LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

İhtiyacınız olan lazer epilasyon uygulamasının sizin cilt tipiniz ve tüy renginize etki edip, etmediğinin en net tespiti daima uzmanlar tarafından değerlendirilmelidir. Mevcut lazer cihazlarının üzerlerinde bulunan ayarlar yardımıyla, cilt rengi belirli bir renk tonu aralığında olanlar, uygulamalardan faydalanabilmektedir. Hatta bazı güzellik merkezlerinde bulunan en son teknoloji cihazlarla koyu renk tenine sahip kişilere de uygulamalar başlamıştır.Aynı zamanda bilinmesi gereken bir başka gerçek de, cildinizin rengi ve tüylerin rengi arasında bir kontrast olması gerektiğidir. Örnekle açıklamak gerekirse açık renk bir tene ve açık renk tüylere sahipseniz, uygulama beklenen sonucu veremeyebilecektir.

LAZER EPİLASYON UYGULAMALARINDA ACI HİSSEDER MİYİM?

Lazer epilasyon uygulamaları sırasında hissedeceğiniz duygu, derinizde ki bir bandın çekilme hissine benzer ve bu his te bir anlıktır. Ayrıca lazer cihazının bir özelliği olarak, uygulama yapılan bölgeye anında soğuk kompres uygulanmaktadır. Böylece uygulama sonrasında da doğabilecek ağrı veya sızıların önüne büyük ölçüde geçilmiş olur. Uygulama yapılan hastaların çok azında ise bir kaç gün içinde geçen kızarıklıklar veya kaşıntı hissi olabilir.

LAZER EPİLASYON UYGULAMASINDA KAÇ SEANSA İHTİYACIM VAR?

Vücudumuzun yapısal bir özelliği olarak, her kıl kökünden çıkan tüylerin farklı uzama periyotları olduğu düşünülürse, her bir tüyün yeniden uzayıp, epilasyon edildiğinden emin olmak için uygulamalar birden fazla kez ve farklı zamanlarda tekrar edilebilir. Ancak seansların kaç defa tekrar edilmesi gerektiği kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Fikir vermek açısından genellikle 4 ile 6 seansın yeterli olabileceğini söyleyebiliriz.

LAZER IŞIĞI NASIL EPİLASYON SAĞLAR?

Lazer ışığının yoğun etkisi derinize veya başka dokulara zarar vermeden, kıl köklerini ısıtarak bu köklerin yok edilmesini sağlar. Aynı zamanda bu köklerden tekrar tüy çıkmasını da engellemiş olur.

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Kolayca söylemek gerekirse, vücudunuzda ki her bölgede uygulanabilir. Sadece göz bölgesine çok yaklaşılmamasına dikkat etmek gerekir.

LAZER EPİLASYON UYGULAMASI SONRASINDA İYİLEŞME SÜRECİ VAR MIDIR?

Lazer epilasyon uygulamasını hangi bölgeniz için gerçekleştirirseniz gerçekleştirin. Seansınız bittikten hemen sonra kıyafetlerinizi giyip gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama sonrasında ki ilk 21 gün içerisinde ise uygulama gerçekleştirilen bölgede ki tüylerin dökülmeye başladığını fark edersiniz.