LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

Lazer epilasyon uygulaması ülkemizde son yıllarda oldukça geliştiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilmekteyim. Lazer epilasyonu yaptırmanın tek amacı istenmeyen tüylerinizden kurtulmak değildir tabi ki istenmeyen tüylerinizden kurtulurken estetik görünmekte bir numaralı amacınız olduğunu düşünmekteyim. Bu sebepten ötürü lazer epilasyon tedavisi sonrasında iz kalır mı? Diye endişelerin kafanızda kocaman bir soru işareti olduğunu düşünmekteyim. Ki böyle düşünmeniz oldukça doğaldır.Sonuç olarak istenmeyen tüylerinizden kurtulayım derken bir de vücudunuzda çeşitli yanık izleri ve herhangi bir lekenin oluşmasını istemezsiniz. Bu sebepten ötürü lazer epilasyon yaptırmak için güvenilir yerleri seçmenizde fayda olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ülkemizde lazer epilasyonu yapan yerler çok fazladır ve günden güne artmaktadır. Ama hangisine gideceğinizi karar verememek ile birlikte biraz da en uygun olanı seçmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Sizlere biraz tavsiye vermek istiyorum.

Öncelik ile lazer epilasyon yaptıracağınız yer kesinlik ile güzellik merkezleri olmalıdır. Bu sebepten ötürü hiç bir şekilde güzellik merkezleri, kuaförler gibi yerleri tercih etmeyi aklınızın ucundan bile geçirmemelisiniz. Bu tip yerler sizleri çekebilmek için oldukça uygun fiyatlar ile karşınıza çıkmaktadır. Fakat lazer epilasyon uygulamalarında herhangi bir kampanya yapmak, herhangi bir şekilde kafamıza göre verebileceğimiz bir fiyat aralığı yoktur.

Fiyatlar sağlık bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu sebepten ötürü ucuza daha etkili sonuçlar alacağınızı düşünerek hata yapabilirsiniz. Bu yüzden en yanınızda ki güzellik merkezlerine uygulayarak aklınızda ki her türlü soruyu sorabilirsiniz. Bunun dışında gideceğiniz güzellik merkezlerinde lazer epilasyonunda uygulamalarında dermatoloji alanında uzman doktorlar tarafında uygulanmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıyeten lazer epilasyon cihazları kesinlik ile 6 ayda bir başlık kısımları değişmesi gerekmektedir.

Bunun ile birlikte lazer epilasyonu uygulama sırasında lazer ışınlarından korunacağınız koruyucu gözlüğünü takmanız gerekmektedir. Lazer epilasyonu yapacak olan doktorunda bu gözlükten takması oldukça önemli olduğunu söyleyebilirim. Sonuç olarak lazer epilasyonu uygulaması tedavisi sonrasında vücudunuzda hiç bir leke ve iz kalmamaktadır.

Gideceğiniz güzellik merkezlerinde göreceksiniz ki lazer epilasyon cihazlarında oldukça gelişmiş olan soğutucu cihazlar bulunmaktadır. Bu soğutucu cihazlar sayesinde vücudunuzun sadece tüy köklerinizin yanıp tüylerinizde azalmasını sağlar. Bunun ile birlikte cildiniz hiç bir şekilde zarar görmez ve oldukça konforlu bir şekilde lazer epilasyon uygulamasını düzenli olarak gittiğiniz seanslar sayesinde istediğiniz sonuca ulaşarak bitirebilirsiniz. Size ve ailenize sağlıklı günler diler hayatınızın kalitesini arttırmak için daha fazla beklemeniz gerektiğini söyleyebilirim.