4- LAZER EPİLASYONUN ZARARI VAR MIDIR?

Hayatında ilke kez lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin takıldığı noktalardan bir tanesi de lazer epilasyonun onların ciltlerinde herhangi bir leke bırakıp onların cildine zarar verip vermeyeceği ile ilgilidir. Bu yüzden ilk kez lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin ilgili kişilere sorduğu veyahut arama motorları üzerinden aradıkları temel soru lazer epilasyonun onlara zarar verip vermeyeceği ile ilgilidir. Lazer epilasyonun kişiye zarar verebileceği tek nokta bu işlemin yaz aylarında yapılmasıdır. Bu durumun kişiyi kötü yönde etkilemesinin yüzdesi ise oldukça düşüktür. Nitekim lazer epilasyon uygulaması alanında uzman doktorlar eşliğinde yapılması gereken bir uygulamadır. Kişi lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinde muhakkak bir güzellik merkezine gitmek yerine alanında uzman doktor olan kişilerle iletişime geçiş işlemlerini gerçekleştirmelidir. Günümüzde bu alanda kendi bünyesini ve çalışmalarını sağlıklı bir şekilde geliştirmiş olan birçok uzman doktor bulunmaktadır. Bu yüzden ilgili kişilerin bu alandaki çalışmalarda iyi olan uzman kişilerle iletişime geçmesi önerilir. Şayet lazer epilasyon yapımında bu önemli kısmı geçtikten sonraki aşamada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta lazer epilasyonu hangi mevsimlerde yaptıracağınızdır. Şayet mevsim konusunda sağlıklı bir zaman dilimini seçerseniz o vakit yaptırdığınız lazer epilasyondan daha etkili sonuçlar alabilmeniz mümkün olur.


5- BİR LAZER EPİLASYON SEANSI NE KADAR SÜRER?

Lazer epilasyon yaptıran kişiler genellikle lazer epilasyonun her aşamasını merak ederler. Bilhassa bu uygulamanın onlara hayatından kaç güne patlayacağına dair belli bir sorunsal içerisine girerler. Bunun sebebi genellikle lazer epilasyon yaptıracak olan ilgili kişilerin hayatlarında belli bir planlama yapması ile ilgilidir. Lazer epilasyon uygulamasının aralıkları, lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişinin tercih ettiği lazer epilasyon çeşidine göre değişim göstermektedir. Genel olarak şunu belirtmek gerekirse lazer epilasyon bölgesine uygulanan işlemlerde kıl kökü 20 günde istenilen kıvama gelmektedir. Elbette dediğimiz üzere seans ve lazer epilasyon çeşidine göre bu süreç içerisinde oynamalar meydana gelebilir. Bu, kişinin tercihini hangi yönde yaptığına bağlıdır. Bunun dışında ise lazer epilasyon sürecini belirleyen şeylerden en önemlisi de lazer epilasyon uygulamasının nerede yaptırıldığıdır. Bildiğiniz üzere lazer epilasyon işlemlerinin her zaman uzman bir doktor eşliğinde olması en çok desteklenen şeydir. Tüm lazer epilasyon işlemlerinizi bu doğrultuda yapmanız önerilir.

6- LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR?

Lazer epilasyon yaptıracak olan kişiler lazer ışınlarına dair her zaman belli bir tereddüt içerisindedirler. Zira lazer epilasyon uygulamasında kullanılan ışınların onların ciltleri üzerinde herhangi bir leke vs şeyler oluşturuyor mu yoksa ileride bu ışınlar onların hayatına ne gibi bir sıkıntı yaratabilir diye merak ederler. Açıkçası işin aslı lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin cilt türüne göre değişim göstermektedir. Zira her lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişinin cildine aynı lazer ışın tedavisi yapılmamaktadır. Dolayısıyla lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin öncelikle cilt türüne göre hangi lazer ışınlarına maruz kalacağı öğrenilmelidir. Bunun dışında alanında uzman doktor ile birlikte yapılan lazer epilasyon uygulamasında lazer epilasyon yaptıran ilgili kişinin bedeni üzerinde herhangi bir sıkıntı ne lazer epilasyon uygulaması sonrası ne de gelecekte herhangi bir sıkıntı oluşturur. Dolayısıyla şayet lazer epilasyon uygulamasından ilk defa geçecekseniz bu tip şeylere takılmamanız önerilir.

7- LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin bu uygulamayı ne amaçla yaptırdıklarına dair birçok şey sıralanabilir. Ancak biz bu uygulamada uzman doktorlar eşliğinde yapılmasına önermenin yanında lazer epilasyonun güvenirliğine dair lazer epilasyon yaptıracak olan kişilere yol göstermek babında birtakım açıklıklar getirmekteyiz: Zaman içerisinde vücudun hemen her bölgesinde oluşan istenmeyen tüyler için kesin yöntem olan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kesin ve sağlıklı bir tercihtir. Uzman doktorlar eşliğinde yapılan bu uygulama her ne kadar yüzde doksanlık dilimde olumlu sonuçlar doğursa da şayet uzman doktorunuz aracılığıyla dikkat etmediğiniz durumlarda yaptırmış olduğunuz lazer epilasyon uygulamasının sonuçlarında başarısızlık ibaresiyle karşılaşmanız mümkündür. Bu tip durumları sıralayacak olursak bunların en başını mevsimsel olan durumlar takip etmektedir. Şayet uzman doktorlar eşliğinde vücudunuza lazer epilasyon uygulaması yaptıracaksanız o vakit bunu bilhassa sonbahar ve kış aylarında yapmanızda fayda var.

Lazer Epilasyon


8- LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

İlk defa lazer epilasyon uygulamasını deneyimleyecek olan kişilerin temel olarak yöneltmiş olduğu sorulardan bir tanesi de bu uygulama sonrası ciltlerinde lazer epilasyon tedavisini belli eden herhangi bir izin oluşup oluşmayacağına dair sorunsallardır. Lazer epilasyon uygulaması yaptırmak isteyenlerin akıllarına en çok takılan sorudur lazer epilasyon sonrası epilasyon işlemlerinin cilde herhangi bir zarar verip, leke bırakıp bırakmayacağı; bu yüzden lazer epilasyon yaptırmak isteyenler herhangi bir yere başvurmadan önce bu tip sorunlarına kökten çözüm bulma durumunda kalmaktadırlar. Bu noktada kişinin dikkat etmesi gereken konu kişinin bilhassa lazer operasyonu gibi işlemlerin güzellik salonları yerine bu alanda uzman olan kişiler eşliğinde doktorlar tarafından yaptırılmasıdır. Bu şekilde yapılan lazer epilasyon işlemleri kişinin bedeninde hiçbir sıkıntıya yol açmayacaktır. Bunun aksine kişi çok daha pürüzsüz çok daha sağlıklı ve iyi bir vücuda sahip olacaktır. Dolayısıyla kişi lazer epilasyon işlemlerini yaptırırken cildinde leke mi kalacak yoksa bu işlemlerin onun cildine zarar verip vermeyeceği düşüncesinden tamamen arınmış olacaktır. Lazer epilasyon uygulamasında bu dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

9- LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Lazer epilasyon yaptırmaya hazırlanan kişiler bu uygulamanın bedenlerinde herhangi bir yan etki yaratıp yaratmayacağına dair belli birtakım sıkıntılar yaşarlar. Bunun sebebi temelde lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin bu uygulama ile ilgili yaptıracaklarına dair net bir karar alıp almaması ile ilgilidir. Lazer epilasyon yaptıracak olanlarda herhangi bir yan etki gözüküp gözükmeme durumu sadece uzman doktor eşliğinde belli olan bir şeydir. Dolayısıyla ilgili kişiler bu tip sorunsallarını bu şekilde çözüme kavuşturabilirler. Ancak biz bu noktada şunları rahatlıkla söyleyebiliriz ki lazer epilasyonun vücudunda yan etkilere yol açacağını düşünen hassas cilt sahibi kişiler bu uygulama öncesinde muhakkak uzman bir danışman doktor ile işlemlerini gerçekleştirmelidir. Lazer epilasyon uygulaması genellikle istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için bire bir tercih edilen bir uygulamadır. Kişiler bu şekilde vücudundaki istenmeyen tüylerden birkaç seans içerisinde hayatları boyunca kurtulmuş olur. Günümüzde lazer epilasyon yapımı için hemen her yer önerilmez. Bu tip durumlara dikkat etmek gerekir.

10- LAZER EPİLASYON ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?

Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken unsurlar en az lazer epilasyon sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar kadar öncelikli ve önemlidir. Dolayısıyla kişi şayet bu türden bir vücutsal işlemler silsilesine başvuruyorsa o vakit birtakım şeylere de dikkat etmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulaması lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin bu uygulamadan ne beklediğine göre değişim göstermektedir. Lazer epilasyon uygulaması tüm vücut ve vücudun bir kısmı olarak değişik kategorilerde kişiyi işlem yaptırmaya hazır olarak koşullandırmaktadır. Bunlar şu şekilde gerçekleşmektedir: Tüm vücut lazer epilasyonu bilhassa kadınlar için oldukça önemli olan bölgedir. Bu bölgelerin ömürleri boyunca sıkıntısız bir şekilde pürüzsüz, tüysüz ve sağlıklı görünüme sahip olması için lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler lazer epilasyon yönündeki tercihleri konusunda ince davranmaktadırlar. Tüm vücut lazer operasyonu ağrısız, sızısız ve genelde birkaç seans sonrası bitmektedir. Bu bölgelere yapılan lazer epilasyon ışınları kişinin sağlığını hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilememektedir.

11- LAZER EPİLASYONDA KIL KALINLIĞI ETKİLİ MİDİR?

Lazer epilasyona uygulamasına başlayacak olan kişilerin öncelikle uzman bir doktor eşliğinde cilt türlerini ve buna bağlı olarak kıl kalınlarının ne olduğunu gösteren ölçütlere bağlı olarak belli, birtakım işlemlerden geçmeleri gerekmektedir. Zira lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin kıl kalınlıkları onların epilasyon süreçlerinin hangi doğrultuda ve ne şekilde olacağına dair belli ipuçları verecektir. Dolayısıyla kişi şayet lazer epilasyon yaptırmak istiyorsa öncelikle kıl kalınlığını öğrenmelidir. Kıl kalınlığı hem epilasyon sürecinin ne kadar işleyeceğine dair lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiye belli ipuçları verir hem kişinin hangi epilasyon türüne uygun olduğunu belirler. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamasında kişinin cilt türü ve kıl kalınlığı oldukça büyük önem arz eder. Dolayısıyla lazer epilasyon işlemlerinden geçen kişinin uzman doktorlar aracılığıyla bu tip temel bilgi gereksinimlerini gidermesi önerilir.

12- LAZER EPİLASYON`DA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazere başlamadan önce lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin uzman doktorlar eşliğinde ten renklerine dair temel bilgiler edinmesi gerekmektedir. Bu şekilde ilgili kişilerin lazer epilasyon süresi boyunca ne gibi işlemlerden geçmesi gerektiği belli olmaktadır. Lazer yaptıracak olan ilgili kişilerin ten rengine göre hangi lazer epilasyon uygulamalarından geçeceği önemli bir adımdır. Zira bu şekilde kişi hangi lazer epilasyon işlemlerinden geçeceğini ve hangi lazer epilasyon yönteminde tedavi edilmesi gerektiğini öğrenir. Buna bağlı olarak lazer epilasyon sürecinin ne şekilde işleyeceğine dair de gerekli bilgileri süzgeçten geçirmiş olur. Lazer epilasyon uygulamasında ten renginin önemini alanında uzman doktorlar eşliğinde de rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu aşamada şayet lazer epilasyon uygulamasından kesinlikle geçmek istiyorsanız o vakit bu işlemler doğrultusunda kendinize uygun bir uzman doktor bularak gerekli işlemleri takip etmelisiniz.

13- LAZER EPİLASYON`DA BİR SEANSTA TÜYLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Lazer epilasyon uygulamasına ilk kez başlayacak olanların en çok akıllarına takılan şeylerden biri de lazer epilasyon yaptıran kişilerin sadece ilk seansta kıl ve tüylerinden kurtulup kurtulmayacağına dair sorulardır. Bu tip soruların cevaplarını şekillendiren şeyler esasında kişinin kendisine bağlı olmakla birlikte tedaviyi nerede olduğuyla da ilişkilidir. Lazer epilasyon işlemleri bir sürecin bütünselliğini oluşturduğu için lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin bazı durumlara bilhassa ciddi şekilde eğilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında süreç kişi ve uzman doktor arasında sıkı bir bağa sahiptir. Dolayısıyla tüm işlemleri takiben ilgili kişilerin uzman doktorlarına danışması gerekmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de lazer epilasyonun ne kadar süre çerçevesinde gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgilidir. Bu işlemler genellikle kişinin vücudunda hangi işlemleri yaptırmak istediğine göre değişim göstermektedir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmak isteyen ilgili kişi öncelikle vücudunda hangi bölgesine lazer epilasyon yaptırdığına dair karar verdikten sonra alanında uzman doktoruna danışarak bu işlemlerin toplamda ne kadar süre çerçevesinde gelişip gelişmediğini sorup, sağlıklı bir bilgi edinebilir.

14- HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA LAZER EPİLASYON ETKİLİ MİDİR?

Bildiğiniz üzere lazer epilasyon uygulaması cildinize bire bir temas eden bir şeydir. Dolayısıyla cildinizle sürekli temas halinde olan bir şeyin sizin iç organlarınızla da ilişkide olması sizi şaşırtmamalıdır. Dolayısıyla lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin şayet iç organlarıyla ilgili herhangi bir sıkıntısı varsa bunu uzman doktor eşliğinde açığa çıkarmalıdır ve buna bağlı olarak da lazer epilasyon işlemlerine başlamalıdır. Diyelim ki hormon sorunu yaşayan biriyseniz ve bu sorununuzla ilgili lazer epilasyon sürecinden geçip geçemeyeceğinize dair kafanızda belli problemler varsa o halde lazer epilasyon yaptıracağınız uzman doktorunuz size bu konuda gerekli bilgiyi verecektir. Bu doğrultuda siz de lazer epilasyon uygulamasına uygun olup olmadığınızı öğrenmiş olacaksınız. Dolayısıyla burada önemli bir nokta olarak lazer epilasyon işlemleri ile ilgili kesinlikle bir uzman doktora danışmanız elzemdir.

Lazer Epilasyon


15- KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

Ülkemizde her geçen gün lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin sayısında artış gözükmektedir. Ancak sizin de tahmin edeceğiniz üzere hemen her lazer epilasyon isteyen kişilere bu tedavi uygulanamaz. Dolayısıyla kişinin lazer epilasyon tedavisine uygun olup olmadığını öğrenmek için öncelikli olarak uzman bir doktor işlerinde işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu yüzden oldukça istisnai durumlar haricinde bazı durumlarda lazer epilasyon tedavi sürecinden geçmek isteyen kişilerde lazer epilasyon tedavisi uygulanamaz. Misal gebeyseniz bir süre lazer tedavi sürecinden geçemezsiniz. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalabileceği için bu ışınlar kişi karnındaki bebeği olumsuz yönden etkileyecektir. Dolayısıyla bilhassa gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır. Öte yandan kişi şayet uzman doktorların bu konudaki görüşlerini takip etmezse gebelik döneminde birtakım problemler yaşaması muhtemeldir ve bu problemlere dayalı olarak kişinin doğum sonrası belli sıkıntılar yaşaması da aynı şekilde muhtemel olan konular arasındadır. Dolayısıyla kişi gebelik döneminde kesinlikle lazer epilasyon uygulamasını yaptırmamalıdır. Bu tip durumlara dikkat etmek için alanında uzman doktorla birlikte hareket etmelisiniz.

16- LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyon sürecine girmek isteyen kişilerin temel sorunlarından biri de hemen her cilde lazer epilasyon sisteminin uygulanıp uygulanamayacağına yönelik sorunsallardır. Tahmin edeceğiniz üzere lazer epilasyon tedavi sürecinde en önemli şeylerden biri de lazer epilasyon sürecinden geçecek olan kişilerin cilt türlerinin ne şekilde olduğudur. Dolayısıyla bu noktada her cilt türünün lazer epilasyon tedavi uygulamasına uygunluk taşıyacağından yana bahis açılamaz. Misal solaryum uygulamasından henüz çıkan kişilere asla lazer tedavisi uygulamaması gerektiği söylenir. Zira lazer epilasyon alanında uzman olan kişiler koyu tene sahip olanların lazer epilasyon yaptırmasının zaten normal koşullar altında sıkıntı yarattığını belirtirken solaryum sonrası ilgili kişinin lazer epilasyona bir süre girmesi oldukça zordur. Zira lazer epilasyon makinelerinin kişinin cildinin tüy renk seviyesini ölçebilmesi için öncelikle belli bir tona sahip olması gerekir. Öte yandan lazer epilasyon makinesi kişinin tüylerini kökünden yakamadığı için orada, kıl kökünde leke kalma olasılığı büyüktür . Dolayısıyla lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişinin öncelikli olarak lazer epilasyon yaptırmak için gerekli birtakım temel şeyleri bilmesi gerekmektedir.

17- LAZER EPİLASYON SONRASI GÜNEŞE ÇIKILIR MI?

Lazer epilasyon tedavisinin belli bir süre aralığında yaptırılması önerilir. Misal şayet yaz aylarındaysanız o vakit lazer epilasyon uygulaması önerilmez zira lazer epilasyon sonrası cildinizde kullanılan lazer ışınlarının akabinde belli bir etkilenme oluşabilir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptıran ilgili kişilerin muhakkak bu tedavi işlemleri için yaz aylarını tercih etmemesi önerilir. Pek tabii, buna bağlı olarak lazer epilasyon yaptıran ilgili kişilerin lazer epilasyon tedavi sonrası güneşe çıkmaması gerektiği de elzem bir konudur. Lazer epilasyon yaptıran kişinin cilt tipine göre değişim gösteren cildin etkilenme durumları her ihtimale karşı ihmal edilmemelidir. Dolayısıyla ilgili muhakkak epilasyon tedavisi sonrasında direkt olarak güneşe çıkmamalıdır. Bilhassa güneş cildinde yanıcı bir etki yaratıyorsa o vakit lazer epilasyon tedavisinden çıkan kişinin muhakkak uzman doktoru ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

18- YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILIR MI?

Lazer epilasyon yaptırırken, lazer epilasyon sürecinden geçecek olan birisinin dikkat etmesi gereken temel noktalar bulunmaktadır. Bu dikkat edilmesi gereken durumlar genellikle lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin bu tedavi için hangi bölgeyi seçmiş oldukları ile eş orantılıdır. Dolayısıylşa bilhassa lazer epilasyon sürecinden geçen ve yüzüne lazer epilasyon uygulayan bayan kişilerin bu uygulamadan sonra yüzlerine ağır makyaj malzemeleri kullanmamaları gerekmektedir. Yüz bölgesi lazer epilasyonu yaptırmak isteyen kişi bu bölgesi her zaman ortada olduğu için lazer epilasyon uygulaması ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamak istemez. Bu sıkıntılardan en önemlisi de kişinin yüzünde epilasyon uygulaması sonucu lekeler kalmasıdır. Şayet lazer epilasyon uygulaması için kişi güvenilir, sağlık açısından iyi bir yer seçmezse hayatının geri kalanında sıkıntılar yaşayabilir. Alanında uzman kişilerin lazer epilasyon yaptığı sağlık merkezleri tercih edilirse kişi yüz bölgesi için lazer epilasyonu yaptırırken herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Yüz bölgesi için lazer epilasyon yapan merkezler bu uygulamada en çok kişilerin yüzlerinde lekeler bırakacak ışınları kullanmaktan da kaçınırlar.

19- EMZİRME DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Tahmin edeceğiniz üzere lazer epilasyon sistemi hemen herkese uygulanamaz. Kişinin lazer. Bilhassa gebelik döneminde olan kişilerin lazer epilasyon uygulamasından muhakkak kaçınması gerekir. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalabileceği için bu ışınlar kişi karnındaki bebeği olumsuz yönden etkileyecektir. Dolayısıyla bilhassa gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır. Dolayısıyla emzirme döneminde de kişilerin lazer epilasyon sürecinden geçmemesi önerilir. Zira bu şekilde emzirme döneminde olan kişiler bebeklerine lazer ışınları vasıtasıyla zarar verebilirler. Bundan ötürü lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler kesinlikle gebelik veyahut emzirme dönemindeyseler o vakit kesinlikle lazer epilasyon işlemlerini takip etmemelidir. Bunun dışında hem gebelik döneminde iletişimde olduğu doktorundan tavsiye almalıdır hem de lazer epilasyon yaptıracağı uzman doktorun görüşlerini almalıdır. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde gebelik sonrası lazer epilasyon işlemlerine başvurabilir

20- LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazere yeni başlayacak olan kişilerin her zaman merak ettikleri bir soru olan lazer ışınlarının cilde ve kişinin iç organlarına herhangi bir sıkıntı ve hastalık yaratıp yaratmaması konusu her zaman ön planda olmuştur. Bundan ötürü lazer epilasyona başlayacak olan kişiler lazer ışınlarından dolayı herhangi bir kanser teşhisine yakalanıp yakalanmayacaklarına dair sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak şunun altını çizmek gerekir ki lazer epilasyon tedavisinde kullanılan lazer ışınları hiçbir şekilde kişinin tenine ve iç organlarına zarar vermemektedir. Lazer epilasyon yaptıran kişi uzman doktorunun verdiği direktifleri takip ederek tedavisine rahatlıkla devam edebilir. Bunun dışında lazer epilasyon yaptıran kişinin kafasında herhangi bir sorunsal barındırmasına gerek yoktur. Öte yandan lazer epilasyon tedavisinin hiçbir şekilde kişiye kanser gibi sağlık sorunları yaşatması muhtemel değildir. Dolayısıyla şayet lazer epilasyon tedavisine ilk kez başlıyorsanız o vakit uzman doktorunuz eşliğinde bu tip sıkıntılarınızı kökünden çözebilirsiniz.

21- LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazere yeni başlayacak olan kişilerin her zaman merak ettikleri bir soru olan lazer ışınlarının cilde ve kişinin iç organlarına herhangi bir sıkıntı ve hastalık yaratıp yaratmaması konusu her zaman ön planda olmuştur. Bundan ötürü lazer epilasyona başlayacak olan kişiler lazer ışınlarından dolayı herhangi bir kanser teşhisine yakalanıp yakalanmayacaklarına dair sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak şunun altını çizmek gerekir ki lazer epilasyon tedavisinde kullanılan lazer ışınları hiçbir şekilde kişinin tenine ve iç organlarına zarar vermemektedir. Lazer epilasyon yaptıran kişi uzman doktorunun verdiği direktifleri takip ederek tedavisine rahatlıkla devam edebilir. Bunun dışında lazer epilasyon yaptıran kişinin kafasında herhangi bir sorunsal barındırmasına gerek yoktur. Öte yandan lazer epilasyon tedavisinin hiçbir şekilde kişiye kanser gibi sağlık sorunları yaşatması muhtemel değildir. Dolayısıyla şayet lazer epilasyon tedavisine ilk kez başlıyorsanız o vakit uzman doktorunuz eşliğinde bu tip sıkıntılarınızı kökünden çözebilirsiniz.

Lazer Epilasyon


22- LAZERLE SAÇ GELİŞTİRME

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık açısından hayatımıza birçok şey girmektedir. Bu şeylerden bir tanesi de lazer tedavi yöntemiyle saç kökleri zayıf olan kişilere saç ekimi ile ilgilidir. Bildiğiniz üzere içerisinde bulunduğumuz yüzyılda yediğimiz besinler olsun veyahut yaşama şekillerimiz olsun birçok açıdan vücudumuzun dengesini bozacak şeylerle karşı karşıya kalmaktayız. Bunun sonucunda başımıza sağlık açısından birçok şey çıkmaktadır. Diyelim ki saç telleriniz zayıfladı ve saçlarınız dökülmeye başladı. Bu konuda hiç dert etmeyin zira geliştirilmiş lazer tedavi yöntemiyle saç kökleriniz eskiden sahip olduğunuz saç köklerinden daha sağlam ve sağlıklı olacaktır. Günümüzde sadece yediğimiz besinlerden vs değil aynı zamanda yaş almakla da alakalı olan saç dökülme konusu kendisi ile ilgili estetik kaygı güden hemen herkesin takıldığı bir konudur. Bu sıkıntınızı lazer tedavi yöntemiyle alanında uzman olan doktorlar eşliğinde rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

23- LAZERLE DOĞUM ÇATLAKLARI SİLME

Kadınların en çok takıntılı olduğu konulardan bir tanesi de vücutlarında doğum sonrası oluşan çatlaklardır. Bu çatlaklar onların hayatını estetik açıdan oldukça kötü bir şekilde etkilemektedir. Bu yüzden doğum yapan kadınların gebelik döneminde de kilo alıp vermeleriyle birlikte bu sıkıntılarına kökten çözüm olarak lazer tedavi uygulaması önerilir. Bu şekilde gebelik sonrası doğum çatlaklarını sildirmek isteyen kadınlar daha canlı ve sıkı bir vücuda sahip olurlar. Bu şekilde doğum sonrası da hayatlarına daha diri bir vücut yapısıyla devam ederler. Günümüzde her ne kadar doğum çatlaklarını lazer tedavi yöntemiyle sildirmek çok da yaygın bir tedavi yöntemi olmasa da doğum sonrası estetik bir görünüm kazanmak açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Dolayısıyla doğum sonrası daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların lazerle doğum çatlaklarını sildirme tedavi aşamasından geçmesi önerilir. Bu tedavi yöntemi uzman bir doktor aracılığıyla birlikte yapıldığında çok daha etkin ve çok daha iyi bir gelişim süreci göstermektedir.

24- LAZERLE CİLT SIKILAŞTIRMA

Kadınlar her zaman estetik açıdan kusursuz olmak ve güzel gözükmek isterler. Hangi yaşta olurlarsa olsunlar onlar için görünüm oldukça önemli bir oluştur. Dolayısıyla gerek estetik yöntemler olsun gerekse sağlık açısından birtakım faaliyetler olsun her zaman genç ve diri kalmak için çeşitli yöntemlere başvurulur. Bunlar arasında kadınların en çok tercih etmiş olduğu lazerle cilt sıkılaştırma yöntemi yer almaktadır. Lazerle cilt sıkılaştırma yöntemi kadınların vücudunu daha genç ve diri gösterdiği için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde kadınların en çok tercih ettiği bir yöntem olan lazerle vücutlarını sıkıştırma onların sağlığını da hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilemediği için tıp açısından da oldukça önemli bir adımdır. Bu tedavi yöntemini yaptıranlar sağlık açısından hiçbir sıkıntı çekmemektedirler. Aksine lazerle cilt sıkılaştırma tedavi yöntemi onların hayatlarını hiçbir şekilde olumsuz etkilememektedir. Bu yüzden bu cilt sıkılaştırma yönteminin tercih edilmesinde her geçen gün artış gözlenmektedir.

25- LAZER KARBON PEELİNG

Bilhassa kadınların en çok tercih ettiği bir sağlık ve tedavi yöntemi olan karbon peeling kişiye hem sağlık açısından hem de estetik açıdan oldukça fazla şey kazandırır. Şayet kişi yüzünde veyahut vücudunun belli bir yerlerinde lekeler görüyorsa o vakit bu tedavi yöntemiyle onları kökünden yok edebilir ve böylelikle görüntü açısından daha sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olur. Bunun yanı sıra kişi sağlık açısından da bir yenileme kaydeder. Dolayısıyla lazer karbon peeling içerdiği tedavi yöntemiyle kişinin cildini yeniler ve ona tazelik kazandırır. Bu da kişide hem mental hem de fizyolojik olarak çok daha rahat bir yaşam koşulu sunar. Zira bu tedavi yönteminin içerisinde özel solüsyon takviyesi sayesinde kişi sağlık açısından oldukça iyi bir konuma gelir. Günümüzde yaygınlaşan bir sağlık tedavi yöntemi olan lazer karbon peeling uzman doktorlar eşliğinde tedavisi yapılması önerilen bir uygulamadır.

26- LAZERLE CİLT YENİLEME

Yaş aldıkça kişinin cildi günden güne yıpranır ve sağlık açısından da kişiye birtakım cilt sorunları yaratmaya başlar. Bu yüzden cilt ile ilgili sıkıntıları olan kişiler genellikle 30 yaşın üstündeki kişilerdir. Bu tip kişiler cilt problemlerini çeşitli krem ve losyonlarla gidermeye çalışmaktadır. Ancak bu krem losyonlar kişinin cildine bir yerden sonra daha fazla zarar vermektedir. Sonuç olarak cildiyle ilgili sıkıntı yaşayan kişiler sürekli bu krem ve losyonlara bağımlı kalmaktadırlar. Ancak kişiler krem ve losyonlar haricinde kendilerine belli bir tedavi yöntemi seçerlerse çok daha iyi bir sonuç alırlar. Misal lazerle cilt yenileme tedavi yöntemi kişinin cildine oldukça iyi gelmektedir ve sağlık açısından da oldukça şey kazandırmaktadır. Sonuç olarak cildiyle ilgili temel olarak sıkıntı yaşayan kişilerin lazer cilt yenileme yöntemiyle sağlıklı bir cilt yapısına sahip olacağı alanında uzman doktorlar tarafından desteklenmektedir.

27- LAZERLE CİLT SOYMA

Şayet kişilerin ciltleriyle ilgili leke, siyah nokta vb şeyler ile ilgili birtakım sıkıntılar mevcutsa o vakit bu kişilerin uzman bir doktor aracılığıyla görüşmesi gerekmektedir. Cilt konusunda ülkemizde de lazer tedavi yönteminde oldukça iyi olan doktorlar bulunmaktadır. Bu doktorlar aracılığıyla kişiler rahatlıkla ciltleriyle ilgili sorunları giderebilmektedir. Lazerle cilt soyma yöntemi bu alanda oldukça ön plana çıkmış olan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde Türkiye'de de oldukça popüler bir temele oturmuş olan lazerle cilt soyma tekniği kişilerin ciltleriyle ilgili leke vs sorunlarını rahatlıkla çözebilmektedir. Bu tip tedavilerin genellikle uzman doktorlar aracılığıyla yapılması desteklenmektedir. Şayet cildiyle ilgili sıkıntı yaşayan kişiler lazer tedavisine başvuracaksa o vakit bu kişilerin estetik merkezlerinden ziyade sağlık merkezlerine ve alanında ilgili doktorlar vasıtasıyla rahatlıkla sıkıntılarını çözebileceklerine inanılır. Lazerle cilt soyma tekniği çerçevesinde gelişen teknolojiyle birlikte bu alanda tedavi görmek isteyen ilgili kişilere birçok olanaklar sunulmaktadır.

28- LAZERLE YARA İZİ SİLME

Günümüzde görüntü oldukça ön planda olan bir şeydir. Dolayısıyla insanlar dışarı çıktıkların veyahut herhangi bir yerde olduklarında karşısındakilere iyi gözükmek ve kendilerini de iyi hissetmek istedikleri için sürekli görünüşleriyle ilgili her zaman çok daha iyiye gitme tedavi yöntemlerine başvururlar. Dolayısıyla bu noktada kişiler kendilerini tedavi merkezleri yerine estetik merkezlerinin kucağına atarlar. Ancak cilt ve sağlıkla ilgili bu tip yaklaşımlar oldukça kaçınılması gereken şeylerdir. Zira sağlık açısından kişinin başvurması gereken temel yer sağlık merkezleri olmalıdır. Nitekim alanında iyi olan doktorlar lazer epilasyon tedavisi gibi cilt ve sağlıkla ilgili olan uygulamalarda uzman doktorlara başvurması önerilir. Günümüzde yara izi sildirme ile ilgili önemli talepler meydana gelmektedir. Bu tip şeylerin tedavisi lazer epilasyon tedavisi ile rahatlıkla giderilmektedir. Sonuç olarak cildindeki yara izini sildirmek için ilgili kişilerin lazer epilasyon tedavisinden geçmesi gerekmektedir. Bunun dışında yapılan tedavilerin hiçbir şekilde geri dönüşü olmadan sağlıksız bir sonuç vereceğini söylersek sizi yanıltmış olmayız.

29- LAZERLE ÇİL SİLME

Günümüzde her ne kadar çok da tercih edilen bir uygulama olmasa da çil sildirmek isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Dolayısıyla lazerle çillerini sildirmek isteyen kişilerin alanında uzman doktorlar aracılığıyla bu tedavi uygulamasından geçmeleri gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi çil sildirmek genellikle uzman doktorlar tarafından pek de önerilen bir şey değildir. Zira çil insanın doğal olarak bedeninde bir oluş durumu sergilediği için sağlık açısından çil sildirmek kişinin sağlık durumunda birtakım sıkıntılar yaratabilir. Dolayısıyla uzman doktorlar bu tedavi uygulamasından geçmek isteyenlere herhangi bir lazer tedavisi önermemişse ilgili kişilerin bu tedavi uygulamasından geçmemesi gerekmektedir. Sonuç olarak çil sildirmek isteyen kişilerin estetik merkezlerinden ziyade sağlık merkezlerini tercih etmesi gerekmektedir. Bu durumda ilgili kişilerin muhakkak lazer tedavi yönteminde uzman olan kişiler aracılığıyla bu tedavi yöntemini izlemeleri gerekmektedir.

30- LAZERLE BEN SİLME

Günümüzde ben sildirmek sağlık açısından oldukça iyi bir tedavi yöntemi olarak sunulmaktadır. Ben sildirme genellikle kişilerin dış görünüş açısından daha sağlıklı ve iyi gözükmeleri açısından büyük önem arz etmektedir. Her ne kadar ben, lazerle tedavi yöntemiyle sildirildiğinde kişiye sağlık açısından birtakım sıkıntılar yaşatacağı düşünülse de esasında günümüzde gelişen teknolojik yöntemler eşliğinde çok daha rahat bir tedavi tabanı oluşturmaktadır. Hemen her ben lazer tedavisi ile sildirilmez ancak kişiye artık belli bir rahatsızlık veren ve sağlık açısından da belli sıkıntılar yaratan benler kişileri lazer ile sildirme tedavisine yöneltmektedir. Bu tip tedavi yöntemlerinin uzman doktorlar aracılığıyla yapılması oldukça önemlidir. Zira bu tedavi yöntemi şayet estetik uzmanları aracılığıyla yapılırsa o vakit kişilere bir yerden sonra sıkıntılar yaratabilir. Bu da kişiyi hem sağlık hem de psikolojik durumda etkilemektedir. Bu yüzden ben sildirmek isteyen kişilerin uzman doktorlara başvurarak lazerle tedavi olması gerekmektedir.

31- LAZERLE LEKE SİLME

İnsanlar görünüşlerine oldukça önem vermektedir. Dolayısıyla şayet ciltlerinde lekeye dair herhangi bir sıkıntı yaşıyorlarsa o vakit bu kişilerin hem psikolojik olarak kendilerini rahatlatmak açısından hem de sağlıkları açısından belli bir yol izlemeleri gerekmektedir. Nitekim bir yerden sonra kişinin cildinde beliren lekeler onların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek şeyler olabilir. Bu tip durumlarda kişi estetik açıdan kendisini düşünmesinin dışında muhakkak bir sağlık merkezine giderek uzman doktorlar aracılığıyla tedavisini yaptırmalıdır. Günümüzde lazerle leke sildirmek oldukça revaçta olan bir şeydir. Bu tedavi yöntemi gelişen teknolojiyle birlikte oldukça önerilen bir uygulama haline gelmiştir. Dolayısıyla cildindeki lekeleri sildirmek isteyen kişilerin lazer epilasyon tedavi yönteminde alanında iyi olan doktorlar aracılığıyla tedavilerine başlamaları gerekmektedir. Bunun dışında kişiye cilt üzerinde leke sildirmek açısından önerilen herhangi bir tedavi yöntemi hiçbir şekilde önerilmemektedir.

32- LAZERLE DÖVME SİLME

Herkes hayatının belli bir döneminde cildine istemediği şekillerde dövme vb şeyler yaptırmıştır. Gelişen teknoloji uygulamalarıyla birlikte artık bir zamanlar çok isteyerek yaptırdığınız dövmelerinizi rahatlıkla sildirmeniz mümkün olacaktır. Bu tip durumlarda lazerle sildirme alanında uzman olan doktorlar eşliğinde rahatlıkla istenmeyen dövmelerinizden sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Günümüzde bu alanda sağlıklı ve iyi bir şekilde çalışan bir kurum bulmak her ne kadar zor olsa da bu tip tedavi uygulamalarında iyi olan kişilerin estetik merkezlerinden ziyade sağlık kurumlarının olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Öte yandan estetik merkezlerindeki ilgili kişiler lazer epilasyon yöntemine dair herhangi bir sağlık eğitiminden geçmediği için bu tip kişilerle yapılan dövme sildirme tedavisi size ileri zamanlarda belli sıkıntılar yaşatabilir. Dolayısıyla bu tip durumlardan kaçınmak için kesinle uzman doktorlara başvurmanız gerekmektedir. Dövme sildirme yöntemi artık ülkemizde de yaygınlaştığı için bu alanda uzman olan doktorlar da aynı şekilde artış göstermektedir.

33- LAZERLE DAMAR SİLME

Günümüzde cilt ve cilt görünüş problemleriyle ilgili birtakım sıkıntılar yaşayan kişiler genellikle kendilerini sağlık merkezlerine atarlar. Sağlık merkezleri içerisinde bu alanda eğitilmiş uzman doktorlar bulunduğu için bu alanda tedavi görmek isteyen kişiler kendilerini rahatlıkla uzman kişilerin ellerine bırakabilirler. Günümüzde lazerle damar sildirme yaptıran kişiler genellikle kadınlardır zira kadınlarda bir yaştan sonra damaların belirginleşerek ortaya çıkması daha sık gözükmektedir. Bu yüzden kadınlar bilhassa 30lu yaşlarının sonlarına doğru kendilerini lazerle damar sildirme uygulaması yapan kurumlara bırakırlar. Günümüzde teknolojinin gelişmesi bu alanda tedavi yapan merkezleri daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Dolayısıyla lazer damarlarını lazerle sildirmek isteyen kişilerin bu tedaviyi olurken hiçbir şekilde tereddüt etmemeleri gerekmektedir. Kişilerde damarların bir yerden sonra belirginleşmeye başlaması daha çok bu ilgili kişilerde çokça ayakta durmak, çalışmak gibi durumlarda meydana gelmektedir. Bu tip durumlarda görünüş açısından sıkıntı yaşıyorsanız sağlık merkezlerinde uzman doktorlar tarafından tedavi edilebilirsiniz

34- LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Gelişen teknoloji ile beraber artık belli bir yaştan sonra genç bir cilde sahip olmak çok daha kolay bir hale geldi. Teknolojinin gelişmesi sağlık alanında da çeşitli kişilerin eğitilerek lazer tedavi gibi pratik ve teorik sağlık uygulamalarının birlikte yürütülmesini sağlamıştır. Günümüzde lazer tedavi yöntemiyle yüzlerini ve vücudunun belli bölgelerini gençleştiren kişiler ileri yaşlarında sağlık açısından hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Şayet kişiler üz gençleştirme gibi lazerle tedavi edilen uygulamaları estetik alanına sokarsa o vakit sağlık açısından belli sıkıntılar yaşayabilirler. Dolayısıyla kişiler yüzlerini, vücutlarını olduğundan daha çok genç bir hale gelmesini istiyorlarsa o vakit kişilerin muhakkak sağlık merkezlerinde alanında uzman olan doktorlar eşliğinde istedikleri tedaviden geçmeleri gerekmektedir. Günümüzde oldukça yaygınlaşan bu tedavi yöntemi daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler tarafından da rahatlıkla tercih edildiğinin altını çizmek gerekir. Sonuç olarak bu tedavi yönteminde hiçbir şekilde kadın, erkek ayrımı yapılmaksızın tedavi yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon


35- ANKARA'DA NERELERDE LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİRSİNİZ.

GOP – ANKARA LAZER EPİLASYON


Lazer epilasyon tedavisinden ilk kez geçecek olan kişiler genellikle belli birtakım sıkıntılar yaşarlar. Öncelikle bu kişiler bu tedaviden geçmeden önce temel olarak tedirginlik içindedirler. Böyle durumlarda ilgili kişilerin kafasında herhangi bir problem kalmaması için kişilerin uzman doktorlar aracılığıyla tedavi görmeleri gerekmektedir.

Nitekim l azer epilasyon işlemlerini ilk kez yaptıracak biri için bu işlemler kişiye ilk bakışta oldukça tedirgin edici gelebilir ancak lazer epilasyon süreci hiç de uzaktan sizi endişelendiren şekilde bir yapıya sahip değildir. Dolayısıyla bu noktada yapmanız gereken şey şayet lazer epilasyon ile ilgili sizi tedirgin eden konular varsa, onları bu alanda uzman doktorlar aracılığıyla konuşarak kafanızdaki soru işaretlerini yok edin. Bu tip durumlar sadece alanında uzman doktorlar aracılığıyla üzerinden rahatlıkla kalkılabilecek bir unsurdur.

Gop – Ankara lazer epilasyon merkezleri uzman ekibiyle lazer epilasyon alanında tedavi görmek isteyen kişiler için kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Uygun fiyatta, yüksek kalitedeki bu hizmet tüm lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsattır.

KIZILAY – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon günümüzde hem kadın hem de erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Zaman içerisinde vücudun hemen her bölgesinde oluşan istenmeyen tüyler için kesin yöntem olan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kesin ve sağlıklı bir tercihtir. Uzman doktorlar eşliğinde yapılan bu uygulama her ne kadar yüzde doksanlık dilimde olumlu sonuçlar doğursa da şayet uzman doktorunuz aracılığıyla dikkat etmediğiniz durumlarda yaptırmış olduğunuz lazer epilasyon uygulamasının sonuçlarında başarısızlık ibaresiyle karşılaşmanız mümkündür.
Bu tip durumları sıralayacak olursak bunların en başını mevsimsel olan durumlar takip etmektedir. Şayet uzman doktorlar eşliğinde vücudunuza lazer epilasyon uygulaması yaptıracaksanız bunu muhakkak alanında uzman bir doktor eşliğinde yapmanız gerekmektedir. Bu türden bir tedavi kişiye sağlık açısından oldukça faydalı bir durum sağlayacaktır.

Kızılay Ankara lazer merkezleri her geçen gün yenilenen kadrosuyla müşterisi adına başarılı işlere imza atıyor. Bunu yaparken kalitesinden ödün vermeyen alanında uzman sağlık kurumları aynı zamanda müşterisinin cebini de yakmıyor.

TUNALI HİLMİ – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon tedavisi günümüzde oldukça fazla talep gören bir uygulamadır. Bu uygulama dahilinde lazer tedavisinden geçmek isteyen uzman doktorlar aracılığıyla sağlıklı bir yapıya sahip olurlar. Günümüzde bu tedaviyi yapan birçok yer vardır. Önemli olan lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişilerin kendi bütçesine ve beklentilerine uygun bir yol izlemeleridir.

Lazer epilasyon tedavisinden ilk kez geçecek olan kişilerin kafasında birçok soru işaretleri vardır. Buna bağlı olarak lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de lazer epilasyonun ne kadar süre çerçevesinde gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgilidir. Bu işlemler genellikle kişinin vücudunda hangi işlemleri yaptırmak istediğine göre değişim göstermektedir.

Tunalı Hilmi – Ankara lazer epilasyon bugün lazerle tedavi uygulamalarında uzman kadrosuyla birlikte müşterisine dünya kalitesinde hizmet vermektedir. Uzman doktor kadrosunda hem yabancı hem de yerli uzmanlar barındıran bu salonlar her lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişi için ideal bir durak haline gelmiştir.

ÇANKAYA – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyonun her ne kadar genellikle kadınlar tarafından yapıldığı savunulsa da günümüzde gelişen anlayış ve teknoloji ile birlikte erkeklerin de lazer epilasyon tedavisinden geçtiği bilinmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması genellikle istenmeyen tüylerden kesin vadede kurtulmak için oldukça elverişli bir yol olarak gözüktüğü için kadınlar bu uygulamayı tercih etmektedirler. Ancak aynı nedenden ötürü lazer epilasyon uygulamasını tercih eden erkekler de bulunmaktadır. Bu erkeklerin birçoğu ya sporcu ya da manken vs gibi işlerde aktif olarak rol oynadıkları için lazer epilasyon uygulaması onlar için oldukça faydalı bir yapıya sahiptir.

Çankaya – Ankara lazer epilasyon sağlık merkezleri lazer epilasyon tedavisi konusunda sağlıklı ve en iyi şekilde tedavi görmektedirler. İçerisinde bulundurduğu uzman kadrosu ile bu sağlık merkezleri size istediğiniz, arayıp da bulamadığınız hizmet ayağınıza getirmektedir.

YILDIZ-ORAN – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon günümüzde sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte bu tedavi şekli her geçen gün sağlık ve estetik kurumlarında sayısını artmaktadır. Bu noktada lazer tedavi uygulamasından geçecek olan kişilerin mutlaka bu alanda iyi bir şekilde yetiştirilmiş birileri tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.

Şayet l azer epilasyon uygulamasını ilk defa deneyeceksiniz bu uygulamanın sürecine ve işleyişine dair kafanızda tüm soru işaretlerini bir yere bırakmanızı öneririz. Zira lazer epilasyon işlemleri öncelikle kendinize ve aradığınıza uygun, alanında uzman bir doktor bulmakla başlar. Daha sonra ise alanında uzman doktor eşliğinde size birtakım test ve işlemlerden geçmeniz için tarafınızdan yapılması gereken birtakım şeyler istenir. Bu şekilde vücudunuzun hangi bölgesini lazer epilasyon uygulamasından geçirecekseniz ona bağlı olarak tüylerinizin kalınlığını belirleyecek testlerden geçersiniz. Bu şekilde sağlıklı bir tedavi yolu izlemiş olursunuz.

Yıldız-Oran - Ankara alanında uzman doktor ve fizyoterapistlerle birlikte lazer epilasyon tedavisine dair çalışmalarını son hızla devam ettirmektedir. 7/24 hizmet vermekte olan ilgili kişiler sizin için en doğru hizmet sağlamaktadır.

ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-KONUTKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon te davisi günümüzde oldukça yaygınlaşan bir tedavi şeklidir. Her ne kadar çoğu kişi lazer epilasyon uygulamalarının sadece estetik amaçlı olduğunu düşünse de bu tip uygulamaların sağlık açısından çok daha fazla eğilime sahip olduğu öne sürülmektedir.
Lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişilerin lazer epilasyon işlemlerinden geçebilmesi için belli adımları takip etmesi gerekir. Bilhassa gebelik döneminde olan kişilerin lazer epilasyon uygulamasından muhakkak kaçınması gerekir. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalabileceği için bu ışınlar kişi karnındaki bebeği olumsuz yönden etkileyecektir. Dolayısıyla bilhassa gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır. Bu tip durumlar itibariyle lazer epilasyon tedavisinin hemen herkese uygulanamayacağının altınız çizmemiz gerekir.

Ümitköy – Çayyolu- Konutkent - Ankaralazer epilasyon tedavi konusunda müşterisine yılın her mevsiminde hizmet vermektedir. Bu anlayışla hizmette sınır tanımayan bu sağlık merkezi uzman kadrosu eşliğinde müşterilerine en iyi hizmeti sağlamaktadır.

ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-KONUTKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON


Lazer epilasyon te davisi günümüzde oldukça yaygınlaşan bir tedavi şeklidir. Her ne kadar çoğu kişi lazer epilasyon uygulamalarının sadece estetik amaçlı olduğunu düşünse de bu tip uygulamaların sağlık açısından çok daha fazla eğilime sahip olduğu öne sürülmektedir.

Lazer epilasyon tedavisinde