LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

Lazer epilasyonu tedavisini mutlaka duymuşsunuzdur. İstenmeyen tüylerle başa çıkmak tüm kadınların hatta erkeklerin de büyük bir sorunu olmaya devam ediyor. Yapışkan ağdaları kullanmak cildinizi beslemiyor sadece birkaç hafta sonra daha kuvvetli bir biçimde çıkmasına neden oluyor. Kullanılan epilasyon aletleri ise sadece canınızı yakmak ile kalmayıp cildinizi tahriş ediyor. Kullanılan jilet aletleri ise birkaç gün sonra istenmeyen tüylerinizin daha sert ve çabuk büyümesine sebep oluyor.Tüm bunlara rağmen hala lazer epilasyon tedavisini denemediyseniz eğer hemen denemenizi tavsiye ederiz. Böylece istenmeyen tüylerden bu kadar zahmete katlanmamış ve kesin sonuca ulaşmış oluyorsunuz. Nasıl mı? Lazer epilasyon tedavisi lazer ışın ileri ile cildinizin en alt tabakasına inmeyip sadece kıl köklerine nüfuz ederek mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

En önemli konulardan bir tanesi de lazer epilasyon tedavisinden sonra cildinizde izin kalıp kalmayacağı sorusu. Çok merak edilen bu konu birçok insanın da ilgisini çekmektedir. Lazer epilasyon öncesinde, lazer epilasyonu sürecinde ve lazer epilasyon sırasında yapılması gereken adımları izlemeniz gerekmektedir. Lazer epilasyon öncesinde iyi bir araştırma yapmanız gerekmedir. Lazer epilasyonu tedavisi için güvenilir polikliniklerde tedavi olmanız gerekmektedir. Kullanılan makine ve aletlerin hijyenik ve bakımı yapılmış olması gerekmektedir. Eğer var olan aletler eski ve bakımsız ise lazer epilasyon tedavinizi başka bir poliklinikte daha hijyenik ve olanakları fazla olan bir yeri tercih etmeniz de fayda var aksi taktirde beklenmedik sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Lazer öncesi solaryuma gitmeyiniz ve güneşlenmeyiniz. Güneş ışınlarından korunmanız gerekmektedir. Koyu olan cilt renginizde değişim olacağından kaynaklı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Lazer epilasyon sırasında uzman doktorlarınızın tavsiyesine uymak ve onların belirlediği biçimde yol almak işinizi kolaylaştıracaktır. Lazer epilasyon tedavisi sonrası cildinizde kızarıklıklar kabarıklıklar oluşması olası bir durumdur. Bu gibi durumlarda uzman doktorunuzun tavsiye ettiği ürünleri aksatmadan kullanmanız gerekmektedir. Tedavinizi yaz aylarında uygulamamanızı tavsiye ederiz. Çünkü zararlı güneş ışınlarına maruz kalabilir ve cildinizde lekeler oluşmasına sebebiyet verebilirsiniz. Kısacası lazer epilasyon tedavisinde eğer bu tip sorunlar ile karşı karşıya değilseniz cildiniz de her hangi bir ize rastlanmayacaktır. Sadece birkaç günlük bir kızarıklık oluşabilir. Ancak sonrasında her hangi bir ize rastlanmaz.