LAZER EPİLASYON UZMANINIZI DOĞRU SEÇİN

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON UZMANINIZI DOĞRU SEÇİN

Eğer Ankara 'da yaşıyorsanız ve lazer epilasyon yöntemini uygulamaya karar vermek üzereyseniz, eminiz bunun için uzun süredir araştırmalarda bulunuyorsunuzdur. Böylece artık cilt tipinizin ne olduğunu, hatta lazer epilasyon uygulanmadan önce ve sonra nelere dikkat etmeniz gerektiğini de biliyorsunuzdur. Elbette tüm bu aşamaları geçtikten sonra geriye kalan kısım, bu uygulamayı nerede ve hangi uzmana yaptıracağınızdır. Peki, ama iyi bir lazer epilasyon uzmanını nasıl bulabilirsiniz? Bu uygulamaya devam ettiğiniz seanslar boyunca emin ellerde olduğunuzu nasıl bilebilirsiniz?İşte geriye kalan bu soruların cevaplarını da aşağıda hazırladığımız bazı tavsiyeler ile çözüme kavuşturacağınızı umuyoruz.

FİYATA GÖRE KARAR VERMEYİN

Ankara'da bulunan lazer epilasyon merkezleri ile iletişime geçtiğiniz de eminiz ki size belirli bir fiyat aralığında ücretler sunulacaktır. Ancak içlerinden en düşük ücretli olanı seçmek doğru bir yaklaşım olmaz. Elbette bütçenizi göz önüne alırken, aynı zamanda sizin lazer epilasyondan beklentiniz ve buna uygun bir hizmet alacağınızı bilmeniz gerekir. Diğer tekliflere göre nispeten daha ucuz olan bir ücret, sizin ihtiyacınız olan uygulamayı karşılamıyor olabilir. Bu konuda içgüdüsel olarak verebileceğiniz en doğru tepki, gerçek olamayacak kadar düşük bir teklif aldığınızda bunun sizin beklentilerinizden de düşük olduğunu hissedip sizin ihtiyacınızı karşılayamayacağını zaten bilmeniz olmalıdır.

UZMANLARIN TECRÜBELERİNİ SORMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Lazer epilasyon yöntemi oldukça güvenli ve etkili bir yöntem olsa da, cildinizde oluşabilecek yanık veya çizikler gibi potansiyel sorunları da taşıyabilmektedir. Ancak iyi eğitimli ve tecrübeli bir uzman zaten bu riskleri sizinle paylaşacak ve bu riski en aza indirmek için gerekli önlemleri mutlaka alacaktır.

KENDİNİZİ RAHAT HİSSEDİN

Lazer epilasyon tedavisine başlamadan önce, aklınızda olan tüm soruları sorduğunuzdan ve uygulamayı gerçekleştirecek uzmanla da iyi bir iletişiminiz olduğundan emin olun. Eğer sizin sorduğunuz sorulardan, uzmanın rahatsızlık duyduğunu veya ters cevaplar vermeye başladığını hissederseniz mutlaka oradan uzak durun ve sizi dinleyecek ve yardımcı olacak bir başkasını bulmaya çalışın.

SİZ SORULAN SORULARI DA NOT EDİN

Lazer epilasyon tedavilerinde sadece sizin sorduğunuz sorular kadar, uygulamayı yapacak olan kurumun veya uzmanında soruları olacaktır. Bu sorular genellikle yaşam tarzınız, güneşte kaldığınız süreler, varsa kullandığınız ilaçlar, hamilelik durumunuz ve daha önce uyguladığınız epilasyon yöntemleri ile ilgili olacaktır. Aynı zamanda size sorulan soruları ve cevapları da bir not defterine yazarak, kendi seans kaydınızı da tutmuş olabilirsiniz.

LAZER EPİLASYON MERKEZİNİN KALİTESİ

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kurumun hijyen düzeyidir. Zaten en başında tanışmaya gittiğinizde, bekleme odaları, seans odaları ve genel konumu, size bununla ilgili bir fikir vermiş olacaktır. Dolayısıyla bunun tespitinde fazla zorlanmazsınız. Siz de seanslar arasında cihazların ve odanın temizlendiğinden emin olmak için bazı soruları uzmanınıza yöneltebilirsiniz.

Görüldüğü gibi dikkat edilmesi gereken noktalar genellikle karşılıklı güvene, saygı ve tecrübeye dayalı konulardır. Bu yüzden, sizler de mümkün olduğunca zamanınızı geniş kullanıp, kararınızın olgunlaşmasını beklemek için yukarı da bahsedilen başlıkları referans alın ve en doğru kararı verdiğinizden emin olarak seanslara başlayın.