LAZER EPİLASYON HAKKINDA 35 SORU VE CEVAP İLE TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON HAKKINDA 35 SORU VE CEVAP İLE TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ

35 Soruda Lazer Epilasyon hakkında bilmek istediğiniz herşey bu yazımızda.

TAM 35 FARKLI SORU VE CEVAPLA LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Epilasyon; vücutta ki istenmeyen tüylerin belirli bir süre içerisinde kalıcı olarak uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem birçok yöntemle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemlerin genel adına epilasyon denir. Epilasyon türlerinden kısaca bahsedecek olursak; sarartma, ağda, iplik ile alma, epilatör ile alma, traş, krem depilatörler ve daha birçok yöntem vardır. Ama bu yöntemler eski, klasik ve hala da kullanılan yöntemlerdir. Oldukça acı verici ve tam da istenilen sonuçlar elde edilemeyen klasik epilasyon türlerine bir yenisi daha eklenmiştir. Lazer epilasyon adı verilen oldukça güvenli ve acısız yöntem herkes tarafından tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.

Son zamanlarda gerek bayanlar tarafından gerekse de erkekler tarafından oldukça tercih edilen yeni bir yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntem yukarıda da bahsettiğimiz gibi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon ise aynı klasik epilasyon işlemi gibi istenmeyen tüylerin vücuttan lazer ışınlarıyla kıl köklerinin yakılmasıyla uzaklaştırılmasıdır. Aslında lazer epilasyon şuana kadar keşfedilmiş en arısız acısız epilasyon olduğu gibi en güvenli epilasyon yöntemidir de. Lazer epilasyon en çok bayanlar ta 1990'lı yılların başlarında geliştirilen lazer epilasyon yaklaşık 8 ila 9 yıllık bir deneme sürecinden sonra ticari olarak kullanıma başlanmıştır. Çünkü uzun denemelerin ardından güvenilirliği kabul edilen bir yöntem olmuştur. Ayrıca epilasyondan sonra kıl dönmesi sorunu da ortadan kalkıyor ki belkide en önemli avantajı da budur. Ülkemizde lazer epilasyon uygulamasının ilk olarak uygulandığı illerin başında Ankara gelmektedir. Ankara da lazer epilasyon yaptırmak isteyen bayanların temiz ve hijyenik olan yerleri tercih etmeleri oldukça önemlidir. Bu nedenle polikliniklerde lazer epilasyon yöntemleri uygulanarak bayanların çok daha rahat bir epilasyon seansı geçirmelerini sağlayacaktır. Diğer bir taraftan da incelemeleri gereken fiyatlarıdır. Bu sebeple Ankara Lazer Epilasyon Fiyatlarını incelemek isteyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Yani kısaca lazer epilasyon yaptırmak isteyen gerek baylar olsun gerek bayanlar olsun polikliniklere uğrayarak gerekli işlemler hakkında detaylı bilgileri alarak ayrıca bu işlemin kişiye göre seans sayısı ve ücretleri de değişebileceği için detaylı bir görüşme yapabilirsiniz. Çünkü lazer epilasyon diğer yöntemlere göre oldukça farklı ve ücretlendirilmesi de buna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Senem Kara Güzellik Salonu

Kızılay

Senem Kara Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Kocatepe Mahallesi Bayındır 2 Sokak 54/8 3. Kat Tunahan Apartmanı Kızılay-Ankara

Medica World Estetik Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. No:12 Kat:3 Farilya İş Merkezi Çankaya - Ankara

Tunalı Güzellik Salonu

Tunalı

SEKTÖRDE Kİ ÖZGEŞMİŞ VE ANLAYIŞIMIZ;

Ankara'da 2012 Ekim ayından itibaren faaliyet gösteren güzellik salonları arasında örnek, lider, dinamik ve güvenilir bir güzellik salonu olarak Sağlık, Güzellik ve Estetik sektöründeki son teknolojik donanımları, titizliğimiz ve kişiye özel hizmetlerimizle birleştirerek, kendini sürekli geliştiren, kalıcı çözümler üreten bir işletme anlayışıyla sunmaktayız.

Sürekli yenilikler peşinde koşan firmamız halen dünya çapında kalitesini ispatlamış yeni markalarla görüşmelerini devam ettirmiş ve ettirmektedir.

Müşterilerimizin rahat ve konforu için her türlü detay düşünülerek dekore edilmiş geniş, ferah salon, sıcak ambiansı, Hijyen, konfor ve müşteri memnuniyetlerini hep ön planda tutmuştur.

Halen ilkeli, samimi, kaliteli, özverili, üst düzey hizmet vermekte ve verecektir.


Tunalı Güzellik Salonu

Ankara'da çalışmalarını sürdüren güzellik salonlarının arasında örnek, lider, dinamik ve güvenilir bir güzellik salonu olan Tunalı Hilmi Güzellik Salonu sağlık, güzellik ve estetik sektöründeki son teknoloji cihazları, titizliği ve kişiye özel hizmet anlayışı ile kendini sürekli geliştiren ve kalıcı çözümler üreten bir işletme anlayışı ile hizmetlerine devam etmektedir.

Sürekli yeniliklerin peşinde koşan işletmemizin halen devam eden dünya çapında kalitesini ispatlamış yeni markalarla görüşmeleri devam etmektedir.

Salonumuza gelen müşterilerimizin rahat ve konforu için her türlü detay düşünülerek dizayn edilmiş geniş, ferah salonumuzun sıcak ambiyansını siz de hissedebileceksiniz. Hijyen, konfor ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızda her hizmetin ayrı bir bölümü olan salonumuzda bulunmanın huzur ve keyfini yaşayabileceksiniz. Hedefimiz samimi, ilkeli, özverili ve üst düzey kalite standartları içerisinde hizmet vermek, mutluluğunuzu sağlayabilmektir.

Basında da isminden sıkça söz ettiren Tunalı Hilmi Güzellik Salonu, Ankara'nın nezih bayanlarına verdiği bu kaliteli hizmete devam etmektedir. Amacımız en kaliteli hizmeti vermek olup, piyasaya ve trendlere yön veren bir işletme anlayışına sahiptir. Aynı zamanda piyasayı da takip ederek çalışmalarını bu bağlamda şekillendirmekte, yenilikleri her zaman bünyesine almaya devam etmektedir.

Çalışanlarımız piyasanın en iyi eğitimlerini almış, eğitimi hayatlarından eksik etmeyen ve eğitimlerden sağlanan bilgileri tecrübeleri ile harmanlamış alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Her uygulama için o alanda uzman en az bir çalışanımız bulunmaktadır. Her işi tek kişinin yapabilmesindense her kişinin uzmanlaştığı alanlar vardır ve bu bağlamda sizinle ilgilenecek olan uzmanımız kişisel bir ilgi ve alaka ile size hizmet verecektir.

Tunalı Hilmi Güzellik Salonu'nda öncelikle sizlere ihtiyacınız dışında bir hizmet vermemeye özen gösteriyoruz. Öncelikli olarak gerekli testlerden geçtikten sonra ihtiyacınız olan materyaller tespit edilip, sizin de istekleriniz doğrultusunda gerekli olan uygulama belirlenip son teknoloji cihazlarımız ve alanında uzman estetisyenlerimiz vasıtasıyla bu hizmet sizlere aktarılmaktadır.

Teknoloji her daim yakından takip etmekle birlikte ürünlerimiz, cihazlarımızı da bu bağlamda her zaman yenilemekteyiz. Yeniliklere her zaman açık olmakla birlikte yenilikleri zaman zaman kendimiz de yaratmakta, sizler için en iyisini bulana kadar arayışımıza devam etmekteyiz. Siz de konforlu bir salonda alanında uzman kişiler tarafından, son teknoloji ürünler vasıtasıyla kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız Ankara'nın Tunalı Hilmi Caddesi'nde bulunan Tunalı Hilmi Güzellik Salonu'nu tercih edebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Barbaros Mah. Tunalı Cad. 109 / 7 Tunalı - Ankara

HS Estetik Güzellik Salonu

Çankaya

Bilgi için bizi arayın lütfendevamını oku... Adres: Sokullu Caddesi No:90/22 Çankaya-Ankara

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği

Kızılay

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Fatma YILDIZ


1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. 2003 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı. Dermatoloji uzmanı olduktan sonra, kozmetik dermatoloji alanında çalışmaya başladı. 2004 yılından bu yana Özel Ankaralife (Ankaralazer) Polikliniğinde; lazer epilasyon, lazerle cilt tedavileri, dolgu, leke tedavileri ağırlıklı olmak üzere kozmetik dermatoloji alanda çalışmaktadır. Evli ve iki kız annesidir.

Özel Ankara Life Polikliniği ilk olarak 2004 yılında lazer ağırlıklı tedavilerle hizmete başlamıştır. O günden beri kesintisiz hizmet vermekteyiz. İsmimiz, Sağlık bakanlığının yönetmeliklerine uygun olarak Güzellik Merkezinden Polikliniğe dönüşmüştür.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon en sık uygulanan kozmetik medikal işlemlerden biridir. Alexandrite lazer (755 nm), Diode lazer (808-810 nm) ve neodymium-doped yttrium aluminum garnet (Nd:YAG; 1064 nm) lazer kıl azaltmada yaygın olarak kullanılan, etkili cihazlardır. Bu cihazların tümü seçici fototermoliz prensibiyle çalışır. En iyi klinik sonucu, en az yan etkiyle elde etmek için en uygun dalgaboyu, enerji ve atım süresi seçilmelidir. Bu nedenle de tüm bu parametreler, her hasta için, her seansta ve her farklı vücut bölgesi için doğru seçilmelidir. Deneyimli ellerde sonuçlar memnun edicidir. Lazer epilasyonun uzun sureli sonuçlarının değerlendirilmesi ve zor hastalarda tedavi seçeneklerinin tespiti için çok-merkezli, prospektif, çift-kör ve kontrol grubu içeren çalışmalara ihtiyaç vardır.

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ;
Erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinin en sık nedeni adrojenik alopesidir yani erkek tipi saç dökülmesidir.

Androjenik alopesi; Genetikdir, yani ailevi yatkınlık gösterir. Hem kadınlarda hem erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi görülebilir.

Bu genetik yatkınlıkta ve oluyor; saçlı derideki 5-alfa redüktaz enziminin aktivitesi değişiyor. Bu enzim sayesinde aktive olan hormonlar nedeniyle; Kalın, siyah kılların, açık renkli ve ince tipi kıllarla yer değiştirmesi görülür. Sonrada saç kaybı oluyor.

Erkek tipi saç dökülmesinin, başlangıç yaşı ve ne kadar çok saç döküleceği kişiden kişiye değişir. Genellikle kişinin akrabalarında ne zaman başladığı ve ilerleme oranı ile bağlantı gösterir. Görülme sıklığı ilerleyen yaşla birlikte artar. Beyaz ırktaki erkeklerin %80'inde 70 yaş itibariyle saç dökülmesi vardır.

Aslında bu olay bir hastalık değil, yaşla beraber çok sık görülen fizyolojik bir olay gibi algılanması gerekir. Çünkü genetik bir özelliktir. Buna rağmen yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemekte ve insanları medikal bir çare arayışına itmektedir. Günümüzde saç dökülmeleri ve tedavisi konusunda değişik yöntemler arayışı ortaya çıkmıştır.

Saç dökülmesi tedavisinde aslı amaç kılın incelmesini durdurmak, sacın kalınlığını artırmak ve saçların yeniden çıkmasını sağlamaktır. Bu şekilde, saç dökülmesi nedeniyle oluşan psikososyal etkilerini azaltmaktadır. Tedaviye karar verirken kişi öncelikle durumun doğal ilerleyişi hakkında bilgilendirilmelidir.

Saç dökülmesinde kullanılan tedaviler;

MEDİKAL TEDAVİLER; Erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde FDA tarafından onaylanmış 2 ajan vardır bunlar; topikal minoksidil ve oral tedavileridir. İki tedavi de saç büyümesini uyarıcı ve saç kaybını önleyici etki gösterir. Medikal tedavilerin saç dökülmesini durdurucu etkisi tedavi başlangıcından 3-6 ay sonra, görünür yeni saç çıkışını sağlayıcı etkisi 6-12 ay sonra ortaya çıkar.Maksimum etkinliğin sağlanabilmesi için aralıksız tedavi gerekir. Kişiler tedavi ile asla dökülmeden önceki saç yoğunluğuna ulaşılamayacağı ve tedavinin asıl amacının saç dökülmesinin ilerlemesinin önlenmesi olduğu konusunda bilgilendirilmelidir.

CERRAHİ TEDAVİLER; Saç Transplantasyonu, saçın oksipital (ense) bölgeden alınarak saçsız verteks (tepe) veya frontal(ön) alana ekilmesidir. Modern tekniklerle %90'ı aşan greft sağ kalım oranları sağlanmaktadır. Modern saç ekimi 1930'lu yıllarda Japonya'da başlamış, önceleri punch şeklinde alınan greftlar kaş ve kirpik dökülmelerinde kullanılmıştır.1995'te Bernstein ve Rassman folikuler ünite transplantasyonunu bulmuşlar ve saç folikülleri 1-4 saç kılı içeren üniteler halinde transplante edilmeye başlanmıştır. Foliküler ünite transplantasyonunda donör kıllar 2 yolla alınabilir;

1)Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) Genetik olarak dökülmeye dirençli saç köklerinin bulunduğu ense bölgesinden lokal anestezi altında, şerit şeklinde alınan saç kökleri, mikroskobik aletler altında doğal yapıları bozulmadan uygun tekniklerle, saç ve saç köklerini barındıracak şekilde 1-4'lü kümelere ayrılarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye ekilmektedir. Ensede saçların alındığı bölge, estetik cerrahi yöntemlerine uygun olarak dikilir. Bu yöntemin dezavantajı ense bölgesinde kalan çizgi şeklinde skardır.

2) Foliküler Ünite EkstraksiyonU (FUE) Foliküler ünite ekstraksiyonu yöntemi, saç köklerinin özel ince uçlu iğneler ile ense bölgesinden 1 mm'lik punch şeklinde tek tek alınarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Dikiş olmadığı için, skar oluşumu da söz konusu değildir. FUT yönteminden daha kısa zamanda iyileşme sağlamaktadır.

PRP; Platelet Zengin Plazma Platelet zengin plazma (PRP), 20'nin üzerinde büyüme faktörü içerir. PRP, kemik greftlerinde, diş implatlarında ve yara iyileşmesinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Çalışmalarda saç ekimi sırasında saç köklerinin PRP ile implante edilmesinin saç ekiminin başarı oranını arttırdığını göstermiştir. Yapılan bilimsel bir çalışmada ince saçlı 26 hastanın 13'üne 2-3 hafta aralıklarla 5 kez PRP enjeksiyonu yapılmış, 13 hastaya da tuzlu su enjeksiyonu uygulanmış. Tedavi sonunda kıl kesitlerinde PRP yapılan hastalarda belirgin kalınlık gözlenmiş fakat kıl sayısında farklılık bulunmamıştır. Bu çalışma saç kalitesinin artırılmasında PRP'in kullanılabilir.


SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ;
 • En önemli neden Androjenik alopesidir ( ailevi yatkınlık gösterir) Bunun dışında;
 • Endokrin hastalıklar;
 • Hipo/hipertiroidizm (tiroid hastalıkları)
 • Postpartum dönemi (lohusalık dönemi)
 • Menapoz ve menapoz sonrası dönem
 • Gebelik
 • Diabet
 • Beslenme bozuklukları;
 • Biotin eksikliği
 • Kalori kısıtlayıcı diyetler
 • Esansiyel yağ asit eksiklikleri
 • Demir eksikliği
 • Protein eksikliği
 • Çinko eksikliği
 • İlaçlar; (Anjiotensin-converting enzim inhibitörleri, Antikoagülanlar,Antimitotik ajanlar (doza bağımlı), Benzimidazoller, Betablokerler, Lityum, Oral kontraseptifler, Retinoidler, Valproik asit, Aşırı A vitamini alımı)
 • Fiziksel stres
 • Anemi
 • Cerrahi işlemler
 • Sistemik hastalıklar (neoplaziler, kolagen doku hastalıkla rı, karaciğer hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları vb.)
 • Mekanik (traksiyon, kötü fırçalama, fön vb.)
 • Kimyasal işlemler (uygunsuz şampuan; boya, perma, renk açma işlemleri gibi saçta kalıcı hasar oluşturan işlemler)
 • Psikolojik stres

GÖZ ALTI KOYULUKLARININ NEDENLERİ;
öz altının aydınlatılması genç daha dinç bir ifade verir.
Göz çevresi cildinin koyu olması özellikle genetik olarak yatkınlık gösteriri yani ailevi bir özellik gösterir. Fakat genetik demeden önce bir hastalığın belirtisi olmadığından emin olmak için uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Örneğin, böbrek hastalığının, allerjik hastalıkların belirtisi olabilir, eğer bir hastalık varsa tabi ki öncelikle hastalığın tedavisi gerekmektedir.

Göz çevresi koyuluklar için yapılabilecek tedaviler;
Göz çevresi peeling; Hem üst, hem de alt göz kapağındaki koyuluğun giderilmesinde kullanılır. Göz için özel peelinglerle göz kapağındaki ve altındaki bu koyuluk azaltılabilir. Seans seans yapılan bir işlemdir. Ortalama 3-4 seans önerilir. İşlemden sonra ciltte yalnızca kızarıklık olur, uygulaması kolay bir işlemdir. Öğle tatilinde işlem yaptırıp işinize dönebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer; Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında, renk farklılıklarının düzeltilmesinde kullanılan lazerdir. Lazer uygulandıktan sonra bir hafta kabuklanma olur, sonra cildin üst kısmı kalkar alttan yeni cilt gelir. Yeni cilt daha canlı daha sağlıklı olacaktır.

PRP; PRP kişinin kendi kanını özel tüplere alıp santrafüj işleminden sonra iyileştirici hücrelerini tekrar kişiye enjekte etme işlemidir. Kendi kanınız olduğu için allerji yapmaz. PRP ile gözaltlarınızda hem bir aydınlanma hem de dolgunlaşma olacaktır. 3-5 seans önerilir. İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürüleceği için çok acılı bir işlem değildir.

LEKE TEDAVİSİ
Leke tedavisi en iyi sonuç kombine tedaviden alınır. Yani bir tane tedavi yöntemi değil seans seans bir çok farklı tedavi uygulanmalıdır. Uygulanacak tedavi yöntemleri ve seans sayısı tamamen kişiye göredir. Örneğin; Beyaz tenli hastalarda lazer daha iyi sonuç verir. Eğer leke çok eski değilse yani yeni oluşmuşsa daha az seans yeterli olur. Leke tedavisinde kullanılan tedavi yöntemleri şunlardır;


KİMYASAL PEELİNG;
Glikonik asit, TCA(triklor asetik Asit) gibi kimyasal solusyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Lekelerin tam olarak geçmesini sağlayamaz fakat lekelerin rengini açar, cildin daha parlak daha sağlıklı görünmesini sağlar hepsinden önemlisi daha sonra yapılacak leke işlemleri için cildi hazırlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır işlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.


PRP ;
Kişinin kendinden alınan kanın, santrifüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Tek başına leke yok etmeye yetmez fakat kolajen miktarını artırır, cilt kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Böylece, leke açıcı tedavilerden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER;
Cildin derin katmalarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede hem leke tedavisinde hem de akne skarı, kesi izi gibi cilt yenilemeyi gerektirecek diğer tedavilerde kullanılabilir. Koyu tenli kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Yazın lazer yapılması önerilmez, sonbahar ve kışın güneşin etkisinin az olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Kışın bile işlemden sonra güneş koruyucu kullanmaya çok dikkat edilmesi önerilmektedir.

Q-SWITCH Nd-YAG LAZER;
Günümüz teknolojisinde cilde zarar vermeden leke açmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Ağrılı bir yöntem değildir. Tedaviden sonra ciltten herhangi bir kabuklanma oluşturmaz.
2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır.
Lazer tedavileri uzman doktor tarafından yapılması gereken ciddi işlemlerdir. Bu işlemler uzman doktorlar tarafından yapılmazsa yeni lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Görüldüğü gibi leke tedavisinde en iyi sonuç için tek tedavi yetmemektedir.
Kişinin cilt tipine, lekenin derinliğine göre farklı tedavileri birlikte uygulamak gerekmektedir.
Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir.
Ortalama 5 -6 seansta %50 azalma sağlanabilmektedir.
Seanslar arasında size önerilen leke acıcı kremleri kullanmanız gerekmektedir. Lekelerin yeniden oluşmaması için güneş koruyucu şarttır. Güneş koruyucu; yüksek koruma faktörlü (spf 50) olmalı ve günde 2 – 3 kez yaz- kış kullanılmalıdır.

LEKE TEDAVİSİ UYGULAMA ALANLARI;
- Güneş lekeleri,
- Melezma (gebelik maskesi),
- Efelid (çil),
- Lentigo (yaşlılık lekeleri),
- Post inflamatuar hiperpigmentasyon (cilt yaralanmaları sonucu oluşan lekeler)
- Sivilce lekeleri

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulv. Zafer Meydanı Zafer Çarşısı yanı 8/14 Kat:4 Kızılay-Ankara

Aris Güzellik Salonu

Kızılay

Aris Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU


Hizmetine Ankara'nın Kızılay gibi merkezi bir semtinde devam eden Aris Güzellik Salonu gerek alanında uzmanlaşmış çalışan kadrosuyla gerek Kızılay'ın parmakla gösterilen mekanlarından biri olma özelliğiyle bilinen köklü, samimi bir güzellik salonu.

Hizmetini rakiplerinden bir üst seviyeye taşımış olan Aris Güzellik Salonu size de var olan güzelliğinizi bir üst seviyeye taşıma konusunda vaadte bulunuyor, cildinizi bize emanet etme konusunda size uzmanlığımıza dayanarak bir güven veriyoruz.

Salonumuzda en üst seviye, yurt dışından ithal ettiğimiz teknolojik aletleri son derece hijyenik bir şekilde kullanıp size samimiyetimizle birlikte hizmetimizi taktim ediyoruz.

Hani bir klişe vardır, biri çok güzel bir yemek yaptığında işin sırrını “içine sevgimi kattım" derler ya. Bu da öyle bir şey işte. Ankara'da belki bu sektörde uzman olan bir çok kişi vardır fakat bizim yaptığımız da işin içine sevgimizi katmak. Uzmanlığı, işine olan saygıyı, ve sevgiyi katarak hizmetini sunan bir çalışan kadrosu Kızılay'da sizleri bekliyor.

Belki bir gün Kızılay'a alışveriş veya eğlence amaçlı geldiğinizde salonumuza uğrar, dediklerimizin doğruluğunu kendi gözlerinizle görme fırsatını yakalarsınız. İşte o zaman biz de size sevgimizi verir, ne kadar değerli olduğunuzu hissettirir, ne kadar güzel olduğunuzu size hatırlatma fırsatını elimize geçirmiş oluruz. Eğer bu kapıdan yüzünüz güler bir şekilde çıkmaz iseniz biz de bu işi doğru bir şekilde yapmıyoruz demektir. Şuana kadar böyle bir şeyle karşılaşmadığımız için zaten Ankara'nın seçkin güzellik salonlarından bir tanesi olmayı başarıp, başarılarımıza yeni başarılar katmaya devam edebiliyoruz.

Bu sayede adımızı duyurup siz ve sizin gibi bayanları yıllarca müessemizde ağırlamaya, güzelliklerinden sorumluluk almaya devam edebiliyoruz.

Herkes çocuğunun bir dershaneye gitmesi yerine elbet ki özel dersi tercih eder. Bunun sebebi ise birebir ilgi, birebir çalışıldığından aradaki diyaloğun hat safhada olmasını sağlar ve sonucunda başarıyı doğurur. Siz de birebir hizmet almak, samimiyetimize güvenerek aramızdaki diyaloğu sağlamlaştırmak, uzman kadromuzun işini hijyenik koşullarda son derece steril bir şekilde yapmasını istiyorsanız Ankara Kızılay'da Aris Güzellik Salonu'na bekleriz.


Bioline

Bioline kozmetik ürünlerinin geniş yelpazesi, yaşlanma karşıtı eşsiz ürünlerden, hassas ciltler için özel olarak üretilmiş ürünlere ve genç cilt bakım ürünlerinden, akneli ve problemli cilt bakım ürünlerine kadar çok sayıda kozmetik ürünler içermektedir. Bioline, güzelliğin sağlık demek olduğunu ve güzel bir yüzün herşeyden önce sağlıklı ve dingin olması gerektiğini asla unutmaz. Güzellik uzmanı ve müşteri arasındaki ilişki bu yaklaşımı temel almalıdır.Bioline güzellik bakımları zamanla bir alışkanlığa dönüşerek, kişinin ev bakımında dahi kendisine özen gösterebildiği uzun ömürlü sonuçlar vermektedir.

G5 Masajı

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar.G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır.

İpek Kirpik

Kirpiklerimiz ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir.Özel kaynak yapıştırıcımızın ince ve çok hızlı kuruma özelliğiyle son derece sağlam ve birbirinden şık kirpikler oluşturuyoruz.Bu nedenle işlem bitiminde hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissetmeyeceksiniz.Kirpiklerimiz normalde 2-3 aylık dönemlerde hergün 1 er 2 şer dökülerek yerini genç kirpiklere bırakmaktadır.Bu perioda bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpiklerde bu doğal dökülme devresinde onlarla beraber dökülmektedir.Kirpiklerimiz sadece bu şekilde dökülmektedir.Aylık bakımlarla ise bu dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere bu özel ipek kirpiklerden ekleyerek alanı hiç eksiltmemiş oluruz.Sonuç o kadar mükemmel olmaktadır ki bir daha asla rimel kullanmak istemeyeceksiniz.

Karbon Mask

Maskenin içeriğindeki arbutin, C vitamini, hyaluronik asit, kolajen, aloe özü sayesinde ciltteki renk dengesizlikleri giderilebilir. Cildin nem dengesi sağlanırken anti aging etkisi gözlemlenebilir. Cihazın her 20 saniyede yüz kaslarına verdiği kasılma ile de yüz kasları çalıştırılmakta ve myotoni ile sarkmaların giderilmesinde etkili olmaktadır.

Ciltte, parlama, aydınlanma, matlığın giderilmesi, gözeneklerin küçülmesi ardışık yapılan seanslarla birlikte artan sonuçlar gösterir.

Kaş Kirpik Boyama

Kaş ve kirpiklerin aylık boyanmasında kullanılan tamamen bitkisel ve besleyici boyalardır. Kalıcı ve net bir sonuç için ortama 3-5 seans gerekmektedir.

Oksijen Terapi

İnsan yaşamında oksijenin önemi büyüktür. Oksijen ciltte hücre bölünmesi ve cildin iyileşmesi için gereklidir. Cildimizdeki hücreler enerji üretmek ve yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyarlar. Yaşlandıkça mikro damarlar ve dolaşım sistemi epidermisin ihtiyacı olan oksijeni sağlayamaz ve cildimizdeki oksijen miktarı düşer, bu yüzden cilt taze ve sağlıklı görünümünü yitirir.

Nuvo Oksijen terapi sistemi ile genç, pürüzsüz, tazelenmiş ve kırışıklardan arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildin gereksinim duyduğu oksijen, basınç ile cildin alt tabakalarına kadar iletilir. %95 saflıkta elde edilen Oksijen, özel tabanca yardımıyla basınçla deride difüze olarak dokuların oksijence zenginleşmesini sağlar. Oksijen tedavi; leke, akne, kuperoz, kırışıklık ve antiaging tedavilerinde ayrıca gözaltı morluk ve ödemlerinde etkin sonuçlar ortaya koymaktadır.

Shellac Kalıcı Oje

Dünya'nın ilk hybrid ojesine 'Merhaba' deyin. Shellac; ojenin kolaylığını, protez tırnağın dayanıklılığını, jellerin performansı ile buluşturuyor. Pürüzsüz, uzun süre dayanan, soyulmayan gerçek bir yenilik...

devamını oku...
Adres: Cumhuriyet mah. Zafer Meydanı Büyük Apt. 8/15 Kızılay-Ankara

Flora Güzellik Salonu

Tunalı

İşletmemizin ilk hedefi müşterilerimizin mutlu olarak ayrılmasıdır. Kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenizdir. Erkek estetisyenimiz ile ,erkek müşterilerimizin'de ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; işlerinde uzman estetisyenlerimizle hem bay hemde bayan müşterilerimizi rahat bir ortamda işleme girmesi ve sonuç odaklı bir memnuniyetle ayrılmasıdır. Siz özelsiniz ve özel hissetmenizi sağlamak için biz her zaman buradayız...devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. 74 / 9 Tunalı - Ankara

Dr. Servet Usta Muayenehanesi

Çukurambar

Dr. Servet Usta Muayenehanesi - ÇUKURAMBAR

Dr. Servet Usta
Dermatoloji ve Kozmetoloji Hekimi

1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. 1997 yılında mezun oldu.1998-2001 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dermatoloji ihtisasını yaptı. 2001- 2008 yılları arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi EAH'nde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı. 2008- 2011 yılları arasında Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesinde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca 2005- 2016 yılları arasında Kırşehir'de kendi muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetokoji hekimliği yaptı. Halen 2017 yılında Ankara'da açtığı muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetoloji alanında hastalarına hizmet vermektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Doktor Servet Usta'ya sormak istediğiniz tüm sorular için telefon ya da iletişim formunu kullanabilirsiniz. Mail listesine üye olmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.devamını oku...
Adres: 1425. Cadde 1467. Sokak No:2/5 Çukurambar-Ankara

Klinikür Güzellik Salonu

Birlik Mahallesi

Estetik ve guzelik anlayışının sağlıkla ön planda tutulduğu Klinikür guzellik salonumuzda koşulsuz müşteri memnuniyeti sunma amaclı konusunda deneyimli ve profesyonel bir ekip tarafindan hizmet vermektedir.

"Güzellik sonsuza kadar ."sloganı ile taçlandirılan Klinikür guzellik salonu yıllardır bize duyulan güven ve yaklaşımlara layık olmanin mutluluğunu yaşamaktadır.
devamını oku...
Adres: Birlik Mahallesi 414. Cadde 2/A Çankaya-Ankara

Green Güzellik Salonu

Kızılay

Green Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Cansu Özdemir - Green Güzellik Salonu müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, sizin her konuda konforunuzu amaçlayan salonuyla, her türlü memnuniyetinizi amaçlayan kadrosu ile birlikte Ankara Kızılay'da ziyaretinizi beklemektedir.

Alanında uzmanlaşmış, eğitimini almış ve bu bilgilerini tecrübeleriyle harmanlamış sıcak, samimi kadrosu sayesinde kendinizi yalnız hissetmeyecek ve adeta ayaklarınızı yerden keseceğiz. Müşteri memnuniyeti esasına dayanarak yürüttüğümüz çalışmalarımız sayesinde bu kapıdan yüzünüzü güldürmeden sizi göndermemeyi amaçlıyoruz. Bu yüzden sizleri birebir hizmet anlayışı ile yakından takip edip, ihtiyaçlarınızı ve sizi neyin memnun edeceğini keşfedip, işimize bu şekilde devam ediyoruz.

Green Güzellik Salonu tamamen sizin konforunuzu düşünerek tasarlanmış bir mekan olmakla birlikte bekleme salonundan, uygulama odalarına kadar her kısmında sizi Ankara'dan birkaç saatliğine de olsa uzaklaştırabilecek, sizi dinginliğe ulaştırabileceğiz. Çalışan kadromuz da tamamen sizin konforunuzu düşündüğünden sizin için en rahat olan ne ise o şekilde davranılacaktır. Aynı zamanda bu kadar konforun yanında kendinizi yabancı bir yerde değil, evinizde hissetmenizi de sağlayabiliyoruz. Evinizden tek farkı kendi kendinize değil, bizim size hizmet ediyor olmamız olacaktır.

Kesinlikle herhangi bir uygulamanın alanında uzmanlaşmamış bir çalışan tarafından yapılması mümkün değildir. Her isteğiniz, isteğinizin alanına göre farklı kişilerce gerçekleştirilmektedir. Çalışanlarımızın güler yüzlü olması ve samimiyeti sayesinde kendinize yakın birilerini bulabilecek kendi kültürünüzden kişilerce hizmet görebileceksiniz. Bunun sebebi ise sizin kültürünüzden olmayan veya sizi az çok tanıyamamış, tarzınızı bilmeyen birinin sizin istediğinizi de tam olarak anlayamayacak olmasıdır. Bu yüzden çalışanlarımızı da bu prensiplere bağlı olarak eğitmeye devam ediyoruz.

Tamamen sizin memnuniyetinizi amaçladığımızdan hijyen bizim olmazsa olmazımız. Green Güzellik Salonu'na geldiğinizde her şeyi steril bir şekilde göreceksiniz. Çünkü hijyenik bir ortamda yapılmış güzellik işleminin sizin için hiçbir faydası yoktur. Zaten hijyenik olmasak “konfor" prensibimiz ile de çelişmiş olacağımızdan kendi kendimizle çelişmek yerine bu konuya da oldukça dikkat ediyoruz.

Baktığınız zaman Ankara'nın Kızılay gibi bir semtinde bulunan Green Güzellik Salonu'nda bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey mevcut. Yeter ki siz güzelliğinizi keşfetmek isteyin. Çünkü biz tecrübelerimizden biliyoruz ki, her kadın güzeldir. Biz sadece o güzelliği ortaya çıkarmada sizlere yardımcı olan bireyleriz.


devamını oku...
Adres: Mithatpaşa cad 71/2 Kızılay-Ankara

H2O Güzellik Salonu

Tunalı

H2O Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONU

Kampanyalar için hemen arayın.devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi cad. 94/17 (journey mağazası üstü) Çankaya-Ankara

Vera Güzellik ve Estetik Salonu

Tunalı

Manikür
Elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

Manikür tırnaklar için sadece bir tedavi değil aynı zamanda eller için estetik güzelliği etkileyen kozmetik tedavidir.

Pedikür
Ayak ve ayak tırnaklarını temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, törpü, şekil verme ve topuklara ponza yapılarak temizleme, batık, nasır probleminin hijyenik şekilde alınması ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

Dermapen
Günümüzde en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekeleri,Cilt sıkılaştırma, ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dermapen doku kaybı olan bölgelerde Kolojen dokunun Artırılarak kilidin yeniden yapılanması için kullanılır. Ciltte hasar uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır.

Genellikle kanamasız olan Derma Penn tedavisi cilt yapısına ve problemine bağlı olarak 2-6 seans Yapılmaktadır. Altı ayda bir tekrar edilen bu seanslarla Kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.


Cilt Bakımı
Her kadın güzel bir cilde sahip olmak ister. Güzel ki, sağlıklı cilt demektir.Kilidini sen zaman mükemmel görünmeyebilir çevresel koşullara sürekli açıktır. Bu yüzden çabuk yıpranır lekelerinir yaşanır. Sivilcelenme, Siyah noktalar, beslenme alışkanlıklara, makyaj yapmak, alkol ve sigara tüketimi de cildin görünümünü etkileyen en önemli faktörlerdır. Bu nedenden dolayı cildinize ihtiyacı olan temel bakımı vermeniz çok önemlidir. Cildi iyileştirmek ve iyi tutmak için gereken her şey yapıldığı rutin bakımdır

Pürüzsüz bir görünüm doğru çek bakımıyla başlar kilidin güzelliğini korumak için yapılması gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı Temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar

Düzenli cilt bakımı sayesinde:

 • siyah nokta ve sivilceler önler
 • Cilt lekelerini önler
 • Geniş gözenekleri sıkılaştırır
 • Ciltteki cansız ve donuk görünümü önler
 • Ciltteki renk eşitsizliklerini Önler
Yumi Lashes (Kirpik Lifthing)

Her çağdaş kadın minimum kozmetik ürünleri kullanarak ve günlük bakım prosedürlerine ihtiyaç duymadan hoş görünmek ister.

Doğal, güzel ve uygun kirpiklerin hayali, yeni nesil Yumi Lashes teknolojisi ile gerçek oluyor.

Yumi lashes Sadece yetkili uzman tarafından gerçekleştirilen ve sonunda daha iri göz görünümü, Kalınlaşmış, sıkılaşmış kirpik ve kalkmış gözkapakları etkisi sağlayan, beş adımdan oluşan bir prosedürdür.

Yumi Lashes pigment, Keratin ve vitamin takviyeleri ile yapılan kirpik bakım işlemidir. Kirpiklerinize 2-3 Ay süre ile ideal uzunluk, keskin kıvrım ve gözle görülür keskin dolgunluk sağlar.

İpek kirpik

Kirpikleri seyrek, düz, açık renk ve ince yapıda olan kişilerin, daha belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olmak amaçlı yaptırdıkları yöntemdir.

İpek kirpikler tüm kirpikleri tek tek yapıştırılarak uygulanmaktadır basit ve kolay bir iskender uygulama genellikle bir 2 saat arasında sürmektedir belli bir zaman sonra uygulana ipek kirpik kişinin cepinden ayrılarak dökülmektedir. Bu işlemi yaptıran kişiler uzun zamanda olması için sürekli bakım yaptırmalılardır.

İpek kepek uygulamaları yaz ve kış mevsiminde yapılabilir uygulama yaptınız kirpiklerinize gece makyajı bile yapabilirsiniz.

Kalıcı oje

Kalıcı oje, tırnak üzerinde uzun bir süre herhangi bir deformasyona uğramadan kalıcılığını muhafaza eden oje uygulamasıdır.

Kalıcı oje uygulaması nda işlemin kalıcılığı UV, mor ve ötesi gibi ışınlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Kalıcı ojelerin çıkartılması istendiğinde ise kişiler çıkarma işlemini de kendileri yapmamaktadır. Uzman kontrolünde çıkarılmaktadır.

Kalıcı ojenin renginin ev işleri yapsanız bile değişmemesi, solmaması her süre en güzel halinizle kalmanıza yardımcı olmaktadır.

Ojenin sağlandığı ve bütünlüğü yardımıyla tırnaklarımızda yaşayabileceğiniz kırılmalara karşı da etkin bir çözüm elde edilir. Hatta tırnak yemeye dahi bir son verebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi 92/8 Kavaklıdere / Ankara

Başkent Estetik ve Güzellik Salonu

Çankaya

Hoşdere caddesinde bulunan iş yerimizde güzellik salonu olarak faaliyet göstermekteyiz.


Başkent Estetik ve Güzellik Merkezi olarak tüm uygulamalarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup, uygulamalarımızın tamamı uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.


Merkezimizde rutin ve deluxe cilt bakımı, leke bakımı, akne bakımı, kırışıklık bakımı, medikal el ve ayak bakımı, protez tırnak uygulaması, kalıcı oje, saç simülasyonu, meme simülasyonu, vitiligo ve kamuflaj migropigmentasyon uygulamaları, profesyonel medikal saç bakımı, sağlıklı beslenme ve zayıflama programlarımızla sizlere yardımcı olmayı kendimize misyon ediniyoruz.


Ayrıca son teknoloji ürünlerimizle buz başlıklı ağrısız ve acısız epilasyon cihazımız ile bay ve bayan epilasyon uygulamalarında merkezimin ayrıcalığını, eğitimli ve profesyonel uzman kadromuzla fark edeceksiniz.


Kalıcı makyaj uygulamasında; 3D kıl tekniği, pudralama, far ve bütünleme tekniklerindeki gerçekçi uygulama çalışmalarımızla istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlamakta ve tekrardan farkımızı ortaya koymaktayız. 3D volümlü ipek kirpik uygulaması, kamuflaj makyajı, gece makyajı, gelin makyajı, porselen ve profesyonel makyaj ile hizmetlerimize devam etmekte ve tüm uygulamalarımızın work shop olarak programlarına katılabilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Güzeltepe Mah. Hoşdere Cad. 184/6 Çankaya - Ankara

CN Güzellik Salonu

Kızılay

CN Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Hizmetine Ankara'nın Kızılay semtinde devam eden cn güzellik epilasyon merkezi Kızılay'ın merkezi konumunda ulaşımı kolay, samimi, steril bir güzellik merkezidir. Sunduğu hizmetleri uzmanlığına ve tecrüberine güvenerek rakiplerinden bir üst seviyeye taşımış olan cn güzellik epilasyon merkezi size de var olan güzelliğinizi daha üst seviyeye taşımayı sunuyor. Salonumuzda en üst seviye, teknolojik aletleri son derece hijyenik bir şekilde kullanıp size güler yüzümüzle birlikte hizmetimizi sunuyoruz. Ankara'da bu sektörde uzman olan bir çok kişi var fakat bizim yaptığımız sevgimizi , saygımızı ve uzmanlığımızı işimize katmak. Bu sayede adımızı duyurup siz ve sizin gibi bayanları yıllarca müessesemizde ağırlamayı, yüzünüzü güldürmeyi, birebir hizmet sunmayı, samimiyetimize güvenerek aramızdaki diyaloğu sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Sizlerde hijyenik koşullarda son derece steril bir ortamda bulunmayı istiyorsanız Ankara Kızılay'da cn güzellik epilasyon merkezine bekliyoruz.devamını oku...
Adres: Bayındır 2 Sokak No:54/11 Tunahan Kızılay-Ankara

Onur Özer Estetik Merkezi

Kavaklıdere

Ankara'nın Çankaya KAVAKLIDERE semtinde bulunan ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ Ankara'nın HANIMLARI VE ERKEKLERİ için "bir güzellik merkezinden en fazla neler isteyebilirim?" felsefesine dayanarak kurulmuş, çalışan kadrosunun eğitimini tecrübeleri ile harmanlamasıyla profesyonelliğine profesyonellik katmış, "işte tam bana göre" diyebileceğiniz bir doğal güzelleşme ve keyifli görünüm sağlayan mekandır.

Ana felsefemizden yola çıkarak öncelikle sizin her konuda aldığınız memnuniyet bizim için ilk planda. Dolayısıyla öncelikle sizi merkezimizde rahat ettirmemiz gerektiğinden, kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz, aksine salonumuz evinizde hissedebileceğiniz bir tasarıma sahip. Amacımız merkezimize girdiğiniz andan itibaren kendinizi yaşamın verdiği stresten, yorgunluğundan arındırmak. Bu tasarımın yanı sıra size gösterilecek ilgi ve alaka, sizin evinizde olmadığınızı farkedebileceğiniz ayrıntı.

Bu birebir hizmet anlayışı sayesinde sizin asıl rahatsızlığınızı hemen analiz edip, size gereken hizmeti sunmak için bekleyen alanında uzman çalışan kadrosuna sahibiz. Örneğin bölgesel zayıflamayla ilgili bir konuda yardıma ihtiyacınız oldu. Bu gibi durumlarda size direkt olarak istediğiniz zayıflama tekniğini uygulamak yerine öncelikle analizinizi yapıyoruz ve sizin için uygun mudur, sizin için en iyisi bu mudur gibi soruları kendimize soruyoruz. Bu işlemden de geçtikten sonra sizin için en uygunu hangisiyse, eğer sizde onaylarsanız işlemlerimize bu şekilde devamlılık sağlıyoruz.

Merkezimizde aynı zamanda son teknoloji ürünler kullanılmakla birlikte, teknolojiyi de sürekli olarak yakından takip ediyoruz. Bunu yapmazsak zaten diğer güzellik merkezlerinden bizi ayıran bir durum söz konusu olmaz ve bu da felsefimize tamamen aykırı düşmektedir. Eğer siz de Ankara'da oturuyorsanız;neresi olursa olsun yakın veya uzak sadece uygulama aletlerimizi görmek için bile merkezimize gelebilir, çayımızı-kahvemizi ve birçok zengin sunumlarımızdan tadabilirsiniz.

ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ, kurulduğu günden bu yana nezih ortamında hanımlara ve beylere hizmet vermeye devam etmektedir ve bir gelen müşterimiz diğer gelişinde yanında eşini, dostunu da getirmektedir. Bundan gurur duymakla birlikte sizin her isteğinizi karşılayabiliyor olmaktan da son derece mutluluk duyuyoruz.

Bütün bunların yanında bu işlemleri uygularken hijyene de büyük ölçüde önem gösteriyoruz. Çünkü güzellik hizmetlerinin olmazsa olmazıdır temizlik ve hijyen. Biz size son teknoloji ürünlerle profesyonel bir hizmet versek, ama hijyen olmasa bunun bir anlamı kalır mı? Tabii ki de herkesin vereceği cevap hayır olacaktır.

Şimdi siz de Ankara Çankaya Kavaklıdere'deki ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ'ne gelin, anlattıklarımızı bir de siz deneyimleyin.
devamını oku...
Adres: Tunus Cad. No: 73/4 Kavaklıdere-Ankara

Essi Güzellik

Çayyolu

Essi Güzellik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3316. Sokak No:2-10/A Çayyolu-Ankara

Perla Beauty Güzellik Salonu

Tunalı

Perla Beauty Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONU

Tunus caddesinde bulunan Perla Beauty güzellik salonu 10 yıllık bilgi deneyimlerini tecrübeleriyle birleştirerek son teknoloji ile geliştirilmiş cihazların ışığında siz değerli müşterilerine sağlık ve hijyenin bir arada olduğu kaliteli bir hizmet sunmaktadır.devamını oku...
Adres: Tunus Caddesi No:90/4 Tunalı-Ankara

Ahsen Demirci Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

Öncelikle güzelliğin ''doğal yansımalarına'' kişisel bakımda yer vermek zorundayız. Günümüzde alt yapısı doğal olmayan hiçbir hizmet ve ürün talep görmüyor. Güzelliğin sürekli yaşamasının ve Sizdeki yansımalarının ruhunuzda yer alan yaşam sevgisi ve mutluluk merkezli olduğu düşüncesindeyiz.

Ve hepsi bir bütünün parçaları aslında.
İşte bu yüzden Ahsen Demirci Güzellik Salonumuza gelen müşterilerimizi sosyal- kültürel yapısı güçlü vizyon sahibi uzman bir ekip beklemektedir. İnsanlar kendi ruh ve vücutlarına yakıştırdıkları güzellikleri sosyal hayatta paylaşmak isterler. Sosyal ve kültürel bir alışveriş içerisinde kendi egolarını tatmindir aslında tüm yaşananlar. ''Yaşayan Doğal Güzellik'' tam olarak bu şekilde anlamını bulur.

Kendinize yakıştırdığınız ruhunuzda hissederek uyguladığınız doğal kişisel bakımlar Size özel bir güzelliği tarif ederken, hayatın içinde paylaştıkta yaşar ve değer kazanır.

Hayat tarzını ve ruhunu içinde barındırmayan hiçbir güzellik samimi olmayacağı gibi Sizden izler taşımayacaktır. Yalın ve çiğ kalacaktır.
devamını oku...
Adres: Maidan - 2118. Cad. No:4 B Blok 6/63 Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

Sclinic Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mh. 2155 Cd. Nep Office A Blok 4/1 (Cepa AVM Arkası ) Çankaya /ANKARA

Life Clinic Güzellik Salonu

Çankaya

2016 yılından itibaren Life Clinic olarak hizmet vermekte olduğumuz merkezimizde dürüstlük ilkemiz olsun diyerek çıktığımız bu yolda alanında uzman ekibimizle mesleki donanım ve tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimize kendinizi özel hissettirecek mekanımızda temizlik ve hijyene önem vererek sizlere sunmaktayız.

Referans ve olumlu dönüşümler size verdiğimiz kalite ve değeri ortaya çıkarmakta ve bizleri mutlu etmektedir.

Bizlere güvenin gerisini bize bırakın diyor değerli vaktinizi bizlere ayırdığınız için emeğinizin ve emeğimizin değerini biliyor, Life Clinik ailesi olarak sağlık ve güzellik dolu günlerin olmasını canı gönülden istiyoruz.

Life Clinic Ailesi

Yasal Uyarı

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.
devamını oku...
Adres: Yıldızevler Mahallesi Kişinev Caddesi No:7/C Çankaya-Ankara


1- AĞDA KULLANIYORUM NE ZAMAN LAZERE BAŞLAYABİLİRİM?

Lazere başlamadan önce sık sık sorulan sorulardan bir tanesi de ağda kullananların ağda kullanımı yaptıktan sonra ne zaman lazer epilasyona başlayıp başlamaması ile ilgilidir. Tahmin edeceğiniz üzere ağda kullanımı sonrası genellikle vücudunuzda ağda kullandığınız yerde kıl ve tüylerin tekrar çıkması için bir süre beklemek gerekir. Bu yüzden şayet ağda kullanımından sonra lazer epilasyona başlamayı düşünüyorsanız ağda kullanmış olduğunuz bölgede lazer epilasyon uygulamasına uygun şekilde kılların ve tüylerin oluşmasını beklemek durumundasınız. Ayrıca kimilerinin kıl ve tüy yapısına göre ağda yapılan yerlerde tekrar kıl ve tüylenme başladığı andan sonra jilet vs kullanması gerekebilir. Bu da kişi için ayrı bir süreç kapısı açtığı için ağda yaptıktan sonra lazer epilasyon sistemine girmek isteyen kişilerin mutlaka uzman bir doktorun dediklerini takip ederek ağda yaptığı bölgedeki kıl yapısı ile ilgili gerekli bilgiyi edinmesi gerekmektedir. Bu şekilde kişi sağlıklı bir şekilde lazer epilasyon sistemine katılabilir. Bunun dışında yapılacak olan herhangi bir şey kişinin lazer epilasyon yapılacak olan bölgesinde herhangi bir rahatsızlığa yol açabilir. Sonuç olarak lazer epilasyon uygulaması için ilgili kişilerin mutlaka uzman bir doktor eşliğinde belli bir süre aralığını yarılaması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan lazer epilasyon sistemleri istenildiği şekilde yerine oturmuş olacaktır.

2- ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON

Bildiğiniz üzere lazer epilasyon sistemlerinde lazer epilasyon yaptırmak isteyen ilgili kişilerin tercihlerine göre birçok lazer epilasyon tercihleri vardır. Ütüleme lazer epilasyon da bu tercihler arasında yer almaktadır. Ütüleme yöntemiyle yapılan lazer epilasyon işlemleri daha çok tüyleri belli olmayan vücutlar için kullanılır. Zira tüyler belirgin olmayınca yapılmakta olan lazer epilasyon işlemleri boşa gitmektedir ve operasyon hiçbir şekilde hiçbir işe yaramamaktadır. Bu yüzden şayet lazer epilasyon işlemlerini sıkıntısız bir şekilde, kalıcı olarak yaptırmak isteyenler varsa onlara uzman doktorlar tarafından lazer epilasyon işlemlerinde ütüleme yöntemi önerilir. Bu yöntem sayesinde şayet kişinin istediği bölgede lazer epilasyon yapılırken hiçbir şekilde belirgin kıl, tüy çıkmıyorsa o vakit o bölgedeki bu kılve tüy oluşumları daha belirgin hale getirilir. Bu sayede lazer epilasyon makinesinde görünmeyen tüy ve kıllar daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar ve bu şekilde de lazer epilasyon yaptıran kişinin işlemleri daha rahat bir şekilde olur.

3- LAZER EPİLASYON FİYATLARI HANGİ ARALIKTADIR?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri şeylerden biri de lazer epilasyon fiyatlarının hangi aralıklarda olduğudur. Esasında bu sorunun net bir yanıtı yoktur. Zira kişi öncelikle ne tür bir epilasyon uygulamasını kendisine yaptıracağını belirlemelidir. Bunun yanı sıra kendi isteklerine uygun doğrultuda uzman bir doktor yanında bulundurmalıdır. Bu işlemler silsilesi sonrasında kişi yaptırmak istediği lazer epilasyon uygulamasına uygun olarak ücretlendirme konusunda net bir bilgiye ulaşabilir. Bunun dışında kişinin lazer epilasyon ücretlendirmesiyle ilgili net bir bilgiye ulaşması pek mümkün değildir. Bizim size bu noktada kabataslak olarak verebileceğimiz fiyat aralığının genellikle 600-2000 TL arasında oynamasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi lazer epilasyon yaptıracağınız bölgeniz, cilt türünüz ve uzman doktorunuz eşliğinde size ilgili yerlerden lazer epilasyon fiyatına dair bilgilendirme gelecektir. Bunun dışında edindiğiniz bilgilere itibar etmeyiniz.

Lazer Epilasyon


4- LAZER EPİLASYONUN ZARARI VAR MIDIR?

Hayatında ilke kez lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin takıldığı noktalardan bir tanesi de lazer epilasyonun onların ciltlerinde herhangi bir leke bırakıp onların cildine zarar verip vermeyeceği ile ilgilidir. Bu yüzden ilk kez lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin ilgili kişilere sorduğu veyahut arama motorları üzerinden aradıkları temel soru lazer epilasyonun onlara zarar verip vermeyeceği ile ilgilidir. Lazer epilasyonun kişiye zarar verebileceği tek nokta bu işlemin yaz aylarında yapılmasıdır. Bu durumun kişiyi kötü yönde etkilemesinin yüzdesi ise oldukça düşüktür. Nitekim lazer epilasyon uygulaması alanında uzman doktorlar eşliğinde yapılması gereken bir uygulamadır. Kişi lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinde muhakkak bir güzellik merkezine gitmek yerine alanında uzman doktor olan kişilerle iletişime geçiş işlemlerini gerçekleştirmelidir. Günümüzde bu alanda kendi bünyesini ve çalışmalarını sağlıklı bir şekilde geliştirmiş olan birçok uzman doktor bulunmaktadır. Bu yüzden ilgili kişilerin bu alandaki çalışmalarda iyi olan uzman kişilerle iletişime geçmesi önerilir. Şayet lazer epilasyon yapımında bu önemli kısmı geçtikten sonraki aşamada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta lazer epilasyonu hangi mevsimlerde yaptıracağınızdır. Şayet mevsim konusunda sağlıklı bir zaman dilimini seçerseniz o vakit yaptırdığınız lazer epilasyondan daha etkili sonuçlar alabilmeniz mümkün olur.


5- BİR LAZER EPİLASYON SEANSI NE KADAR SÜRER?

Lazer epilasyon yaptıran kişiler genellikle lazer epilasyonun her aşamasını merak ederler. Bilhassa bu uygulamanın onlara hayatından kaç güne patlayacağına dair belli bir sorunsal içerisine girerler. Bunun sebebi genellikle lazer epilasyon yaptıracak olan ilgili kişilerin hayatlarında belli bir planlama yapması ile ilgilidir. Lazer epilasyon uygulamasının aralıkları, lazer epilasyon uygulaması yaptıran kişinin tercih ettiği lazer epilasyon çeşidine göre değişim göstermektedir. Genel olarak şunu belirtmek gerekirse lazer epilasyon bölgesine uygulanan işlemlerde kıl kökü 20 günde istenilen kıvama gelmektedir. Elbette dediğimiz üzere seans ve lazer epilasyon çeşidine göre bu süreç içerisinde oynamalar meydana gelebilir. Bu, kişinin tercihini hangi yönde yaptığına bağlıdır. Bunun dışında ise lazer epilasyon sürecini belirleyen şeylerden en önemlisi de lazer epilasyon uygulamasının nerede yaptırıldığıdır. Bildiğiniz üzere lazer epilasyon işlemlerinin her zaman uzman bir doktor eşliğinde olması en çok desteklenen şeydir. Tüm lazer epilasyon işlemlerinizi bu doğrultuda yapmanız önerilir.

6- LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR?

Lazer epilasyon yaptıracak olan kişiler lazer ışınlarına dair her zaman belli bir tereddüt içerisindedirler. Zira lazer epilasyon uygulamasında kullanılan ışınların onların ciltleri üzerinde herhangi bir leke vs şeyler oluşturuyor mu yoksa ileride bu ışınlar onların hayatına ne gibi bir sıkıntı yaratabilir diye merak ederler. Açıkçası işin aslı lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin cilt türüne göre değişim göstermektedir. Zira her lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişinin cildine aynı lazer ışın tedavisi yapılmamaktadır. Dolayısıyla lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin öncelikle cilt türüne göre hangi lazer ışınlarına maruz kalacağı öğrenilmelidir. Bunun dışında alanında uzman doktor ile birlikte yapılan lazer epilasyon uygulamasında lazer epilasyon yaptıran ilgili kişinin bedeni üzerinde herhangi bir sıkıntı ne lazer epilasyon uygulaması sonrası ne de gelecekte herhangi bir sıkıntı oluşturur. Dolayısıyla şayet lazer epilasyon uygulamasından ilk defa geçecekseniz bu tip şeylere takılmamanız önerilir.

7- LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin bu uygulamayı ne amaçla yaptırdıklarına dair birçok şey sıralanabilir. Ancak biz bu uygulamada uzman doktorlar eşliğinde yapılmasına önermenin yanında lazer epilasyonun güvenirliğine dair lazer epilasyon yaptıracak olan kişilere yol göstermek babında birtakım açıklıklar getirmekteyiz: Zaman içerisinde vücudun hemen her bölgesinde oluşan istenmeyen tüyler için kesin yöntem olan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kesin ve sağlıklı bir tercihtir. Uzman doktorlar eşliğinde yapılan bu uygulama her ne kadar yüzde doksanlık dilimde olumlu sonuçlar doğursa da şayet uzman doktorunuz aracılığıyla dikkat etmediğiniz durumlarda yaptırmış olduğunuz lazer epilasyon uygulamasının sonuçlarında başarısızlık ibaresiyle karşılaşmanız mümkündür. Bu tip durumları sıralayacak olursak bunların en başını mevsimsel olan durumlar takip etmektedir. Şayet uzman doktorlar eşliğinde vücudunuza lazer epilasyon uygulaması yaptıracaksanız o vakit bunu bilhassa sonbahar ve kış aylarında yapmanızda fayda var.

Lazer Epilasyon


8- LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

İlk defa lazer epilasyon uygulamasını deneyimleyecek olan kişilerin temel olarak yöneltmiş olduğu sorulardan bir tanesi de bu uygulama sonrası ciltlerinde lazer epilasyon tedavisini belli eden herhangi bir izin oluşup oluşmayacağına dair sorunsallardır. Lazer epilasyon uygulaması yaptırmak isteyenlerin akıllarına en çok takılan sorudur lazer epilasyon sonrası epilasyon işlemlerinin cilde herhangi bir zarar verip, leke bırakıp bırakmayacağı; bu yüzden lazer epilasyon yaptırmak isteyenler herhangi bir yere başvurmadan önce bu tip sorunlarına kökten çözüm bulma durumunda kalmaktadırlar. Bu noktada kişinin dikkat etmesi gereken konu kişinin bilhassa lazer operasyonu gibi işlemlerin güzellik salonları yerine bu alanda uzman olan kişiler eşliğinde doktorlar tarafından yaptırılmasıdır. Bu şekilde yapılan lazer epilasyon işlemleri kişinin bedeninde hiçbir sıkıntıya yol açmayacaktır. Bunun aksine kişi çok daha pürüzsüz çok daha sağlıklı ve iyi bir vücuda sahip olacaktır. Dolayısıyla kişi lazer epilasyon işlemlerini yaptırırken cildinde leke mi kalacak yoksa bu işlemlerin onun cildine zarar verip vermeyeceği düşüncesinden tamamen arınmış olacaktır. Lazer epilasyon uygulamasında bu dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

9- LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Lazer epilasyon yaptırmaya hazırlanan kişiler bu uygulamanın bedenlerinde herhangi bir yan etki yaratıp yaratmayacağına dair belli birtakım sıkıntılar yaşarlar. Bunun sebebi temelde lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin bu uygulama ile ilgili yaptıracaklarına dair net bir karar alıp almaması ile ilgilidir. Lazer epilasyon yaptıracak olanlarda herhangi bir yan etki gözüküp gözükmeme durumu sadece uzman doktor eşliğinde belli olan bir şeydir. Dolayısıyla ilgili kişiler bu tip sorunsallarını bu şekilde çözüme kavuşturabilirler. Ancak biz bu noktada şunları rahatlıkla söyleyebiliriz ki lazer epilasyonun vücudunda yan etkilere yol açacağını düşünen hassas cilt sahibi kişiler bu uygulama öncesinde muhakkak uzman bir danışman doktor ile işlemlerini gerçekleştirmelidir. Lazer epilasyon uygulaması genellikle istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için bire bir tercih edilen bir uygulamadır. Kişiler bu şekilde vücudundaki istenmeyen tüylerden birkaç seans içerisinde hayatları boyunca kurtulmuş olur. Günümüzde lazer epilasyon yapımı için hemen her yer önerilmez. Bu tip durumlara dikkat etmek gerekir.

10- LAZER EPİLASYON ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?

Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken unsurlar en az lazer epilasyon sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar kadar öncelikli ve önemlidir. Dolayısıyla kişi şayet bu türden bir vücutsal işlemler silsilesine başvuruyorsa o vakit birtakım şeylere de dikkat etmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulaması lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin bu uygulamadan ne beklediğine göre değişim göstermektedir. Lazer epilasyon uygulaması tüm vücut ve vücudun bir kısmı olarak değişik kategorilerde kişiyi işlem yaptırmaya hazır olarak koşullandırmaktadır. Bunlar şu şekilde gerçekleşmektedir: Tüm vücut lazer epilasyonu bilhassa kadınlar için oldukça önemli olan bölgedir. Bu bölgelerin ömürleri boyunca sıkıntısız bir şekilde pürüzsüz, tüysüz ve sağlıklı görünüme sahip olması için lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler lazer epilasyon yönündeki tercihleri konusunda ince davranmaktadırlar. Tüm vücut lazer operasyonu ağrısız, sızısız ve genelde birkaç seans sonrası bitmektedir. Bu bölgelere yapılan lazer epilasyon ışınları kişinin sağlığını hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilememektedir.

11- LAZER EPİLASYONDA KIL KALINLIĞI ETKİLİ MİDİR?

Lazer epilasyona uygulamasına başlayacak olan kişilerin öncelikle uzman bir doktor eşliğinde cilt türlerini ve buna bağlı olarak kıl kalınlarının ne olduğunu gösteren ölçütlere bağlı olarak belli, birtakım işlemlerden geçmeleri gerekmektedir. Zira lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin kıl kalınlıkları onların epilasyon süreçlerinin hangi doğrultuda ve ne şekilde olacağına dair belli ipuçları verecektir. Dolayısıyla kişi şayet lazer epilasyon yaptırmak istiyorsa öncelikle kıl kalınlığını öğrenmelidir. Kıl kalınlığı hem epilasyon sürecinin ne kadar işleyeceğine dair lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiye belli ipuçları verir hem kişinin hangi epilasyon türüne uygun olduğunu belirler. Bu yüzden lazer epilasyon uygulamasında kişinin cilt türü ve kıl kalınlığı oldukça büyük önem arz eder. Dolayısıyla lazer epilasyon işlemlerinden geçen kişinin uzman doktorlar aracılığıyla bu tip temel bilgi gereksinimlerini gidermesi önerilir.

12- LAZER EPİLASYON`DA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazere başlamadan önce lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin uzman doktorlar eşliğinde ten renklerine dair temel bilgiler edinmesi gerekmektedir. Bu şekilde ilgili kişilerin lazer epilasyon süresi boyunca ne gibi işlemlerden geçmesi gerektiği belli olmaktadır. Lazer yaptıracak olan ilgili kişilerin ten rengine göre hangi lazer epilasyon uygulamalarından geçeceği önemli bir adımdır. Zira bu şekilde kişi hangi lazer epilasyon işlemlerinden geçeceğini ve hangi lazer epilasyon yönteminde tedavi edilmesi gerektiğini öğrenir. Buna bağlı olarak lazer epilasyon sürecinin ne şekilde işleyeceğine dair de gerekli bilgileri süzgeçten geçirmiş olur. Lazer epilasyon uygulamasında ten renginin önemini alanında uzman doktorlar eşliğinde de rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu aşamada şayet lazer epilasyon uygulamasından kesinlikle geçmek istiyorsanız o vakit bu işlemler doğrultusunda kendinize uygun bir uzman doktor bularak gerekli işlemleri takip etmelisiniz.

13- LAZER EPİLASYON`DA BİR SEANSTA TÜYLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Lazer epilasyon uygulamasına ilk kez başlayacak olanların en çok akıllarına takılan şeylerden biri de lazer epilasyon yaptıran kişilerin sadece ilk seansta kıl ve tüylerinden kurtulup kurtulmayacağına dair sorulardır. Bu tip soruların cevaplarını şekillendiren şeyler esasında kişinin kendisine bağlı olmakla birlikte tedaviyi nerede olduğuyla da ilişkilidir. Lazer epilasyon işlemleri bir sürecin bütünselliğini oluşturduğu için lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin bazı durumlara bilhassa ciddi şekilde eğilmesi gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında süreç kişi ve uzman doktor arasında sıkı bir bağa sahiptir. Dolayısıyla tüm işlemleri takiben ilgili kişilerin uzman doktorlarına danışması gerekmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de lazer epilasyonun ne kadar süre çerçevesinde gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgilidir. Bu işlemler genellikle kişinin vücudunda hangi işlemleri yaptırmak istediğine göre değişim göstermektedir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmak isteyen ilgili kişi öncelikle vücudunda hangi bölgesine lazer epilasyon yaptırdığına dair karar verdikten sonra alanında uzman doktoruna danışarak bu işlemlerin toplamda ne kadar süre çerçevesinde gelişip gelişmediğini sorup, sağlıklı bir bilgi edinebilir.

14- HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA LAZER EPİLASYON ETKİLİ MİDİR?

Bildiğiniz üzere lazer epilasyon uygulaması cildinize bire bir temas eden bir şeydir. Dolayısıyla cildinizle sürekli temas halinde olan bir şeyin sizin iç organlarınızla da ilişkide olması sizi şaşırtmamalıdır. Dolayısıyla lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin şayet iç organlarıyla ilgili herhangi bir sıkıntısı varsa bunu uzman doktor eşliğinde açığa çıkarmalıdır ve buna bağlı olarak da lazer epilasyon işlemlerine başlamalıdır. Diyelim ki hormon sorunu yaşayan biriyseniz ve bu sorununuzla ilgili lazer epilasyon sürecinden geçip geçemeyeceğinize dair kafanızda belli problemler varsa o halde lazer epilasyon yaptıracağınız uzman doktorunuz size bu konuda gerekli bilgiyi verecektir. Bu doğrultuda siz de lazer epilasyon uygulamasına uygun olup olmadığınızı öğrenmiş olacaksınız. Dolayısıyla burada önemli bir nokta olarak lazer epilasyon işlemleri ile ilgili kesinlikle bir uzman doktora danışmanız elzemdir.

Lazer Epilasyon


15- KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

Ülkemizde her geçen gün lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin sayısında artış gözükmektedir. Ancak sizin de tahmin edeceğiniz üzere hemen her lazer epilasyon isteyen kişilere bu tedavi uygulanamaz. Dolayısıyla kişinin lazer epilasyon tedavisine uygun olup olmadığını öğrenmek için öncelikli olarak uzman bir doktor işlerinde işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu yüzden oldukça istisnai durumlar haricinde bazı durumlarda lazer epilasyon tedavi sürecinden geçmek isteyen kişilerde lazer epilasyon tedavisi uygulanamaz. Misal gebeyseniz bir süre lazer tedavi sürecinden geçemezsiniz. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalabileceği için bu ışınlar kişi karnındaki bebeği olumsuz yönden etkileyecektir. Dolayısıyla bilhassa gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır. Öte yandan kişi şayet uzman doktorların bu konudaki görüşlerini takip etmezse gebelik döneminde birtakım problemler yaşaması muhtemeldir ve bu problemlere dayalı olarak kişinin doğum sonrası belli sıkıntılar yaşaması da aynı şekilde muhtemel olan konular arasındadır. Dolayısıyla kişi gebelik döneminde kesinlikle lazer epilasyon uygulamasını yaptırmamalıdır. Bu tip durumlara dikkat etmek için alanında uzman doktorla birlikte hareket etmelisiniz.

16- LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyon sürecine girmek isteyen kişilerin temel sorunlarından biri de hemen her cilde lazer epilasyon sisteminin uygulanıp uygulanamayacağına yönelik sorunsallardır. Tahmin edeceğiniz üzere lazer epilasyon tedavi sürecinde en önemli şeylerden biri de lazer epilasyon sürecinden geçecek olan kişilerin cilt türlerinin ne şekilde olduğudur. Dolayısıyla bu noktada her cilt türünün lazer epilasyon tedavi uygulamasına uygunluk taşıyacağından yana bahis açılamaz. Misal solaryum uygulamasından henüz çıkan kişilere asla lazer tedavisi uygulamaması gerektiği söylenir. Zira lazer epilasyon alanında uzman olan kişiler koyu tene sahip olanların lazer epilasyon yaptırmasının zaten normal koşullar altında sıkıntı yarattığını belirtirken solaryum sonrası ilgili kişinin lazer epilasyona bir süre girmesi oldukça zordur. Zira lazer epilasyon makinelerinin kişinin cildinin tüy renk seviyesini ölçebilmesi için öncelikle belli bir tona sahip olması gerekir. Öte yandan lazer epilasyon makinesi kişinin tüylerini kökünden yakamadığı için orada, kıl kökünde leke kalma olasılığı büyüktür . Dolayısıyla lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişinin öncelikli olarak lazer epilasyon yaptırmak için gerekli birtakım temel şeyleri bilmesi gerekmektedir.

17- LAZER EPİLASYON SONRASI GÜNEŞE ÇIKILIR MI?

Lazer epilasyon tedavisinin belli bir süre aralığında yaptırılması önerilir. Misal şayet yaz aylarındaysanız o vakit lazer epilasyon uygulaması önerilmez zira lazer epilasyon sonrası cildinizde kullanılan lazer ışınlarının akabinde belli bir etkilenme oluşabilir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptıran ilgili kişilerin muhakkak bu tedavi işlemleri için yaz aylarını tercih etmemesi önerilir. Pek tabii, buna bağlı olarak lazer epilasyon yaptıran ilgili kişilerin lazer epilasyon tedavi sonrası güneşe çıkmaması gerektiği de elzem bir konudur. Lazer epilasyon yaptıran kişinin cilt tipine göre değişim gösteren cildin etkilenme durumları her ihtimale karşı ihmal edilmemelidir. Dolayısıyla ilgili muhakkak epilasyon tedavisi sonrasında direkt olarak güneşe çıkmamalıdır. Bilhassa güneş cildinde yanıcı bir etki yaratıyorsa o vakit lazer epilasyon tedavisinden çıkan kişinin muhakkak uzman doktoru ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

18- YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILIR MI?

Lazer epilasyon yaptırırken, lazer epilasyon sürecinden geçecek olan birisinin dikkat etmesi gereken temel noktalar bulunmaktadır. Bu dikkat edilmesi gereken durumlar genellikle lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin bu tedavi için hangi bölgeyi seçmiş oldukları ile eş orantılıdır. Dolayısıylşa bilhassa lazer epilasyon sürecinden geçen ve yüzüne lazer epilasyon uygulayan bayan kişilerin bu uygulamadan sonra yüzlerine ağır makyaj malzemeleri kullanmamaları gerekmektedir. Yüz bölgesi lazer epilasyonu yaptırmak isteyen kişi bu bölgesi her zaman ortada olduğu için lazer epilasyon uygulaması ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamak istemez. Bu sıkıntılardan en önemlisi de kişinin yüzünde epilasyon uygulaması sonucu lekeler kalmasıdır. Şayet lazer epilasyon uygulaması için kişi güvenilir, sağlık açısından iyi bir yer seçmezse hayatının geri kalanında sıkıntılar yaşayabilir. Alanında uzman kişilerin lazer epilasyon yaptığı sağlık merkezleri tercih edilirse kişi yüz bölgesi için lazer epilasyonu yaptırırken herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Yüz bölgesi için lazer epilasyon yapan merkezler bu uygulamada en çok kişilerin yüzlerinde lekeler bırakacak ışınları kullanmaktan da kaçınırlar.

19- EMZİRME DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Tahmin edeceğiniz üzere lazer epilasyon sistemi hemen herkese uygulanamaz. Kişinin lazer. Bilhassa gebelik döneminde olan kişilerin lazer epilasyon uygulamasından muhakkak kaçınması gerekir. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalabileceği için bu ışınlar kişi karnındaki bebeği olumsuz yönden etkileyecektir. Dolayısıyla bilhassa gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır. Dolayısıyla emzirme döneminde de kişilerin lazer epilasyon sürecinden geçmemesi önerilir. Zira bu şekilde emzirme döneminde olan kişiler bebeklerine lazer ışınları vasıtasıyla zarar verebilirler. Bundan ötürü lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler kesinlikle gebelik veyahut emzirme dönemindeyseler o vakit kesinlikle lazer epilasyon işlemlerini takip etmemelidir. Bunun dışında hem gebelik döneminde iletişimde olduğu doktorundan tavsiye almalıdır hem de lazer epilasyon yaptıracağı uzman doktorun görüşlerini almalıdır. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde gebelik sonrası lazer epilasyon işlemlerine başvurabilir

20- LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazere yeni başlayacak olan kişilerin her zaman merak ettikleri bir soru olan lazer ışınlarının cilde ve kişinin iç organlarına herhangi bir sıkıntı ve hastalık yaratıp yaratmaması konusu her zaman ön planda olmuştur. Bundan ötürü lazer epilasyona başlayacak olan kişiler lazer ışınlarından dolayı herhangi bir kanser teşhisine yakalanıp yakalanmayacaklarına dair sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak şunun altını çizmek gerekir ki lazer epilasyon tedavisinde kullanılan lazer ışınları hiçbir şekilde kişinin tenine ve iç organlarına zarar vermemektedir. Lazer epilasyon yaptıran kişi uzman doktorunun verdiği direktifleri takip ederek tedavisine rahatlıkla devam edebilir. Bunun dışında lazer epilasyon yaptıran kişinin kafasında herhangi bir sorunsal barındırmasına gerek yoktur. Öte yandan lazer epilasyon tedavisinin hiçbir şekilde kişiye kanser gibi sağlık sorunları yaşatması muhtemel değildir. Dolayısıyla şayet lazer epilasyon tedavisine ilk kez başlıyorsanız o vakit uzman doktorunuz eşliğinde bu tip sıkıntılarınızı kökünden çözebilirsiniz.

21- LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazere yeni başlayacak olan kişilerin her zaman merak ettikleri bir soru olan lazer ışınlarının cilde ve kişinin iç organlarına herhangi bir sıkıntı ve hastalık yaratıp yaratmaması konusu her zaman ön planda olmuştur. Bundan ötürü lazer epilasyona başlayacak olan kişiler lazer ışınlarından dolayı herhangi bir kanser teşhisine yakalanıp yakalanmayacaklarına dair sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak şunun altını çizmek gerekir ki lazer epilasyon tedavisinde kullanılan lazer ışınları hiçbir şekilde kişinin tenine ve iç organlarına zarar vermemektedir. Lazer epilasyon yaptıran kişi uzman doktorunun verdiği direktifleri takip ederek tedavisine rahatlıkla devam edebilir. Bunun dışında lazer epilasyon yaptıran kişinin kafasında herhangi bir sorunsal barındırmasına gerek yoktur. Öte yandan lazer epilasyon tedavisinin hiçbir şekilde kişiye kanser gibi sağlık sorunları yaşatması muhtemel değildir. Dolayısıyla şayet lazer epilasyon tedavisine ilk kez başlıyorsanız o vakit uzman doktorunuz eşliğinde bu tip sıkıntılarınızı kökünden çözebilirsiniz.

Lazer Epilasyon


22- LAZERLE SAÇ GELİŞTİRME

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık açısından hayatımıza birçok şey girmektedir. Bu şeylerden bir tanesi de lazer tedavi yöntemiyle saç kökleri zayıf olan kişilere saç ekimi ile ilgilidir. Bildiğiniz üzere içerisinde bulunduğumuz yüzyılda yediğimiz besinler olsun veyahut yaşama şekillerimiz olsun birçok açıdan vücudumuzun dengesini bozacak şeylerle karşı karşıya kalmaktayız. Bunun sonucunda başımıza sağlık açısından birçok şey çıkmaktadır. Diyelim ki saç telleriniz zayıfladı ve saçlarınız dökülmeye başladı. Bu konuda hiç dert etmeyin zira geliştirilmiş lazer tedavi yöntemiyle saç kökleriniz eskiden sahip olduğunuz saç köklerinden daha sağlam ve sağlıklı olacaktır. Günümüzde sadece yediğimiz besinlerden vs değil aynı zamanda yaş almakla da alakalı olan saç dökülme konusu kendisi ile ilgili estetik kaygı güden hemen herkesin takıldığı bir konudur. Bu sıkıntınızı lazer tedavi yöntemiyle alanında uzman olan doktorlar eşliğinde rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

23- LAZERLE DOĞUM ÇATLAKLARI SİLME

Kadınların en çok takıntılı olduğu konulardan bir tanesi de vücutlarında doğum sonrası oluşan çatlaklardır. Bu çatlaklar onların hayatını estetik açıdan oldukça kötü bir şekilde etkilemektedir. Bu yüzden doğum yapan kadınların gebelik döneminde de kilo alıp vermeleriyle birlikte bu sıkıntılarına kökten çözüm olarak lazer tedavi uygulaması önerilir. Bu şekilde gebelik sonrası doğum çatlaklarını sildirmek isteyen kadınlar daha canlı ve sıkı bir vücuda sahip olurlar. Bu şekilde doğum sonrası da hayatlarına daha diri bir vücut yapısıyla devam ederler. Günümüzde her ne kadar doğum çatlaklarını lazer tedavi yöntemiyle sildirmek çok da yaygın bir tedavi yöntemi olmasa da doğum sonrası estetik bir görünüm kazanmak açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Dolayısıyla doğum sonrası daha iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların lazerle doğum çatlaklarını sildirme tedavi aşamasından geçmesi önerilir. Bu tedavi yöntemi uzman bir doktor aracılığıyla birlikte yapıldığında çok daha etkin ve çok daha iyi bir gelişim süreci göstermektedir.

24- LAZERLE CİLT SIKILAŞTIRMA

Kadınlar her zaman estetik açıdan kusursuz olmak ve güzel gözükmek isterler. Hangi yaşta olurlarsa olsunlar onlar için görünüm oldukça önemli bir oluştur. Dolayısıyla gerek estetik yöntemler olsun gerekse sağlık açısından birtakım faaliyetler olsun her zaman genç ve diri kalmak için çeşitli yöntemlere başvurulur. Bunlar arasında kadınların en çok tercih etmiş olduğu lazerle cilt sıkılaştırma yöntemi yer almaktadır. Lazerle cilt sıkılaştırma yöntemi kadınların vücudunu daha genç ve diri gösterdiği için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde kadınların en çok tercih ettiği bir yöntem olan lazerle vücutlarını sıkıştırma onların sağlığını da hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilemediği için tıp açısından da oldukça önemli bir adımdır. Bu tedavi yöntemini yaptıranlar sağlık açısından hiçbir sıkıntı çekmemektedirler. Aksine lazerle cilt sıkılaştırma tedavi yöntemi onların hayatlarını hiçbir şekilde olumsuz etkilememektedir. Bu yüzden bu cilt sıkılaştırma yönteminin tercih edilmesinde her geçen gün artış gözlenmektedir.

25- LAZER KARBON PEELİNG

Bilhassa kadınların en çok tercih ettiği bir sağlık ve tedavi yöntemi olan karbon peeling kişiye hem sağlık açısından hem de estetik açıdan oldukça fazla şey kazandırır. Şayet kişi yüzünde veyahut vücudunun belli bir yerlerinde lekeler görüyorsa o vakit bu tedavi yöntemiyle onları kökünden yok edebilir ve böylelikle görüntü açısından daha sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olur. Bunun yanı sıra kişi sağlık açısından da bir yenileme kaydeder. Dolayısıyla lazer karbon peeling içerdiği tedavi yöntemiyle kişinin cildini yeniler ve ona tazelik kazandırır. Bu da kişide hem mental hem de fizyolojik olarak çok daha rahat bir yaşam koşulu sunar. Zira bu tedavi yönteminin içerisinde özel solüsyon takviyesi sayesinde kişi sağlık açısından oldukça iyi bir konuma gelir. Günümüzde yaygınlaşan bir sağlık tedavi yöntemi olan lazer karbon peeling uzman doktorlar eşliğinde tedavisi yapılması önerilen bir uygulamadır.

26- LAZERLE CİLT YENİLEME

Yaş aldıkça kişinin cildi günden güne yıpranır ve sağlık açısından da kişiye birtakım cilt sorunları yaratmaya başlar. Bu yüzden cilt ile ilgili sıkıntıları olan kişiler genellikle 30 yaşın üstündeki kişilerdir. Bu tip kişiler cilt problemlerini çeşitli krem ve losyonlarla gidermeye çalışmaktadır. Ancak bu krem losyonlar kişinin cildine bir yerden sonra daha fazla zarar vermektedir. Sonuç olarak cildiyle ilgili sıkıntı yaşayan kişiler sürekli bu krem ve losyonlara bağımlı kalmaktadırlar. Ancak kişiler krem ve losyonlar haricinde kendilerine belli bir tedavi yöntemi seçerlerse çok daha iyi bir sonuç alırlar. Misal lazerle cilt yenileme tedavi yöntemi kişinin cildine oldukça iyi gelmektedir ve sağlık açısından da oldukça şey kazandırmaktadır. Sonuç olarak cildiyle ilgili temel olarak sıkıntı yaşayan kişilerin lazer cilt yenileme yöntemiyle sağlıklı bir cilt yapısına sahip olacağı alanında uzman doktorlar tarafından desteklenmektedir.

27- LAZERLE CİLT SOYMA

Şayet kişilerin ciltleriyle ilgili leke, siyah nokta vb şeyler ile ilgili birtakım sıkıntılar mevcutsa o vakit bu kişilerin uzman bir doktor aracılığıyla görüşmesi gerekmektedir. Cilt konusunda ülkemizde de lazer tedavi yönteminde oldukça iyi olan doktorlar bulunmaktadır. Bu doktorlar aracılığıyla kişiler rahatlıkla ciltleriyle ilgili sorunları giderebilmektedir. Lazerle cilt soyma yöntemi bu alanda oldukça ön plana çıkmış olan bir tedavi yöntemidir. Günümüzde Türkiye'de de oldukça popüler bir temele oturmuş olan lazerle cilt soyma tekniği kişilerin ciltleriyle ilgili leke vs sorunlarını rahatlıkla çözebilmektedir. Bu tip tedavilerin genellikle uzman doktorlar aracılığıyla yapılması desteklenmektedir. Şayet cildiyle ilgili sıkıntı yaşayan kişiler lazer tedavisine başvuracaksa o vakit bu kişilerin estetik merkezlerinden ziyade sağlık merkezlerine ve alanında ilgili doktorlar vasıtasıyla rahatlıkla sıkıntılarını çözebileceklerine inanılır. Lazerle cilt soyma tekniği çerçevesinde gelişen teknolojiyle birlikte bu alanda tedavi görmek isteyen ilgili kişilere birçok olanaklar sunulmaktadır.

28- LAZERLE YARA İZİ SİLME

Günümüzde görüntü oldukça ön planda olan bir şeydir. Dolayısıyla insanlar dışarı çıktıkların veyahut herhangi bir yerde olduklarında karşısındakilere iyi gözükmek ve kendilerini de iyi hissetmek istedikleri için sürekli görünüşleriyle ilgili her zaman çok daha iyiye gitme tedavi yöntemlerine başvururlar. Dolayısıyla bu noktada kişiler kendilerini tedavi merkezleri yerine estetik merkezlerinin kucağına atarlar. Ancak cilt ve sağlıkla ilgili bu tip yaklaşımlar oldukça kaçınılması gereken şeylerdir. Zira sağlık açısından kişinin başvurması gereken temel yer sağlık merkezleri olmalıdır. Nitekim alanında iyi olan doktorlar lazer epilasyon tedavisi gibi cilt ve sağlıkla ilgili olan uygulamalarda uzman doktorlara başvurması önerilir. Günümüzde yara izi sildirme ile ilgili önemli talepler meydana gelmektedir. Bu tip şeylerin tedavisi lazer epilasyon tedavisi ile rahatlıkla giderilmektedir. Sonuç olarak cildindeki yara izini sildirmek için ilgili kişilerin lazer epilasyon tedavisinden geçmesi gerekmektedir. Bunun dışında yapılan tedavilerin hiçbir şekilde geri dönüşü olmadan sağlıksız bir sonuç vereceğini söylersek sizi yanıltmış olmayız.

29- LAZERLE ÇİL SİLME

Günümüzde her ne kadar çok da tercih edilen bir uygulama olmasa da çil sildirmek isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Dolayısıyla lazerle çillerini sildirmek isteyen kişilerin alanında uzman doktorlar aracılığıyla bu tedavi uygulamasından geçmeleri gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi çil sildirmek genellikle uzman doktorlar tarafından pek de önerilen bir şey değildir. Zira çil insanın doğal olarak bedeninde bir oluş durumu sergilediği için sağlık açısından çil sildirmek kişinin sağlık durumunda birtakım sıkıntılar yaratabilir. Dolayısıyla uzman doktorlar bu tedavi uygulamasından geçmek isteyenlere herhangi bir lazer tedavisi önermemişse ilgili kişilerin bu tedavi uygulamasından geçmemesi gerekmektedir. Sonuç olarak çil sildirmek isteyen kişilerin estetik merkezlerinden ziyade sağlık merkezlerini tercih etmesi gerekmektedir. Bu durumda ilgili kişilerin muhakkak lazer tedavi yönteminde uzman olan kişiler aracılığıyla bu tedavi yöntemini izlemeleri gerekmektedir.

30- LAZERLE BEN SİLME

Günümüzde ben sildirmek sağlık açısından oldukça iyi bir tedavi yöntemi olarak sunulmaktadır. Ben sildirme genellikle kişilerin dış görünüş açısından daha sağlıklı ve iyi gözükmeleri açısından büyük önem arz etmektedir. Her ne kadar ben, lazerle tedavi yöntemiyle sildirildiğinde kişiye sağlık açısından birtakım sıkıntılar yaşatacağı düşünülse de esasında günümüzde gelişen teknolojik yöntemler eşliğinde çok daha rahat bir tedavi tabanı oluşturmaktadır. Hemen her ben lazer tedavisi ile sildirilmez ancak kişiye artık belli bir rahatsızlık veren ve sağlık açısından da belli sıkıntılar yaratan benler kişileri lazer ile sildirme tedavisine yöneltmektedir. Bu tip tedavi yöntemlerinin uzman doktorlar aracılığıyla yapılması oldukça önemlidir. Zira bu tedavi yöntemi şayet estetik uzmanları aracılığıyla yapılırsa o vakit kişilere bir yerden sonra sıkıntılar yaratabilir. Bu da kişiyi hem sağlık hem de psikolojik durumda etkilemektedir. Bu yüzden ben sildirmek isteyen kişilerin uzman doktorlara başvurarak lazerle tedavi olması gerekmektedir.

31- LAZERLE LEKE SİLME

İnsanlar görünüşlerine oldukça önem vermektedir. Dolayısıyla şayet ciltlerinde lekeye dair herhangi bir sıkıntı yaşıyorlarsa o vakit bu kişilerin hem psikolojik olarak kendilerini rahatlatmak açısından hem de sağlıkları açısından belli bir yol izlemeleri gerekmektedir. Nitekim bir yerden sonra kişinin cildinde beliren lekeler onların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek şeyler olabilir. Bu tip durumlarda kişi estetik açıdan kendisini düşünmesinin dışında muhakkak bir sağlık merkezine giderek uzman doktorlar aracılığıyla tedavisini yaptırmalıdır. Günümüzde lazerle leke sildirmek oldukça revaçta olan bir şeydir. Bu tedavi yöntemi gelişen teknolojiyle birlikte oldukça önerilen bir uygulama haline gelmiştir. Dolayısıyla cildindeki lekeleri sildirmek isteyen kişilerin lazer epilasyon tedavi yönteminde alanında iyi olan doktorlar aracılığıyla tedavilerine başlamaları gerekmektedir. Bunun dışında kişiye cilt üzerinde leke sildirmek açısından önerilen herhangi bir tedavi yöntemi hiçbir şekilde önerilmemektedir.

32- LAZERLE DÖVME SİLME

Herkes hayatının belli bir döneminde cildine istemediği şekillerde dövme vb şeyler yaptırmıştır. Gelişen teknoloji uygulamalarıyla birlikte artık bir zamanlar çok isteyerek yaptırdığınız dövmelerinizi rahatlıkla sildirmeniz mümkün olacaktır. Bu tip durumlarda lazerle sildirme alanında uzman olan doktorlar eşliğinde rahatlıkla istenmeyen dövmelerinizden sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Günümüzde bu alanda sağlıklı ve iyi bir şekilde çalışan bir kurum bulmak her ne kadar zor olsa da bu tip tedavi uygulamalarında iyi olan kişilerin estetik merkezlerinden ziyade sağlık kurumlarının olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Öte yandan estetik merkezlerindeki ilgili kişiler lazer epilasyon yöntemine dair herhangi bir sağlık eğitiminden geçmediği için bu tip kişilerle yapılan dövme sildirme tedavisi size ileri zamanlarda belli sıkıntılar yaşatabilir. Dolayısıyla bu tip durumlardan kaçınmak için kesinle uzman doktorlara başvurmanız gerekmektedir. Dövme sildirme yöntemi artık ülkemizde de yaygınlaştığı için bu alanda uzman olan doktorlar da aynı şekilde artış göstermektedir.

33- LAZERLE DAMAR SİLME

Günümüzde cilt ve cilt görünüş problemleriyle ilgili birtakım sıkıntılar yaşayan kişiler genellikle kendilerini sağlık merkezlerine atarlar. Sağlık merkezleri içerisinde bu alanda eğitilmiş uzman doktorlar bulunduğu için bu alanda tedavi görmek isteyen kişiler kendilerini rahatlıkla uzman kişilerin ellerine bırakabilirler. Günümüzde lazerle damar sildirme yaptıran kişiler genellikle kadınlardır zira kadınlarda bir yaştan sonra damaların belirginleşerek ortaya çıkması daha sık gözükmektedir. Bu yüzden kadınlar bilhassa 30lu yaşlarının sonlarına doğru kendilerini lazerle damar sildirme uygulaması yapan kurumlara bırakırlar. Günümüzde teknolojinin gelişmesi bu alanda tedavi yapan merkezleri daha sağlıklı bir hale getirmektedir. Dolayısıyla lazer damarlarını lazerle sildirmek isteyen kişilerin bu tedaviyi olurken hiçbir şekilde tereddüt etmemeleri gerekmektedir. Kişilerde damarların bir yerden sonra belirginleşmeye başlaması daha çok bu ilgili kişilerde çokça ayakta durmak, çalışmak gibi durumlarda meydana gelmektedir. Bu tip durumlarda görünüş açısından sıkıntı yaşıyorsanız sağlık merkezlerinde uzman doktorlar tarafından tedavi edilebilirsiniz

34- LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Gelişen teknoloji ile beraber artık belli bir yaştan sonra genç bir cilde sahip olmak çok daha kolay bir hale geldi. Teknolojinin gelişmesi sağlık alanında da çeşitli kişilerin eğitilerek lazer tedavi gibi pratik ve teorik sağlık uygulamalarının birlikte yürütülmesini sağlamıştır. Günümüzde lazer tedavi yöntemiyle yüzlerini ve vücudunun belli bölgelerini gençleştiren kişiler ileri yaşlarında sağlık açısından hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Şayet kişiler üz gençleştirme gibi lazerle tedavi edilen uygulamaları estetik alanına sokarsa o vakit sağlık açısından belli sıkıntılar yaşayabilirler. Dolayısıyla kişiler yüzlerini, vücutlarını olduğundan daha çok genç bir hale gelmesini istiyorlarsa o vakit kişilerin muhakkak sağlık merkezlerinde alanında uzman olan doktorlar eşliğinde istedikleri tedaviden geçmeleri gerekmektedir. Günümüzde oldukça yaygınlaşan bu tedavi yöntemi daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler tarafından da rahatlıkla tercih edildiğinin altını çizmek gerekir. Sonuç olarak bu tedavi yönteminde hiçbir şekilde kadın, erkek ayrımı yapılmaksızın tedavi yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon


35- ANKARA'DA NERELERDE LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİRSİNİZ.

GOP – ANKARA LAZER EPİLASYON


Lazer epilasyon tedavisinden ilk kez geçecek olan kişiler genellikle belli birtakım sıkıntılar yaşarlar. Öncelikle bu kişiler bu tedaviden geçmeden önce temel olarak tedirginlik içindedirler. Böyle durumlarda ilgili kişilerin kafasında herhangi bir problem kalmaması için kişilerin uzman doktorlar aracılığıyla tedavi görmeleri gerekmektedir.

Nitekim l azer epilasyon işlemlerini ilk kez yaptıracak biri için bu işlemler kişiye ilk bakışta oldukça tedirgin edici gelebilir ancak lazer epilasyon süreci hiç de uzaktan sizi endişelendiren şekilde bir yapıya sahip değildir. Dolayısıyla bu noktada yapmanız gereken şey şayet lazer epilasyon ile ilgili sizi tedirgin eden konular varsa, onları bu alanda uzman doktorlar aracılığıyla konuşarak kafanızdaki soru işaretlerini yok edin. Bu tip durumlar sadece alanında uzman doktorlar aracılığıyla üzerinden rahatlıkla kalkılabilecek bir unsurdur.

Gop – Ankara lazer epilasyon merkezleri uzman ekibiyle lazer epilasyon alanında tedavi görmek isteyen kişiler için kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Uygun fiyatta, yüksek kalitedeki bu hizmet tüm lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsattır.

KIZILAY – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon günümüzde hem kadın hem de erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Zaman içerisinde vücudun hemen her bölgesinde oluşan istenmeyen tüyler için kesin yöntem olan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kesin ve sağlıklı bir tercihtir. Uzman doktorlar eşliğinde yapılan bu uygulama her ne kadar yüzde doksanlık dilimde olumlu sonuçlar doğursa da şayet uzman doktorunuz aracılığıyla dikkat etmediğiniz durumlarda yaptırmış olduğunuz lazer epilasyon uygulamasının sonuçlarında başarısızlık ibaresiyle karşılaşmanız mümkündür.
Bu tip durumları sıralayacak olursak bunların en başını mevsimsel olan durumlar takip etmektedir. Şayet uzman doktorlar eşliğinde vücudunuza lazer epilasyon uygulaması yaptıracaksanız bunu muhakkak alanında uzman bir doktor eşliğinde yapmanız gerekmektedir. Bu türden bir tedavi kişiye sağlık açısından oldukça faydalı bir durum sağlayacaktır.

Kızılay Ankara lazer merkezleri her geçen gün yenilenen kadrosuyla müşterisi adına başarılı işlere imza atıyor. Bunu yaparken kalitesinden ödün vermeyen alanında uzman sağlık kurumları aynı zamanda müşterisinin cebini de yakmıyor.

TUNALI HİLMİ – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon tedavisi günümüzde oldukça fazla talep gören bir uygulamadır. Bu uygulama dahilinde lazer tedavisinden geçmek isteyen uzman doktorlar aracılığıyla sağlıklı bir yapıya sahip olurlar. Günümüzde bu tedaviyi yapan birçok yer vardır. Önemli olan lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişilerin kendi bütçesine ve beklentilerine uygun bir yol izlemeleridir.

Lazer epilasyon tedavisinden ilk kez geçecek olan kişilerin kafasında birçok soru işaretleri vardır. Buna bağlı olarak lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de lazer epilasyonun ne kadar süre çerçevesinde gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgilidir. Bu işlemler genellikle kişinin vücudunda hangi işlemleri yaptırmak istediğine göre değişim göstermektedir.

Tunalı Hilmi – Ankara lazer epilasyon bugün lazerle tedavi uygulamalarında uzman kadrosuyla birlikte müşterisine dünya kalitesinde hizmet vermektedir. Uzman doktor kadrosunda hem yabancı hem de yerli uzmanlar barındıran bu salonlar her lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişi için ideal bir durak haline gelmiştir.

ÇANKAYA – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyonun her ne kadar genellikle kadınlar tarafından yapıldığı savunulsa da günümüzde gelişen anlayış ve teknoloji ile birlikte erkeklerin de lazer epilasyon tedavisinden geçtiği bilinmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması genellikle istenmeyen tüylerden kesin vadede kurtulmak için oldukça elverişli bir yol olarak gözüktüğü için kadınlar bu uygulamayı tercih etmektedirler. Ancak aynı nedenden ötürü lazer epilasyon uygulamasını tercih eden erkekler de bulunmaktadır. Bu erkeklerin birçoğu ya sporcu ya da manken vs gibi işlerde aktif olarak rol oynadıkları için lazer epilasyon uygulaması onlar için oldukça faydalı bir yapıya sahiptir.

Çankaya – Ankara lazer epilasyon sağlık merkezleri lazer epilasyon tedavisi konusunda sağlıklı ve en iyi şekilde tedavi görmektedirler. İçerisinde bulundurduğu uzman kadrosu ile bu sağlık merkezleri size istediğiniz, arayıp da bulamadığınız hizmet ayağınıza getirmektedir.

YILDIZ-ORAN – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon günümüzde sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte bu tedavi şekli her geçen gün sağlık ve estetik kurumlarında sayısını artmaktadır. Bu noktada lazer tedavi uygulamasından geçecek olan kişilerin mutlaka bu alanda iyi bir şekilde yetiştirilmiş birileri tarafından tedavi edilmesi gerekmektedir.

Şayet l azer epilasyon uygulamasını ilk defa deneyeceksiniz bu uygulamanın sürecine ve işleyişine dair kafanızda tüm soru işaretlerini bir yere bırakmanızı öneririz. Zira lazer epilasyon işlemleri öncelikle kendinize ve aradığınıza uygun, alanında uzman bir doktor bulmakla başlar. Daha sonra ise alanında uzman doktor eşliğinde size birtakım test ve işlemlerden geçmeniz için tarafınızdan yapılması gereken birtakım şeyler istenir. Bu şekilde vücudunuzun hangi bölgesini lazer epilasyon uygulamasından geçirecekseniz ona bağlı olarak tüylerinizin kalınlığını belirleyecek testlerden geçersiniz. Bu şekilde sağlıklı bir tedavi yolu izlemiş olursunuz.

Yıldız-Oran - Ankara alanında uzman doktor ve fizyoterapistlerle birlikte lazer epilasyon tedavisine dair çalışmalarını son hızla devam ettirmektedir. 7/24 hizmet vermekte olan ilgili kişiler sizin için en doğru hizmet sağlamaktadır.

ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-KONUTKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon te davisi günümüzde oldukça yaygınlaşan bir tedavi şeklidir. Her ne kadar çoğu kişi lazer epilasyon uygulamalarının sadece estetik amaçlı olduğunu düşünse de bu tip uygulamaların sağlık açısından çok daha fazla eğilime sahip olduğu öne sürülmektedir.
Lazer epilasyon tedavisinden geçmek isteyen kişilerin lazer epilasyon işlemlerinden geçebilmesi için belli adımları takip etmesi gerekir. Bilhassa gebelik döneminde olan kişilerin lazer epilasyon uygulamasından muhakkak kaçınması gerekir. Zira lazer epilasyon uygulamasında kişi belli ışınlara maruz kalabileceği için bu ışınlar kişi karnındaki bebeği olumsuz yönden etkileyecektir. Dolayısıyla bilhassa gebe olan kişiler lazer epilasyon işlemlerinden mutlaka kaçınmalıdır. Bu tip durumlar itibariyle lazer epilasyon tedavisinin hemen herkese uygulanamayacağının altınız çizmemiz gerekir.

Ümitköy – Çayyolu- Konutkent - Ankaralazer epilasyon tedavi konusunda müşterisine yılın her mevsiminde hizmet vermektedir. Bu anlayışla hizmette sınır tanımayan bu sağlık merkezi uzman kadrosu eşliğinde müşterilerine en iyi hizmeti sağlamaktadır.

ÜMİTKÖY-ÇAYYOLU-KONUTKENT – ANKARA LAZER EPİLASYON


Lazer epilasyon te davisi günümüzde oldukça yaygınlaşan bir tedavi şeklidir. Her ne kadar çoğu kişi lazer epilasyon uygulamalarının sadece estetik amaçlı olduğunu düşünse de bu tip uygulamaların sağlık açısından çok daha fazla eğilime sahip olduğu öne sürülmektedir.

Lazer epilasyon tedavisinde