LAZER EPİLASYON TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON TEKNİKLERİ

Adı üstünde "istenmeyen tüyler", son yüzyılda kadınların en nefret ettikleri şeylerin başında geliyor. Yaz günlerinde bir kadının istediği gibi giyinmesinin önündeki en büyük engel. Jilet, ağda, epilasyon... Bu tüylerden kurtulmak için birçok yöntem ortaya çıktı. Son yıllarda ise yeni bir teknik hepsinin önüne geçmeye başladı; lazer epilasyon. Bu sistemin temel mantığı, lazer aracılığıyla kıl köklerini ortadan kaldırma ve istenmeyen tüyleri kalıcı olarak uzaklaştırmaktır. Ancak her vaat ne yazık ki gerçekleşmiyor.

Ankara'daki tüm Poliklinikler için tıklayınız
Ankara Poliklinikler

Bilboardlarda ya da diğer reklam alanlarında, 3-5 seans içerisinde sizi bu tüylerden kurtaracağına söz veren reklamlar görebilirsiniz. Ancak bu iş o kadar da basit değil, Ankara güzellik salonu olarak sizlere, konuyu biraz araştırmanızı ve epilasyona karar vermeden önce hangi lazer tekniğinin sizin için daha uygun olduğunu kararlaştırmanızı öneririz.

- Öncelikle kadınlarda 2 çeşit kıl türü bulunduğunu belirterek başlayalım. Bunlar vellus ve terminal kıllardır. Ayrıca bazı kadınlarda erkeksi karakter gösteren hirsutizm kılları da görülebilir. Ankara güzellik uzmanı, bu kıllardan kurtulmak için tercih edebileceğiniz epilasyon yöntemlerini sizin için derledi.

1) Alexandrite Lazer Yöntemi: En yaygın lazer yöntemidir. Bu yöntem daha çok açık ten renklerindeki koyu kıllar için kullanılmaya uygundur. Türklerin ten ve kıl renkleri bu tanıma uyduğundan, ülkemizde sıklıkla tercih edilir. Yüz ve boyun bölgesinde kullanıldığında, bazı durumlarda, bu lazer ince tüylenmeye neden olabilir. Dolayısıyla yüz bölgesinde tercih edilirken dikkatli olunmalıdır. Epilasyon sırasında lazer cihazı cilde temas etmez, herhangi bir hijyen sorunu yaşanmaz.

2) Diod Lazer Yöntemi: En yeni lazer epilasyon tekniğidir. Dalga boyu diğer lazer ışınlarına göre daha yüksektir. Bu sayede daha derine nüfuz edebilir. İnce ve zayıf kıllarda etkili sonuç verir ayrıca yüz kılları için de kullanılabilir. Alexandrite lazerinden farklı olarak, kapalı cilt renklerinde de başarılıdır. Epilasyon esnasında lazer cihazı cilde temas ettiğinde hijyen sorunlarına karşı dikkatli olunması gerekir.

3) Nd - YAG Lazer Yöntemi: Oldukça derine nüfuz edebilen bu yöntem cilt rengi çok kapalı olanlarda dahi kullanılabilir. Oldukça başarılı ancak ağrılı bir lazer türüdür. Cilde temas etmediğinden hijyen sorunu yaratmaz. Herkes için uygundur.

4) Ruby Lazer Yöntemi: Bakımlı Ankara kadınlarının da uzun süredir tercih ettiği en eski lazer epilasyon türüdür. Yavaş çalışan bir sistemdir. Ayrıca lazer ışınları sadece deri hücreleri tarafından değil, kan hücreleri tarafından da emilir. İspat edilmiş olmasa da, bu durum, kanser ile ilgili şüphelere yol açmaktadır.