LAZER EPİLASYON TERAPİSİNE BAŞLAMAK İÇİN EN İYİ NEDEN

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON TERAPİSİNE BAŞLAMAK İÇİN EN İYİ NEDEN

Ankara' da ki uzmanlarımıza gelen talepler sonucunda, lazer epilasyon terapisinin faydaları üzerinde durmak istiyoruz. Bu yazı da sizlere, lazer epilasyon yöntemi ile diğer epilasyon yöntemlerini karşılaştıracak ve aynı zamanda da işinize yarayacak uygulamalardan bahsedeceğiz.Lazer epilasyon terapisi ve yoğun ışık uygulama (IPL) yöntemi, tüylerinizden kalıcı olarak uzaklaştıran en etkili, en ekonomik ve en acısız yöntemler olarak seçilmişleridir. Lazer epilasyon uygulamasının, diğer ağda, tıraş ve kremlere göre faydaları çok daha fazladır.

Lazer epilasyon tedavisi, cildinize daha nazik davranır. Örneğin, ağda yapmak, cildinizin elastikiyetini kaybetmesine ve sarkmalara neden olabilir. Jilet kullanmak, doğru uygulanmazsa, kıl dönmelerini ve enfeksiyonları tetikleyebilir. Günümüzde kullanılan lazer epilasyon yöntemleri ise cildiniz de ağdadan dolayı oluşan renk farklılıklarını da ortadan kaldıracaktır. Seanslar 6 veya 8 haftalık periyotlara yayıldığı için de zaman bulma sorununuz ortadan kalkar ve bütün bu işlemlerin ardından da cildiniz son derece pürüzsüz ve sıkı gözükür.

Lazer Epilasyon Yöntemi Güvenli Mi?

En son kullanılan lazer epilasyon yöntemlerinde geliştirilmiş olan teknoloji sayesinde bir çok fototip ve tüy tipine uygulanabiliyor.

Ortalama olarak her 6 veya 8 uygulamada, istenmeyen tüyleriniz %90 ve 95 arasında uygulanan bölge de azalma gösteriyor. Yine de gerekli olan seans sayısı, sizin fototip özelliğinize, tüy yapınıza ve hormonsal durumunuza bağlı olarak değişiklik de gösterebiliyor. Ancak her uygulama sonrasında yaklaşık %30 ve %40 civarında azalma gözlenmektedir.

Şimdi ise, yaza hazır girmeniz için artık sizin de kendi lazer epilasyon terapinize başlamanın en doğru zamanı. Bunun için Ankara'da bulunan merkezleri ziyaret edebilirsiniz.